TREĆA HNL

Crikvenica uvjerljivom pobjedom u Poreču osvojila titulu prvaka

Subota, 05. lipnja 2021. 20:00 Napisao/la  SC

Dvostruki strijelac Josip Buršić efektnim pogotkom u 86. minuti uljepšao pobjedu i uvećao slavlje  Crikvenice

Prvaci 2020/21

Treća HNL - Zapad, 26. kolo

JADRAN-POREČ - CRIKVENICA 0:3

Igralište Veli Jože. Bez gledatelja

Sudac: Marin Vidulin (Kanfanar) 7

Strijelci: 0:1 Butorac (45+3), 0:2 Buršić (48), 0:3 Buršić (86)

Žuti kartoni: Radman, Banić (Jadran-Poreč), Butorac, Vidović, Buršić (Crikvenica)

JADRAN-POREČ: Pavlić 5,5, Bernobić 5, Tikas 5, Ilić 5, Mofardin 5 (52 Perković 5), Ereiz 5,5 (52 Terlević 5), Radman 5, Lepinjica 5,5, Užila 5 (68 Leko -), Sumić 5,5, Maružin 5 (52 Banić 5)

CRIKVENICA: Baričević 6,5, Merle 6,5, Prpić 6,5, Bogdanić 6,5 (90 Svetić -), Mazzarolli 6,5, Antanasković 6, Alilović 6, Butorac 7, Vidović 6, Šarković - (19 Buršić 7,5, 90 Škoro -), Mašić 6 (74 Suden -)

Crikvenica je novi prvak Treće HNL - Zapad!

U odlučujućoj utakmici zadnje kola, Crikvenica je u Poreču uvjerljivo pobijedila (3:0) domaći Jadran, u utakmici protiv izravnog konkurenta Crikvenica je pokazala zašto je ove sezone dominirala u prvenstvu.

Crikvenica se odmah nametnula odlučnim stavom, brzo je splasnula nabrijana atmosfera na utakmici bez gledatelja koju je gledalo oko 500 slučajnih prolaznika oko igrališta među kojima se pojavio zamjetan broj namjernika iz Crikvenice.

Gosti su očekivano pretežito stajali gusto raspoređeni u središnjem bloku u svojoj trećini, okomitim izlascima i dugačkim loptama tražili su prolaze prema domaćem vrataru koji u prvom dijelu nije imamo nikakvog posla budući da je primio pogodak koji nije mogao braniti.

U 19. minuti izašao je ozlijeđeni Šarković, Buršić je počeo igrati prvog napadača, Mašić je prebačen na desni bok napada, ništa se nije promijenilo u rasporedu i pristupu.

Momčad Jadran-Poreča nije izgledala opasno u završnici, domaća obrana očekivano je stajala visoko, Porečani su više riskirali budući da su morali pobijediti da bi postali prvaci.

U 41. minuti Ereiz je na lijevoj strani kaznenog prostora izmaknuo pažnji crikveničkih braniča, iskusni Baričević nogama je odbio loptu po udarcu iskosa.

Bila je to jedina prilika domaćina da se približi tituli prvaka!

U trećoj minuti sudačke nadoknade Merle je dubinskom loptom pogodio Butorca u kaznenom prostoru između Tikasa i Bernobića, imao je kapetan gostiju dovoljno prostora i vremena da primi loptu prije nego što se okrenuo i iz poluvoleja efektno svladao Pavlića - 0:1.

Sve dvojbe oko prvaka otklonjene su nakon tri minute u nastavku!

Nakon ubačaja iz kuta domaćina sijevnula je brza kontra u kojoj je Merle izašao na zadnju liniju gostiju, na tridesetak metara od vratiju okrenuo se oko Mofardina i odigrao okomito pravodobno utrčalom Buršiću, koji je pojavio pred Pavlićem prije nego što je loptu mirno gurnuo u mrežu - 0:2.

Relaksirana momčad novog prvaka počela je opuštenije odrađivati zadnje minute sezone koju je provela na prvom mjestu, Porečani su utakmicu dostojanstveno priveli kraju.

Neuspješno su pokušavali postići barem počasni pogodak, ali Baričević tijekom drugoga dijela nije imao posla, Lepinjica (72) nije pogodio okvir vratiju iz jedinog opasnijeg udarca domaćina.

Na drugoj strani imali su gosti nekoliko prilika bolje iskoristiti otvoreni prostor, Buršić (54) i Butorac (70, 85) mogli su opet postati strijelci.

U 86. minuti Mazzarolli je iz svoje trećine donio loptu do zadnje linije gostiju čime je počeo akciju na kraju koje je Buršić s 20 metara "vanjskom" stranom kopačke poslao loptu u vratnicu o koje se ista odbila u mrežu - 0:3.

Prekrasnim pogotkom Buršić je uljepšao pobjedu i uvećao slavlje crikveničkog nogometa!