TREĆA HNL - ZAPAD

Novigrad povećao prednost, Grobničan poražen

Subota, 05. travnja 2014. 19:06 Napisao/la  SC

Buje - Nehaj nije odigrano, gosti u odbili igrati zbog kašnjenja službenog liječnika

Treća HNL, 22. kolo

BUJE - NEHAJ nije odigrano

Nogometaši Nehaja odbili su igrati utakmicu u Bujama nakon što službeni liječnik nije došao na utakmicu, pa su u klubu pozvali zamjensku liječnicu Jovanku Glavičić koja je stigla 20 minuta nakon što je utakmica trebala početi. Gosti su zbog kašnjenja odbili izaći na travnjak, a u službenom zapisniku između ostalog piše:

Na zagrijavanju prije počletka utakmice došlo je do ozljeđivanja prsta ruke vratara Nehaja Baričević Igora te isti zatražio lječničku intervenciju. U to vrijeme na igralište još nije bio nazočan licencirani doktor Lovrić Milan te je tajnik kluba domaćina istog višekratno telefonski kontaktirao, ali kako mu se isti nije javljao stupio je u kontakt sa licenciranom lječnicom kluba dr. Glavičić Jovankom (lic. 110) koja je na igralište pristupila u 16,54 sati.

Pozivajući se na članak 6 Propozicija natjecanja utakmica nije započela u opredviđeno vrijeme s obzirom da nije bio prisutan liječnik. Po dolasku lječnice dr. Glavičić Jovanke na teren za igru, predstavnik i trener momčadi Nehaja povukli su svoje igrače u svlačionicu, a koji su prethodno stajali na ulazu u teren za igru. Predstavnik Neheja o nenastupanju na današnjoj utakmici napisao je pismenu izjavu koja se prilaže uz ovaj zapisnik. Putni troškovi službenih osoba biti će podmireni uplatom na žiro račune.

MLADOST - OPATIJA 0:0

Igralište Oliva. Gledatelja: 100. Sudac: Ivan Bebek (Rijeka).

Žuti kartoni: Kostešić, Racan, Marijanović (Mladost).

MLADOST: Kruškić, Livović (od 30' Balaško), Racan, Šistek, Tomić (od 77' Škiljan), Kostešić, Halilović, Nišević, Marijanović (od 87' Peruško), Bogdan, Funčić.

OPATIJA: Peterfai, Brozović, Bjelanović, Mance, Rudan, Žgomba (od 60' Krešić), Smolić-Ročak (od 46' Gnip), Lazić, Kolić, Vlatković, Erceg.

Nogometna uspavanka na Olivi. Koliko su gosti željeli pobijediti, toliko domaći nisu htjeli da bod ode s Olive pa gledatelji nisu vidjeli spektakl jer su obje momčadi odigrale „u grču“. Ipak, podjela bodova djeluje kao najpravedniji ishod.

Domaći su prvi put „planuli“ u 20. minuti kada je sudac Ivan Bebek pokazao Marku Kostešiću žuti karton zbog simuliranja unatoč jasnom otisku Brozovićeve kopačke na gležnju fažanskog napadača.

Domaći nogometaši drugi su puta „poludili“ na sučevu odluku u 28. minuti kada Livović iz jednog duela izlazi krvavog lica zbog posjekotine na licu i razbijene arkade, ali gosti prolaze samo sa prekršajem, bez kartona.

U cijelom susretu nitko se posebno nije istaknuo pa je titulu igrača utakmice ponio domaći vratar Kruškić koji je obranio dva solidna udarca Žgombe i Rudana, svakog u jednom poluvremenu.

VINODL - ORIJENT 0:0

Igralište Bahalin. Gledatelja: 200. Sudac: Davor Bogičević (Rijeka).

Žuti kartoni: Vidmar, Šmit (Vinodol), Pleše, Brkljača, Juničić (Orijent).

Crveni karton: Babić (82', drugi žuti karton).

VINODOL: Hodžić, Rubčić (od 60' Pavelić), Batkoski, Mataija, Tomić, Udović, Šmit, Lenac (od 46' Barišić), Topolovec, Filipović (od 46' Vidmar), Jelenović.

ORIJENT: Herman, Brkljača, Babić, Pleše (od 73' Škarica), Inić, Guerieri, Jasprica, Rabar, Mikulić (od 89' Štulić), Kovačević, Kuši (od 82' Juničić).

