3. HNL - Zapad: Nogometaši Krka po tropskoj vrućini golom Bošnjaka slomili otpor Buja

Subota, 25. kolovoza 2012. 19:40 Napisao  Luka Variola

Utakmica 1. kola: Krk - Buje 1:0. Domaćin je terensku inicijativu napokon realizirao u desetoj minuti nastavka kada je lijepu akciju Krka okončao Dražen Bošnjak

TREĆA HNL - ZAPAD

KRK - BUJE 1:0

Igralište Josip Uravić - Pepi. Utakmica 1. kola: Krk - Buje 1:0 (0:0).

Sudac: Vedran Jelenčić (Kastav). Gledatelja: 100. Strijelac: 1:0 Bošnjak (55)

Žuti kartoni: Kurolt, Duračak (Krk), Mihailović, Miličević (Buje)

KRK: Raspor 6,5, Augustinović 6, Plecić 6,5, Duračak 6, Nenadić 5,5, Maglić 6, Kurolt 6, Ilić 6 (89 Brozić -), Pejanović 6,5, Bošnjak 7, Grbac 6 (65 Perušić -)

BUJE: Košćuk 5,5, Uran 5,5, Panter 5,5, Stević 6, Uzelac 5,5, Fabijančić 5,5, Kapular 6, Bojić 5,5 (59 Bešić 5,5), Miličević 5,5 (59 Krizmanić), Trevižan 5,5 (od 30 Mihailović 6), Šoškić 5,5.

Nogometaši Krka pobjednički su krenuli u novu trećeligašku avanturu, pobijedivši pred svojim navijačima momčad Buja. Po tropskoj vrućini (sudac je dozvolio prekid na pola prvoga poluvremena) bolje su se snašli domaćini, koji su tijekom cijelog susreta diktirali zbivanja na terenu. Domaćin je terensku inicijativu napokon realizirao u desetoj minuti nastavka kada je odličnom reakcijom lijepu aciju Krka okončao Dražen Bošnjak. Domaći napadač izašao je sam pred gostujućeg vratara Košćuka, fino ga zaobišao i loptu poslao u praznu mrežu - 1:0.

Tijekom prvoga poluvremena veći posjed lopte imala je momčad Krka, ali domaćin nije imao nekih izrazitih prilika. Došao bi na 20, 30 metara od vrata Buja, ali bez završne opasnosti. Gosti su najveću priliku imali u 28. minuti kada je Kapular izašao pred vrata Raspora, ali je njegov pokušaj u posljednji trenutak blokirao kapetan Maglić.

U 35. minuti domaća klupa imala je puno prigovora na suca Vedrana Jelenčića. Ilić je izašao pred vrata Košćuka i nakon duela s gostujućim vratarem pao, ali je kastvski arbitar ostao nijem. Tri minute kasnije puno bliže golu bio je visoki Nenadić, ali je njegov pokušaj glavom prošao pored vrata.

U nastavku susreta tempo je osjetno pao što je razumljivo s obzirom na veliku sparinu koja se spustila na igralište Josip Uravić - Pepi. Domaćin se zadovoljan vodstvom povukao i čekao kontre, dok gosti nisu previše prijetili. Jedina prijetnja došla je duboko u sudačkoj nadoknadi kada se Nenadić nepotrebno zaigrao nakon čega mu je Bojić oteo loptu i sjurio se prema Rasporu, koji je odličnom reakcijom sačuvao zasluženu pobjedu Krka.