TREĆA HNL - ZAPAD

Grobničan pobijedio Krk i preuzeo prvo mjesto

Subota, 02. ožujka 2013. 17:42 Napisao/la  SC

Grobničan - Krk 3:2. Natpis "Pipl mast trast as" na zidu svlačionice Grobničana dobiva drugačiji smisao nakon pobjede nad Krkom

TREĆA HNL ZAPAD - 17. kolo

GROBNIČAN - KRK 3:2

Igralište Mavrinci. Gledatelja: 350

Sudac: Domagoj Vučkov (Rijeka) 6,5

Strijelci: 0:1 Perić (3), 1:1 Sertić (4), 2:1 Bijelić (45), 2:2 Perić (58), 3:2 Linić (83)

Žuti kartoni: Jukić, Sertić (Grobničan), Pranjić, Grbac, Ilić (Krk)

GROBNIČAN: Milić 6,5, Vukelić 6,5 (85 Miškulin -), Jukić 6,5, Linić 7, Miculinić 6,5, Glavaš 6,5, Malkić 7, Cianci 6 (56 Jasprica 6,5), Bijelić 7 (72 Prtenjača -), Jović 6,5, Sertić 7

KRK: Raspor 6, Kurolt 5,5, Brkljača 6, Duračak 5,5 (54 Ilić 6), Maglić 6, Nenadić 6, Brlošić 6 (70 Plecić -), Pranjić 6, Perić 7, Bošnjak 6, Grbac 6,5 (76 Softić -)

Nogometaši Grobničana pobijedili su u derbiju Krk, preuzevši prvo mjesto na ljestvici. Trećeligaški El Clasico nije razočarao, a pobjednika je odlučio domaći branič Linić koji je sedam minuta prije kraja glavom prebacio Raspora za veliko slavlje na tribinama Mavrinaca. Već je sami početak dvoboja naznačio kako 300-tinjak nogometnih zaljubljenika čeka pravi derbi.

Gosti su poveli nakon samo tri minute igre. Brlošić je na desnoj strani povukao polukontru i odličnom loptom pronašao Perića, koji je u padu zahvatio loptu i zatresao mrežu svojeg bivšeg kluba - 0:1. Slavlje Krčana nije se ni stišalo, a domaćin je već izjednačio. Bijelić je finom povratnom loptom pronašao Sertića, koji je loptu s desetak metara poslao iza leđa Raspora - 1:1.

Četiri minute kasnije domaćin je tražio najstrožu kaznu nakon što je Bijelić pao u šesnaestercu, ali je sudac Vučkov ostao nijem. U prvome se dijelu igralo žustro, ali s dosta preskakanja igre. Domaćin je imao najveću priliku za vodstvo, ali je Linićev pokušaj glavom krajnjim naporom obranio Raspor. Da crveni na odmor ipak odu s prednošću pobrinuo se Bijelić koji je u posljednjim trenucima prvoga dijela prihvatio odličnu dubinsku loptu Malkića, sjurio se po lijevoj strani i vrškom kopačke loptu uputio pored Raspora - 2:1.

Domaćin je u uvodnim minutama nastavka mogao povećati vodstvo. Prvo je u 49. minuti Sertić slabo reagirao glavom nakon ubačaja Bijelića s desne strane, a drugi puta nakon loše reakcije Raspora kojemu se lopta zamalo odbila u vlastitu mrežu. Kazna je stigla u 58. minuti. Grbac je potegao oštro s 20-tak metara, a Milić je loptu odbio samo na noge natrčalom Periću koji je iz blizine drugi puta donio izjednačenje - 2:2. Pet minuta kasnije Krčani su zamalo poveli, ali je u dvoboju Brlošića i Milića kao pobjednik izašao iskusni vratar Grobničana. U 65. minuti Sertić je bio kratak na jednu odbijenu loptu, a tri minute kasnije Jović je iskosa loptu lansirao preko vrata.