Trebalo je proći skoro sat vremena, da bi utakmica postala - odlična. U prvom poluvremenu, jedva nekoliko (polu)prilika koje nisu mogle zadovoljiti solidno popunjene tribine Bahalina. Tek u 18. minuti Kuši pokušava ugroziti domaća vrata, ali njegov udarac prolazi visoko iznad gola. U 24. minuti slijedi udarac Jasprice glavom, koji Hodža brani, kao i dvije minute kasnije pokušaj Mikulića. U 30. minuti uzvraća razigrani Šmit, ali sa netočnom završnicom. Četiri minute prije kraja prvog dijela obrana Orijenta je na iskušenjima, svi igrači su pred vratima gostiju, ali bez konkretne završnice.

Nastavak utakmice kreće u znaku Orijenta. U 48. minuti Kuši puca iznad gola, a nakon desetak minuta na Bahalinu se počinje igrati sjajan nogomet.  Obilje akcija, razigranih igrača obje momčadi, sjajnih vratarskih obrana...

U 59. i 60. minuti Hodžić sjajno intervenira u dvije složene situacije pred svojim golom. Najprije brani udarac Jasprice, a odmah potom i Mikulića. U 74. minuti  i Herman pokazuje svoje domete obranom odličnog udarca Udovića. Igra se rasplamsala, obrana više i nema.

Igra se konkretno, pravolinijski prema vratarima obje momčadi. U 76. visoki ubačaj pred vrata Vinodola na drugu vratnicu sjajno brani Hodžić, a već u idućoj minuti na sceni je i Herman. Vatromet obostranih prilika okončava Japsrica u 76. minuti utakmice, koji sjajni Hodćić ponovno brani. Igrači su za posljednjih pola sata maštovite, sadržajne i lepršave utakmice zaslužili visoku ocjenu. (S. L.)

ROVINJ - HALUBJAN 4:1

Igralište Valbruna. Gledatelja: 150. Sudac: Vedran Jelenčić (Kastav).

Strijelci: 1:0 A. Barlecaj (10'), 2:0 Batelić (24'), 2:1 Alilović (43'), 3:1 Batelić (70'), 4:1 Gjurchinoski (89').

Žuti kartoni: T. Barlecaj (Rovinj), Miočić, Šimac (Halubjan).

ROVINJ: Orbanić, Tomakh, Budicin (od 83' Karić), Pavić, Ljubešić, Hadžić, Matošević, A. Barlecaj (od 75' Gjurchinoski), Tanković, Batelić, Horvat (od 60' T. Barlecaj).

HALUBJAN: Raspor, Samardžija (od 87' Brnčić), Morić, Miletić, Omerović, Kinkela, Štimac, Alilović (od 77' Monjac), Josipović (od 66' Kučinić), Šanjug, Miočić.

Halubjan na Valbruni nije se uspio suprostaviti raspoloženom domaćinu. Malu nadu gostima dao je Alilović, ali bilo je to premalo za uspješan rezultat Halubajaca. Od devete minute vode „kanarinci“. Budicinov snažan udarac Raspor je uspio odbiti, ali samo na nogu Agronu Barlecaja koji je smiren pred praznim vratima – 1:0. Samo 15 minuta kasnije strijelac prvog pogotka je ubacio na drugu vratnicu gdje Batelić pogađa suprotnu malu mrežicu za 2:0.

Alilović je u 44. minuti okončao jednu kontru po desnoj strani pogotkom, pa se na predah otišlo s minimalnom prednošću gostiju. Ipak, u 70. minuti je sve riješeno. Tomakh je krenuo kontru po desnoj strani, ubacio za Batelića koji prima loptu na 15 metara od gola i preciznim udarcem povisuje na 3:1. Do kraja utakmice Gjurchinoski je iskoristio Tankovićev centaršut za postavljanje konačnih 4:1.

JADRAN - GROBNIČAN 3:0

Igralište Veli Jože. Gledatelja: 100. Sudac: Igor Rajko (Tinjan).

Strijelci: 1:0 Đurić (16'), 2:0 Baša (32'), 3:0 Baša (86').

Žuti karotni: Tikas (Jadran), Miculinić (Grobničan).

JADRAN: Petrušić, Ilić, Sumić (od 63' Banić), Užila, Tikas, Baša, Ereiz, Kepčija (od 82' Bijelić), Đurić, Dujanić, Krizmanić (od 70' Belušić).

GROBNIČAN: Milić, Jukić, Nenadić, Vukelić, Miculinić, Glavaš, Poropat (od 57' Conjar), Cianci, Prtenjača (od 46' Sobotinčić), Prelčec, Ćufta (od 46' Sertić).

