Pomorac 1921 pobijedio Crikvenicu autogolom u 94. minuti

Četvrtak, 11. travnja 2024. 20:41 Napisao/la  Igor Vranić

Naposljetku su uporni igrači Pomorca 1921 uspjeli iznuditi dvije kobne crikveničke pogreške

Pomorac 1921 pobijedio Crikvenicu  autogolom u 94. minuti

Strijelci: 0:1 Krmpotić (24), 1:1 Blečić (88), 1:2 Božičković (90+4-ag)

Žuti kartoni: Lapić, Brkljača, Matković, Ende (Pomorac 1921), Filipović, Fernandes, Bajrić, Ribarić, Mikulica, Brnja (Crikvenica)

POMORAC 1921: Nicoletti -, Dundović 6 (62 Brkljača 6), Hrmić 6 (77 Dorčić -), Šprem-Veljavečki 6, Ende 6, Sobotinčić 5,5 (46 Stanišić 6), Žeželj 6, Lapić 5,5 (46 Rožajac 6), Benčić 5,5 (62 Mendrila 5,5), Matković 6, Blečić 6

CRIKVENICA: Božičković 5,5, Petrinović 5,5, Filipović 5,5, Smolčić 5,5, Rubčić 5, Brnja 6, Ribarić 6 (84 Mikulica -), Suden 5, Vidović 5, Fernades 5 (70 Bajrić -), Krmpotić 5,5 (75 Škoro -)

Nogometaši Pomorca 1921 pobijedili su Crikvenicu preokretom u zadnjim minutama utakmice, koja se može opisati klasičnom frazom: na kraju je lopta nagradila upornost i silnu energiju.

Nešto više od toga nije ni mogla nagraditi, jer unatoč stalnom pritisku do 88. minute domaća momčad u drugom poluvremenu nije stvorila ni jednu izglednu priliku, jedino je nešto više obećavao Stanišićev (57) prizemni ubačaj zdesna.

Čak je i domaći pritisak malo popustio zadnjih petnaestak minuta, gosti su uspjeli nekoliko puta organizirano izaći iz niskog bloka bez završnice.

U 88. minuti Blečić je znalački iskoristio neodlučnost gostujućih braniča, napadač Pomorca 1921 uspio se okrenuti u kaznenom prostoru i postići pogodak ni iz čega - 1:1.

U sudačkoj nadoknadi Matković je udarcem iz kuta izravno loptu poslao u vrata, u gužvi ispred prve vratnice vratar Božičković postao je nes(p)retni strijelac, uzalud su gosti tražili prekršaj nad svojim vratarom.

Imaju za čime Crikveničani žaliti, ali sudac je bio zadnji  krivac za poraz.

U prvom poluvremenu Pomorac 1921 je sve najbolje pokazao u prvih petnaestak minuta po lijevoj strani napada.

U 8. minuti Ende je ušao slijeva u kazneni prostor, za malo je promašio daljnji kut.

U 12. minuti najbolji strijelac lige nije iskoristio najbolju priliku na utakmici, sve je Matković napravio kako treba, prošao je lijevom stranom kaznenog prostora i loptu poslao u bližu vratnicu nakon što je vratara Božičkovića ostavio iza sebe.

Brzo su se domaćini ispuhali, nakon petnaestak minuta počeli su Crikveničani pokazivati naznake momčadi koja ima dovoljno kvalitete utakmicu učiniti zanimljivom, počeli su gosti sve opasnije izlaziti okomito.

U 24. minuti Ribarić je osvojio loptu na svojoj polovici i precizno na desnoj strani dubinski proigrao Krmpotića, ispala je zadnja linija domaće obrane, napadač Crikvenice dotrčao je od Nicolettija i mirno pogodio mrežu - 0:1.

Do odmora je Pomorac 1921 djelovao previše energetski slabo da bi obrana Crikvenice imala poteškoća u pretežito statičnim duelima, jedina izravna opasnost (30) za vratara Božičkovića dogodila se slučajno u velikoj gužvi.

Trener Marko Miletić nakon odmora promijenio je središnjicu momčadi i time ubacio u brzinu više, momčad Pomorca 1921 u drugom je dijelu na postavljenu crikveničku obranu igrala puno snažnije i odlučnije.

Nisu domaćini posustali do kraja!

Kako su crikvenički igrači počeli energetski padati, tako je rasla nervoza, pet žutih kartona sve nemoćniji gosti dobili su u zadnjih dvadesetak minuta, naposljetku su Kostrenjani uspjeli iznuditi dvije kobne crikveničke pogreške.

- Čestitam dečkima na pobjedi u samom kraju utakmice, vjerovali smo do samog kraja, bili uporni, otvorili se i doslovno ugurali dvije lopte u gol. Opet moram pohvaliti igrače s klupe, držali su se plana i donijeli točno što nam je trebalo. Dobro smo ušli u utakmicu, promašili dvije šanse i tu je nastao problem, nije problem promašiti šansu, ali ako u cijeloj utakmici igraš kontinuirani napad, a u zadnjih 30 metara ne dobiješ ni jedan duel, onda naravno da imas problema. Nismo bili dovoljno agresivni na lopti u zadnjoj trećini, ekipa Crikvenice se dobro branila. Kada smo dobili dva duela zaredom, zabili smo! Nije to bila naša bajna predstava, posebno u zadnjih 30 metara, ali nagradilo nas je za upornost i vjeru da možemo okrenuti, kazao je trener Pomorca 1921 Marko Miletić.