Ivan Frigan strijelac jedinog pogotka na Hreljinu

Subota, 02. rujna 2023. 20:25 Napisao/la  Igor Vranić

Treneri obično vole reći da je lopta na kraju nagradila naglašenu želju, borbenost i time puno snažniju duel-igru

Četiri na dva, tipična situacija tijekom utakmice na Hreljinu

Strijelac: 1:0 Frigan (39)

Žuti kartoni: Begić, Tobisch (Naprijed), An. Dedić, Weitzer (Halubjan)

NAPRIJED: Herman - , Bobošević 6,5, Radošević 7, Čanković 6 (46 Vukajlović 6), Jakovljević 6,5 (87 Leskur -), Tijan 6 (87 Tobisch -), Merle 7, Begaj 6,5, Babić 6 (61 Biškupović 6), Frigan 6,5, Imeraj 6,5 (79 Tomljanović -)

HALUBJAN: Legac - , Kovačević 6 (87 Ilić -), Mikulica 6, Al. Dedić 6, Šarković 6, Weitzer 6,5, Hunčak 5,5 (46 Klapan 5,5), Šimić 5,5 (46 Valenčić 5,5), An. Dedić 5,5 (77 Paškvan -), Jurković 5, Flego 5

Nogometaši Naprijeda pobijedili su favorizirani Halubjan pogotkom Ivana Frigana.

U 39. minuti Merle je prošao desnom stranom, odigrao u sredinu, Imeraj je preskočio preko lopte, a Frigan ostao sam na 7 metara od vratara Halubjana: imao je vremena primiriti loptu prsima prije nego što je odlučio pobjednika - 1:0.

Naprijed je za razliku od Halubjana iskoristio jedinu osmišljenu priliku i pobijedio u utakmici tijekom koje su gosti imali daleko veći posjed lopte, posebice u drugom dijelu utakmice, ali su unatoč tome tijekom cijele utakmice samo jednom uspjeli poremetiti raspored domaće obrane.

U 75. minuti Šarković se probio desnom stranom, prebacio je loptom cijelu domaću obranu, u ravni druge vratnice pojavio se Antonio Dedić, koji nije dobro zahvatio loptu u jedinoj prilici do koje su gosti došli kroz pas-igru.

Treneri obično vole reći da je lopta na kraju nagradila naglašenu želju, borbenost i time puno snažniju duel-igru domaće momčadi, potpuno su nemoćno izgledali napadači Halubjana u zadnjoj trećini.

Koliko je Halubjan bio opasan u napadu ukazuje podatak da vratar Herman nije ni jednom trebao ozbiljno intervenirati, najveća realna opasnost bili su Weitzerovi slobodnjaci.

Dvaput je Weitzer pogodio prečku iz slobodnjaka, u 31. minuti zatresao je okvir gola sa 17 metara (pogledajte video), a u 51. minuti izveo je slobodan udarac koji se rijeko viđa u ligama petice: s 40 metara silovito je loptom uzdrmao gredu, i vratar Lillea Lucas Chevallier mogao bi isto kao Herman samo pogledom pratiti let lopte.

Toliko o sadržaju igre.

Što se tiče načina igre, Halubjan je počeo igrati s trojicom stopera i dvojicom bočnih (Šarić, Šarković) napadača, Weitzer je cijelu utakmicu igrao klasičnog play-makera u zadnjoj liniji, (pre)daleko od protivničkog gola da bi mogao stvoriti višak u završnici ili iznenaditi potezom, u igri gostiju nije bilo okomitosti, lako predvidljivi pokušaji odigravanja iz druge linije nisu stvarali problema domaćoj obrani.

U drugom dijelu trener Elvis Brajković promijenio je način igre zamjenama, Weitzeru se u sredini priključio Klapan, još jedan klasični play-maker, nikakve praktične koristi momčad Halubjana nije imala od pas-igre u širinu.

Momčad Naprijed nametnula se snažnom duel-igrom, lakoćom su domaći igrači osvajali tzv. druge lopte, ni jedan igrač Halubjana nije izgledao kadar dobiti iole važniji duel u zadnjoj trećini.

U prvom dijelu Naprijed je dobro izlazio iz bloka, nekoliko su puta obećavajuće domaći igrači ušli u završnicu, ali je svaki put nedostajao završni potez.

U drugom dijelu trener Karlo Đivoje vratio je Merlea u zadnju liniju obrane i još više zgusnuo središnji blok, rijetko su domaći igrači prelazili preko centra u nastavku, na kraju su tijekom cijele utakmice uputili u okvir vratiju samo jedan udarac vrijedan pobjede.

Treba istaknuti da je u 55. minuti Begaj nakon ubačaja iz kuta ostao sam na drugoj vratnici, glavom je loptu poslao kraj vratiju.