U 75. minuti Sertić je promašio prazan gol nakon što je Raspor nepotrebno istrčao izvan svojeg kaznenog prostora. Ipak, domaćin je do tri velika boda stigao sedam minuta prije kraja kada je Linić napokon zatresao mrežu. Nakon posljednjeg sučevog zvižduka na travnjaku je nastalo veliko slavlje Grobničana koji su pobjedu proslavili uz pjesmu i skandiranje "Campeones, campeones!" (L. Variola)

CRIKVENICA - VINODOL 0:0

Igralište Pod Kotorom. Gledatelja: 300

Sudac: Goran Brusić (Rijeka)

Žuti kartoni: Šarić, Gašparović, Krišković (Crikvenica), Žunić, Mataija (Vinodol)

CRIKVENICA: Šegota 7, Šarić 6, Špalj 6, Uremović 6, Antić 6, Pišković 6,5, Petrinović 6,5, Butorac 6,5, Jug 7, Gašparović 6.5 (72 Krišković 6,5), Jovanović 6,5

VINODOL: Erak 7,5, Vidmar 6,5, Lenac 6,5, Milas 6,5, Žunić 6,5, Mataija 6,5, Perković 6 (46 Puškarić 6), Tomić 6,5, Tucaković 7, Mijolović 6 (72 Pavelić 6 ), Peričić

Dugo očekivani derbi dva lokalna rivala, završio je miroljubivim rezultatom, bez pogodaka. Iako rezultat drugačije prikazuje, gledatelji su mogli biti zadovoljni htijenjem i jedne i druge ekipe. Veliki broj udaraca na gol, koji su ipak bili iz velike daljine nisu bili opasnost za odlično postavljene vratare. Gosti su nešto bolje ušli u susret, te preko Tucakovića i Peričića u dva navrata pucaju na vrata domaćina.

U 20. minuti kreće Crikvenica, Butorac je zadužen za dalekometne projektile, a brzonogi Gašparović i Jovanović koriste svaku dubinsku loptu za (natjerivanje) sa gostujućim braničima. Najbliži pogotku u prvom dijelu je Jovanović, čiji udarac glavom je za malo neprecizan. Nastavak utakmice nudi nešto slabiji nogomet. U 53. minuti vrlo dvojbena situacija u kaznenom prostoru Vinodola. Butorac je srušen sa leđa, a sudac Brusić niti u jednom trenutku ne pomišlja na kazneni udarac, već igru pušta dalje. U samom finišu utakmice vratar Erak promovira se u junaka susreta. Antićev slobodan udarac odbija se od živog zida, a gostujući vratar briljantnom reakcijom čupa loptu iz samih rašlji. (S. Lončarić)

HALUBJAN - BUJE 0:1

Igralište Brnasi. Gledatelja: 70

Sudac: Marko Balen (Rijeka)

Strijelac: 0:1 Šendula (24)

Žuti kartoni: Raspor, Pinjuh, Omerović (Halubjan), Uran, Bojić (Buje)

HALUBJAN: Raspor, Baljak (46 Žiković), Kovčalija, Pinjuh, Kinkela, Omerović, Štimac, Kučinić (69 Bilobrk), Tuzlak, Šanjug, Mrvčić (63 Miočić)

BUJE: Košćuk, Uran, Pantner, Stević, Uzelac, Šendula (90 Vitić), Fabijančić, Trevižan (52 Mehmedagić), Bojić (85 Krizmanić), Bešić, Šoškić

Gostima je pobjedu donio Šendula koji je u 24. minuti svladao domaćeg vratara Raspora.

OPATIJA - JEDINSTVO OMLADINAC 3:1

Igralište Opatije. Gledatelja: 100

Sudac: Marin Vidulin (Kanfanar)

Strijelci: 1:0 Tkalčević (44), 1:1 Dobrić (48-11m), 2:1 Vlatković (64), 3:1 Vlatković (71)

Žuti kartoni: Zobić (Opatija), Mohorović, Pavinčić, Rudela, A. Fornažar (Jedinstvo Omladinac)

OPATIJA: Milenković, Samardžija (62 Corallini), Tkalčević, Zobić, Tokić, A. Matovina, Mance (79 J. Matovina), Šuker, Radomir (53 Vlatković), Lazić, Erceg

JEDINSTVO OMLADINAC: Funčić, Mohorović Dobrić, Pavinčić, Klapčić, Kurtić, Imširević (22 Trajkovski), Rudela (46 A. Fornažar), Vale, Miletić, S. Fornažar

Opatijcima je tri boda donio jocker Vlatković koji je u 53. minuti zamjenio Radomira i onda u razmaku od sedam minuta dvaput zatresao mrežu gostiju.

