TREĆA HNL - ZAPAD

Naprijed na Lonji potopio Rovinj

Subota, 09. ožujka 2013. 17:37 Napisao/la  SC

Vinodol - Nehaj 1:0, Naprijed - Rovinj 3:0, Krk - Rudar 2:0, Novalja - Opatija 0:0, Jadran - Halubjan 0:0

Treća nogometna liga Zapad  - 18. kolo

VINODOL - NEHAJ 1:0

Igralište Bahalin. Gledatelja: 240.

Sudac: Mihočka (Opatija) 5.

Strijelac: 1:0 Tomić (32 - 11m)

Žuti kartoni: Medaković, Tomić (Vinodol), Baričević, B. Vrban, Hasanbegović, I. Vrban.

Crveni karton: Hasanbegović (80.) - drugi žuti karton.

Isključenje: Nehajev Svast, trener Nehaja (80.).

VINODOL: Erak -, Mataija 6, Žunić 6, Medaković 6,5, Milas 6, Lenac 6, Jelenović 6 (od 72. Mijolović -), Tomić 7, Tucaković 7 (od 90. Petrinović -), Perković 6 (od 60. Puškarić 6,5), Peričić 6,5.

NEHAJ: Baričević -, B. Vrban 5,5, Hasanbegović 5, I. Vrban 6,5, Tomljanović 5,5, Prpić 6 (od 46. Šmit 6,5), Lopac 6, Dabac 6,5, Topolovac 6,5, Rubčić 6, Pečanić 6.

Trebao je to biti susjedski praznik nogometa, koji je nažalost u sumorno subotnje predvečerje završio u žuto-crvenom ozračju. Do 76. vrlo dobri sudac Mihočka suvereno je kontrolirao situaciju na terenu.

Pet igrača iz Novog Vinodolskog (Baričević, Topolovec, Pečanić, Rubčić, Šmit) u dresu Nehaja, te uskok Žunić u domaćim redovima trebali su uz brojne gledatelje utakmici dodati epitet dobroćudnog, susjedskog ogleda. A završilo je nakon prekršaja u kaznenom prostoru gostiju, koji je promaknuo Mihočki, vrlo neugodno. Uz mnogo vike i graje sa tribina, te reakcije sa obje klupe, u kojoj su se oglasili i poslovično mirni trener Svast i predsjednik kluba Biondić.

Bile su to reakcije nakon serije žutih kartona igračima uže obrane Nehaja, koji su uslijedili nakon nekoliko grubih prekršaja. Pocrvenio je Hasanbegović, a klupu je morao napustiti i trener Svast. Šteta jer je utakmica svojim velikim dijelom bila korektna, ali vrlo oštra i beskompromisna - prava poslastica za dobro popunjene tribine Bahalina.

U 32. sudac je procijenio da je prekršaj nad Tucakovićem za kazneni udarac, koji je izveo Tomić, a lopta se je od stative odbila u mrežu. U posljednjoj minuti prvog poluvremena, Pečanić je sa 22 metara snažnim udarcem pogodio spoj vratnice i prečke domaćeg gola, a lopta se je odbila daleko u polje.

U nastavku izrazitije prilike ima Nehaj, sve preko Šmita u 55., 68. i 73. minuti. Upravo nakon ove posljednje prilike, pred golom Baričevića oboren je ponovno Tucaković, ali Mihočka je zanijemio. Sve ostalo proteklo je u iščekivanju kraja utakmice, koja će ostati upamćena po posljednjih petnaestak neugodnih minuta. (S. Lončarić)

JADRAN - HALUBJAN 0:0

Igralište SRC Veli Jože. Gledatelja: 150

Sudac: Marin Vidulin (Kanfanar)

Žuti kartoni: Đurić, Drkić (Jadran), ovčalija, Pinjuh, Kinkela, Miletić, Miočić (Halubjan)

Crveni kartoni: Grgurić (45), Belušić (52)

JADRAN: Petrušić, Abuselyana, Kastrati (46 Čabraja), Grgurić, Benčić, Ereiz, Abuselyana (66 Leshdedaj), Belušić, Đurić, Radenović (46 Dujanić), Drkić

HALUBJAN: Raspor (58 Bedenik), Žiković, Kovčalija (72 Miočić), Pinjuh, Kinkela, Miletić, Štimac, Omerović, Tuzlak, Šanjug, Kučinić (81 Bilobrk)

Nogometaši Jadrana na kraju bi trebali biti zadovoljniji rezultatom budući da su veći dio utakmice imali dva igrača manje na terenu.

U slaboj predstavi momčadi su se spremile za miran odlazak na predah, kada su Porečani „upali“ u problem. Naime, sudac Vidulin je u šesnaestercu vidio udaranje protivničkog igrača pa je Grguriću pokazao crveni karton.

