TREĆA HNL - ZAPAD

Halubjan odnio bodove s Krimeje

Subota, 06. travnja 2013. 19:02 Napisao/la  SC

Utakmice 22. kola: Orijent - Halubjan 0:1, Naprijed - Novigrad 2:0, Novalja - Jedinstvo Omladinac 0:1

TREĆA HNL ZAPAD - 22. kolo

ORIJENT - HALUBJAN 0:1

Igralište Krimeja. Gledatelja: 200

Sudac: Domagoj Vučkov (Rijeka) 6

Strijelac: 0:1 Alilović (87)

Žuti kartoni: Prga (Orijent), Pinjuh, Kovčalija, Šanjug, Kučinić (Halubjan)

ORIJENT: Knežević 5,5, Polegubić 5,5 (51 Guerieri 5,5), Nemetz, Kovačević, Inić, Prga, Štanfel (69 Bajramović -), Čubelić 6, Devović 5,5 (46 Žarić 5,5), Škarica 6, Mikulić 6

HALUBJAN: Raspor 6, Žiković 6,5, Kovčalija 6,5, Pinjuh 6,5, Kinkela 6, Omerović 6, Miočić 6,5 (90 Brnčić -), Mrvčić 6, Tuzlak 6,5 (88 Baljak -), Šanjug 6, Kučinić 6,5 (74 Alilović 7)

Nogometaši Halubjana odnijeli su važne bodove s Krimeje, iskoristivši slab dan Orijenta. Gol vrijedan tri boda postigao je mladi Alilović tri minute prije kraja. U trenucima kada je izgledalo da će utakmica završiti bez golova sijevnula je kontra Viškovljana. Miočić je pobjegao pažnji domaće obrane i krasnom povratnom loptom pronašao natrčalog Alilovića, koji je s desetak metara iskosa svladao Kneževića. Gosti su u nastavku iskoristili igranje niz buru i put Brnasa odnijeli važne bodove u borbi za trećeligaški ostanak.

Domaćin je na početku zagospodario terenom. Na prvu priliku 200-tinjak promrzlih zaljubljenika u trećeligaški nogomet čekalo je sedam minuta, a onda je Škarica iz slobodnjaka s 20-tak metara šutirao preko gola. Tri minute kasnije Kovačević je nakon kornera Škarice s desetak metara pogodio obrambeni blok gostiju. U 11. minuti prvi su se puta javili gosti. Zaprijetio je Kučinić, koji se iskosa s lijeve strane šutirao pored gola. U 15. minuti opet je zaprijetio raspoloženi Škarica,ali je gostujući vratar Raspor bez većih problema ukrptio njegov pokušaj s ruba šesnaesterca.
Škarica jednako dobro barata i lijevom i desnom nogom, i ne boji se to demonstrirati. U 17. je pokušao lijevom, ali preko gola.

Domaćin je najbliže golu bio u 34. minuti nakon što je borbeni Čubelić iščeprkao jednu loptu i pogodio vraticu s 20-tak metara uzdrmao vratnicu. U 36. minuti gosti su imali dosta prigovora nakon što je Čubelić u vlastitom šesnaestercu u padu igrao rukom. Vučkov je ostao nijem. Četiri minute prije odlaska na odmor gosti su mogli povesti. Kovčalija je ubacio s lijeve strane, a lopta je u mrtvoj šansi zapela u blatu ipsred nesretnog Kučinića.

Nastavak su nešto bolje otvorili gosti koji su prijetili preko Pinjuha i Kučinića. No, prva veća prilika pripala je Krimejčanima. U 62. minuti Čubelić je oštro šutirao s desetak metara, ali je Raspor u padu obranio taj pokušaj. Igra se potom primirila, bez nekih izglednijih šansi. Najveću su do kraja imali gosti. Šanjug je odličnom loptom izbacio Tuzlaka, koji se sjurio prema Kneževiću, ali mu je u presudnom trenutku ponestalo snage i koncentracije, pa je loptu poslao pored gola. (L. Variola)

NAPRIJED - NOVIGRAD 2:0

Sudac: Tomislav Frlan (Podhum)

Strijelci: 1:0 Lukačić (59), 2:0 Škulić (89)

Žuti kartoni: Kanjer (Naprijed), Beletić (Novigrad)

NAPRIJED: Kezić, Kružić, Ende, Murica, Čop, Radmanović, Behđeti (68 Škulić), Kanjer, Petrović, Lukačić (68 Devčić), Hamidović (84 Perušić)