NEHAJ - NOVALJA 2:0

Igralište Pod Nehajem. Gledatelja: 150

Sudac: Danijel Klarić (Ratulje)

Strijelci: 1:0 Hasanbegović (6), 2:0 Dabac (87)

Žuti kartoni: Prpić, Pečanić (Nehaj), Kresović, Radović, Jakušić (Novalja)

NEHAJ: Baričević 6,5, B. Vrban 6, I. Vrban 6,5, Vukelić 6, Tomljanović 6, Prpić 6,5, Dabac 7, Rubčić 7, Topolovec 6,5 (67 Šmit 6), Pečanić 6,5 (75 Vila -), Hasanbegović 7,5 (80 Žunić -)

NOVALJA: Hodžić 6, Kresović 6, Kraljević 5,5 (75 Rozas -), Simanović 6, Šabić 6,5 (86 Paljokaj -), Lozančić 6 (46 Jakušić 6), Vukorepa 7, Batkoski 6,5, Radović 6, Datković 6,5, Bukal 5,5

Snažna, prepoznatljiva senjska bura prijetila je da će županijski derbi proteći u neregularnim uvjetima. Već u prvoj minuti čak tri lopte nestale su iz vidnog polja sakupljača lopti, ali su se igrači obje momčadi, inače znalci igranja po ovakvim uvjetima vrlo dobro aklimatizirali uvjetima.
Već u 6. minuti Rubčić je ubacio dubinsku loptu u kazneni prostor gostiju, gdje je inače sigurni Hodžić pogriješio u procjeni lopte. Brzi Hasanbegović stigao je prvi na loptu i laganim "felš" udarcem, sa vanjskim rubom kopačke, loptu elegantno ubacio u mrežu. Sretni strijelac okrenuo se je prema suigračima, a lopta je lagano doskakutala do gola, jedva dodirnuvši mrežu.

Igrači obje momčadi osvajaju teren sa dosta kombinatorike. U 18. gusto je pred Baričevićem, koji je daleko istrčao sa svojega gola sprječavaju kontru Novalje. Sa dvije intervencije u nastaloj gužvi uspio je otkloniti opasnost izbacivši loptu u korner. U idućem napadu strijelac prvog gola mogao se je još jednom upisati u strijelce. U 23. velika je gužva pred Hodžićem, a u 35. vrlo poduzetni Topolovec prijeti snažnim udarcem.
Momčad Ivice Datkovića u ovom prvenstvu neopterećena rezultatskim imperativom, dosta je pomlađena, ali spremna na nadigravanje.

U drugom poluvremenu gosti su bili potpuno ravnopravni, ali je Rubčić ponovno u 55. minuti bio u prilici da iz dobro izvedenog slobodnog udarca postigne pogodak. Snažan udarac Hodžić odbija, ali Uskoci nemaju na izglednom mjestu igrača, koji bi odbijenu loptu ubacio u mrežu. I u 67. minuti opasan je slobodni udarac Rubčića, kao i prilika Šmita u 70. koju je iskusni strijelac mogao bolje okončati. U smiraju utakmice, kada se je Novalja potpuno približila vratima Baričevića, sa nekoliko izglednih prilika Nehaj je uvećao vodstvo.
Nakon izvedenog kornera sa desne strane, na prvoj vratnici najbolje se je snašao Dabac za 2:0. (S. Lončarić)

ROVINJ - ORIJENT 5:0

Igralište Valbruna. Gledatelja: 150

Sudac: Ivan Ribarić (Rijeka)

Strijelci: 1:0 T. Barlecaj (7), 2. A. Barlecaj (42), 3:0 A. Barlecaj (61-11m), 4:0 A. Barlecaj (70), 5:0 Debeljuh (90)

Žuti kartoni: Načinović, Škiljan (Rovinj), Leskur, Polegubić, Devović (Orijent)

ROVINJ: Orbanić, Budicin, Načinović, Romić (62 Hadžić), T. Barlecaj (75 Debeljuh), Puh, A. Barlecaj, Tanković, Škiljan (72 Matić), Pavić, Baša

ORIJENT: Stipanov, Nemetz, Leskur, Kovačević, Inić, Polegubić, Žarić (56 Kauzlarić), Krešić, Devović, Škarica (60 Čubelić), Mikulić (67 Štanfel)

Rovinj je nakon petarde protiv Orijenta i pobjede Grobničana protiv Krka došao na tri boda do prvoplasiranog dvojca. Krimejčanima su presudila braća Barlecaj, pogotovo Agron koji je u visokom slavlju kanarinaca postigao tri gola. Preostala dva postigli su Tomo Barlecaj i Debeljuh u posljednjim trenucima dvoboja na Valbruni.

RUDAR - NAPRIJED 2:0