TREĆA HNL - ZAPAD

Peričić eurogolom donio Kircima bod

Utorak, 08. svibnja 2012. 18:43 Napisao  Luka Variola

Grobničan - Crikvenica 1:1. Domaćin je poveo preko Jukića (22'), da bi "fenjerašu" vrijedan bod donio Peričić u 35. minuti

Utakmica 31. kola Treće lige - zapad

GROBNIČAN - CRIKVENICA 1:1

Igralište Mavrinci. Gledatelja: 150

Sudac: Mihaela Gurdon Bašimamović 6,5 (Zaprešić)

Žuti karton: Butorac (Crikvenica)

Strijelci: 1:0 Jukić (22-11m), 1:1 Peričić (35)

Grobničan: Milić 7, Cianci 5,5 (46' Imeraj 6), Jukić 5,5, Glavaš 5,5, Malkić 6, Ugrina 6, Linić 6, Jasprica 6, Bijelić 7, Burić 6, Pilčić 6,5.

Crukvenica: Šegota 6,5, E. Kurolt 5,5, Antić 6, Uremović 6,5, Jug 6, Butorac 6, B. Kurolt 6, Burazor 6, Dunković 6,5, Tucaković 6,5, Peričić 7 (75' Gašparović -).

Nogometaši Grobničana i Crikvenice podijelili su bodove na Mavrincima u okviru 31. kola Treće HNL Zapad. Prema viđenom to je i najrealniji ishod. Sve bitno dogodilo se u prvome dijelu. Domaćin je poveo preko Jukića (22), da bi bod "fenjerašu" vrijedan bod donio Peričić krasnim golom u 35. minuti.

Utakmica je počela vatreno, s nekoliko prilika na obje strane. Bolje su bile one crikveničke, ali je domaći čuvar mreže Milić s dvije refleksne reakcije sačuvao svoju mrežu netaknutom. Domaćin je poveo u 22. minuti ogleda. Hitronogi Bijelić sjurio se po desnoj strani, ušao u gostujući šesnaesterac u kojem ga je s leđa srušio Edi Kurolt. Sutkinja Bašimamović pokazala je na "kreč", a domaći kapetan Jukić sigurno je realizirao najstrožu kaznu, poslavši Šegotu u jednu, a loptu u drugu stranu.

Pet minuta kasnije Šegota je odličnim istrčavanjem u noge Ugrini spriječio čisti pogodak. Gosti su se za početne promašaje iskupili deset minuta prije odlaska na odmor. Peričić se na rubu kaznenog prostora krasno "lažnjakom" oslobodio Jukića i potom od desne stative neobranjivo pogodio mrežu nemoćnog Milića.

U nastavku je ritam osjetno pao. Lopta se uglavnom nabijala po zraku, a obje su momčadi dosta griješile. Bliži su pobjedi bili gosti ali je Tucakovićev pokušaj glavom nakon kornera u 75. minuti obranio Milić.

Fotogalerija: Lario Tus