NOVIGRAD: Beblek, Huskić (62 Živulić), Višković, Valenta, Sinčić, Beletić (88 Tikas), Peculić (80 Juko), Valenta, Vrdoljak, Halilović, Ugrina

U teškim vremenskim uvjetima (bura) domaći igrači su se bolje snašli i ostvarili pobjedu 2:0. U prvom poluvremenu u 5. minuti Hamidović je s desne strane imao priliku, ali je neprecizno pucao. u 27. minuti Lukačić je odlično uposlio raspoloženog Čopa koji sa 16 metara puca preko vratiju. Dvije minute kasnije gosti su izveli slobodan udarac s desne strane, lopta je u visokom luku došla na drugu stativu gdje je Murica izbacio loptu u korner. Gosti nisu znali iskoristiti buru koja je u prvom dijelu bila njihov saveznik.

U 33. minuti slobodan udarac s 19 metara odlično je izveo Ende i lopta je prošla malo pored gola. Dvije minute kasnije odlično dodavanje Čopa prema Behđetiju čiji udarac je zaustavio golman gostiju. U drugom dijelu domaći kreću po bodove uz pomoć bure. U 60. minuti raspoloženi Hamidović prošao je po desnoj strani i odlučuje se na udarac koji golman dobija prema Marku Lukačiću, koji pak rutinski loptu posprema u mrežu - 1:0.

Nakon toga Halilović je imao šansu za goste, ali udarac s deset metara obranio je odlični Kezić. Nastavak susreta odvijao se po sredini terena, domaćin se orijentirao na kontranapade. U 65. minuti Lukačić se odlučio naudarac s 18 metara, ali vratar Novigrada uspio je obraniti. I kada su svi očekivali kraj, Perušić je u 88. minuti idealno proigrao Škulića koji je parabolom prevario vratara - 2:0.

Zaslužena pobjeda domaćeg sastava i nevidljiva i loša igra gostujuće ekipe. Inače, gosti su u drugom dijelu tražili kazneni udarac nakon navodnog igranja Radmanovića rukom u kaznenom, ali vidljivo je bilo da ga je lopta pogodila u prsa, a ne u ruku.

NOVALJA - JEDINSTVO OMLADINAC 0:1

Igralište Cissa Straško. Gledatelja: 50

Sudac: Marko Balen (Rijeka)

Strijelac: 0:1 Miletić (47)

Žuti kartoni: Kresović (Novalja), Imširević (Jedinstvo Omladinac)

NOVALJA: Hodžić, Kresović, Paljokaj, Šabić (46 Jurjević), Tonković, Vukorepa, Batkoski, Jakušić, Rozas, Datković, Bukal

JEDINSTVO OMLADINAC: Šumberac, Dobrić, Černjul (39 Čudić), E. Kurtić, D. Kurtić, Černjul, Imširević, Rudela (70 Matulja), Miletić, Fornažar (70 Honović), Franković

Nogometaši Jedinstvo Omladinca, iako ispraćeni na Pag sa skepsom, uspjeli su se na Cissa Strašku uhvatiti za slamku spasa te uloviti priključak sa ostalim "davljenicima". No, pobjeda je plaćena (pre)velikom cijenom jer je ponajbolji gostujući nogometaš Tomas Černjul zadobio dosta tešku ozljedu zgloba te ga vjerojatno neće biti duži period na travnjaku.

Prvi su zaprijetili domaćini, Jakušić je šutirao sa 11 metara u 14. minuti, ali je sjajno reagirao gostujući vratar Šumberac. U 26. najbolja prigoda gostiju, Tonči Miletić je utrčao iz drugog plana, izašao "oči u oči" sa Hodžićem, no njegov udarac sa šest metara odlazi tik pored desne vratnice domaćeg gola.

U 37. Dobrić probija desnu stranu otočana, zavrće u sredinu gdje Rudela majstorski propušta loptu kroz noge na visini šesnaesterca, ona dolazi do Stefana Fornažara koji sa njom ulazi u kazneni prostor domaćih, ali njegov udarac odlazi van okvira gola.

Već u drugoj minuti nastavka trese se mreža domaćeg gola, kasnije se ispostavilo za tri gostujuća boda. Rudela se odlično oslobodio svojih čuvara na sredini terena, sjajnom loptom pronašao Imširevića na desnom boku, a ovaj proslijedio do Tončija Miletića koji na petercu podmeće nogu i loptu posprema iza nemoćnog Hodžića.

Fotogalerija: Sandro Donda