Samo osam minuta bila je domaća momčad s jednim igračem manje. Naime, u 57. minuti na jednu prizemnu loptu krenuli su Raspor i Belušić, koji je ozbiljno ozlijedio gostujućeg vratara, pa sucu Vidulinu nije preostalo ništa nego pokazati i domaćem kapetanu put prema svlačionici.

Očekivala se velika premoć gostiju, no od nje ipak ništa. Gosti nisu u posljednjih 30 minuta stvorili niti jednu prigodu za pogodak, a mogli su do pobjede čak i Porečani da je Dujanićev slobodnjak iz 82. minute završio u mreži umjesto na gredi.

NAPRIJED - ROVINJ 3:0

Igralište Lonja. Gledatelja: 90

Sudac: Željko Frković (Gospić)

Strijelci: 1:0 Radmanović (33-11m), 2:0 Lukačić (61), 3:0 Perušić (81)

Žuti kartoni: Krijan, Matić, Debeljuh, Puh, Pavić (Rovinj)

NAPRIJED: Kezić, Kružić, Valenčić, Murica, Savić, Radmanović, Čop, Kanjer (80 Kuduzović), Petrović, Lukačić (76 Perušić), Hamidović (84 Škulić)

ROVINJ: Orbanić, Budicin, Načinović. T. Barlecaj (69 Qosa), Krijan, Matić (62 Škiljan), Debeljuh, Puh, Tanković (33 Romić), Pavić, Baša

Na Hreljinu je nogometaše dočekala gusta magla i lagana kiša, uslijed čega je početak kasnio nekih sedam, osam minuta. Magla se gubila, ali je kiša pojačavala tako da je iz minute u minutu bilo sve teže igrati.

U prvom dijelu igralo se uglavnom na sredini terena bez pravih prigoda za gol. I onaj jedini u mreži Rovinježa bio je plod Pavićev pogreške koji je nesmotreno igrao rukom u svom šesnaestercu, a sudac Frković je pokazao na bijelu točku. Radmanović u 33. minuti udarcem s bijele točke dovodi domaćine do minimalne prednosti prije odmora.

U nastavku su domaćini praktički iz dvije poluprigode došli do visoke pobjede i time kaznili nemoćnu igru gostiju. Lukačić je u 61. minuti u gužvi ugurao loptu preko gol-crte da bi devet minuta prije kraja Perušić po treći put zatresao Orbanićevu mrežu.

KRK - RUDAR 2:0

Igralište Josip Uravić-Pepi. Gledatelja: 150

Sudac: Domagoj Vučkov (Rijeka)

Strijelci: 1:0 Grbac (19), 2:0 Augustinović (72)

Žuti kartoni: Maglić, Perić (Krk), Alić, Kovačević, Škopac (Rudar)

KRK: Raspor, Augustinović, Plecić, Ilić (87 Brozić), Maglić, Konjić, Kurolt (74 Brlošić), Pranjić, Perić, Bošnjak (85 Softić), Grbac

RUDAR: Vozila, Šarin, Alić, Munjas, Livović (86 Zahtila), Stepčić, Kovačević, Hodžić (85 Ružić), Mehić, Škopac, Šepić (66 Čerljenko)

Vodom natopljen travnjak na Krku nije dozvoljavao da se razvije igra pa se sve uglavnom zasnivalo na individualnim akcijama i pokušajima iz „preskakanja“ igre.

U 19. minuti Plecić ubacuje s boka, Maglić na pet, šest metara od gostujućih vrata glavom pronalazi Grpca koji glavom cilja u nebranjeni dio mreže nemoćnog Vozile.

U 36. nakon ubačaja Pranjića, Malgić šutira glavom ali lopta odlazi za malo pored desne vratnice Rudara. Dvije minute kasnije ponovno asistira Pranjić, a  „poteže“ Grbac s distance, lopta okončava na gredi.

U nastavku domaći imaju laganu terensku inicijativu ali se na gol odluke čekalo sve do 72. minute. Pranjić je ubacio iz kornera, Vozila loše intervenirao i loptu kao na dlanu dao za Augustinčića kojemu je bilo teže promašiti nego pogoditi.

Šest minuta kasnije najbolja prigoda za goste. Šarin je zavrnuo s boka, lopta je došla do Kovačevića na vrhu šesnaesterca, uklizava Maglić i u zadnji trenutak loptu izbacuje iz praznog gola.

U 81. Labinjani ostaju bez Alića koji je žučno prokomentirao svoj prekršaj za žuti, pa mu je Vučkov pokazao drugi žuti i put na prijevremeno tuširanje.

NOVALJA - OPATIJA 0:0