Lakše od očekivanog su nogometaši Deana Mostahinića slavili protiv Grobničana. Susret je rješen već u prvom dijelu, a obilježila ga je igra dvojice najboljih Porečana, Baše i Dujanića.

Domaći su poveli rano, već u 16. minuti nakon kornera kojeg je izveo Baša, a Pavle Đurić loptu glavom poslao u nebranjeni dio mreže za slavlje mnogobrojne domaće publike - 1:0.

U 32. minuti Dujanić daje odličnu loptu za Bašu koji izlazi sam na Milića te pogađa vratnicu od koje se lopta odbija u mrežu - 2:0. Do predaha dogodila se slična situacija i s Kepčijom, ali njegov udarac nije pronašao put do mreže.

U nastavku domaćini imaju posjed lopte, ali ne jurcaju svjesni da imaju pobjedu u „džepu“. Ipak, u 86. minuti jedna je lopta došla do Baše, a on ju je s vrha šesnaesterca poslao iza Milića za visokih 3:0.

RUDAR - NOVIGRAD 1:4

Gradski stadion. Gledatelja: 150. Sudac: Marin Vidulin (Kanfanar).

Strijelci: 0:1 Ugrina (28'), 1:1 Miletić (36'), 1:2 Grbac (52'-11m), 1:3 Ugrina (58'), 1:4 Vrdoljak (88').

Žuti kartoni: Juričić, Munjas, Barišić, Kurtić (Rudar), Tatar, Ćorić, Vrdoljak, Živulić (Novigrad).

RUDAR: Vozila, Načinović, Munjas, Mehić, Čudić, Miletić (od 82' Sertić), Juričić, Stepčić, Barišić (od 66' Fejzić), Dobrić (od 72' Jašarević), Kurtić.

NOVIGRAD: Beblek, Sinčić, D. Valenta, Tomašević, Živulić (od 67' E. Valenta), Mehmedagić, Vrdoljak (od 88' Kotiga), Ugrina (od 81' Devović), Ćorić, Tatar, Grbac.

Nogometaši Damira Milinovića nastavili su pobjednički pohod prema Drugoj HNL. Rudar bio u „igri“ prvih 45 minuta, ali su gosti u nastavku pokazali zašto su lider lige.

Kako se i očekivalo, gosti su od prve minute nametnuli ritam i zagospodarili labinskim travnjakom. Ipak, prva ozbiljna prijetnja dogodila se tek u 17. minuti kada Ugrina izlazi sam na Vozilu koji mu loptu odbija u peti korner.

Dvije minute kasnije Tomašević promašuje nemoguće. Vrdoljak je centrirao iz kornera s lijeve strane, a osječki stoper na privremenom radu u Novigradu, loptu je glavom s pet metara poslao preko gola. U 24. minuti prvi puta prijete domaći. Stepčić se oslobodio na udarac s gotovo 30 metara, a njegovu „bombu“ u donji desni kut u korner odbija Beblek. Pet minuta kasnije pokleknulo je domaćin.

Polukontru je po desnoj strani potegnuo Drago Ćorić, a u šesnaestercu loptu dočekao Ugrina i poslao je ispod grede te iza Vozile za 0:1. No, vodstvo gostiju trajalo je samo sedam minuta. Igor Juričić je na lijevoj strani u trku prošao trojicu Novigrađana te „zavrnuo“ u sredinu gdje je Andrej Miletić loptu proslijedio u donji desni kut za 1:1.

Početkom nastavka, točnije u njegovoj petoj minuti, Munjas nepropisno zaustavlja Paola Grpca, Vidulin dosuđuje najstrožu kaznu, a novigradski ofenzivac sam izvodi jedanaesterac i sigurnom egzekucijom vraća goste u vodstvo - 1:2.

U 57. minuti rješeno je pitanje pobjednika. Brzonogi Ugrina je iskoristio pogrešku Barišića, te izašao sam na Vozilu, zaobišao ga i pogodio praznu mrežu za 1:3. Tri minute kasnije zatresla se greda novigradskog gola nakon „slobodnjaka“ Sandia Dobrića.

U 66. minuti Vrdoljak je izveo korner, u sredini je najviši u skoku Diego Valenta, ali njegov udarac s pet metara maestralno brani Vozila. Do kraja utakmice Vrdoljak je preciznim udarcem s desetak metara postavio konačnih 1:4.