Subota, 20. travnja 2013. 20:29 Napisao/la  SC

Krk je svladao Halubjan 1:0, Novalja slavila kod Vinodola

TREĆA HNL ZAPAD - 24. kolo

GROBNIČAN - NOVIGRAD 3:1

Igralište Mavrinci. Gledatelja: 150

Sudac: Petar Pejkunović (Potpićan)

Strijelci: 1:0 Sertić (4), 2:0 Bijelić (7-11m), 3:0 Bijelić (31), 3:1 Vrdoljak (41)

Žuti karton: Huskić (Novigrad)

GROBNIČAN: Ciani, Jukić, Miculinić, Glavaš, Malkić, Prtenjača (46 Miškulin), Linić (63 Morić), Cianci, Sertić (78 Burić), Bijelić, Jović

NOVIGRAD: Beblek, Huskić (20 Živulić), Višković, Valenta, Sinčić, Ivković (40 Peculić), Beletić, Tatar (67 Premužić), Vrdoljak, Halilović, Valenta

NAPRIJED - JADRAN 1:0

Igralište Lonja. Gledatelja: 150. Sudac: Dalibor Šušnjar (Klana).

Strijelac: 1:0 Radmanović (9'-11m).

Žuti kartoni: Čop (Naprijed), Leshdedaj, Grgurić (Jadran).

NAPRIJED: Kezić, Kružić, Ende, Savić, Murica, Radmanović, Škulić (od 85' Valenčić), Čop, Petrović, Perušić (od 76' Devčić), Hamidović (od 74' Dorčić).

JADRAN: Gržentić, N. Abuselyana (od 46' Leshdedaj), Kastrati, Grgurić (od 90' Barbić), Ibrić, Užila, Tomić, Ereiz (od 65' Drkić), O. Abuselyana, Bijelić, Dujanić.

Počelo je velikom prijetnjom domaćih u petoj minuti. Radmanović je izašao „oči u oči“ pred Gržentića, ali je njegov udarac, s nekih pet metara, okončao par centimetara od desne vratnice porečkog gola. Ono što je propustio u petoj s pet Radmanović je nadoknadio u 10. minuti sa 11. metara. Prethodno je netko od Porečana igrao rukom u svom kaznenom prostoru, a Šušnjar bez puno dvojbi pokazao na „kreč“.

Prvu narednu prigodu, i prvu gostujuću na utakmici, bilježimo nakon pola sata igre. Grgurić je dosta jako „opalio“ s distance, Kezić odbio njegov udarac ravno na noge Omara Abuselyane koji na nju natrčava i šutira s nekih 10-ak metar od domaćeg gola ali vratar hreljinske momčadi sjajno brani njegov udarac u desni kut.

Na prvu ozbiljniju prijetnju u nastavku trebalo je čekati 12 minuta. Perušić je ubacio s desnog boka, a Petrović, s nekih osam-devet metara, glavom, umjesto mreže, pogodio gredu gostujućeg gola. Slična situacija zbila se pred Kezićevim golom u 83. minuti ali je udarac Omara Abuselyane, također glavom, otišao za malo pored gola.

Prigodu da stavi točku na „i“ i otkloni sve dvojbe oko pobjednika propušta Čop, minuti prije kraja, no dugo je oklijevao i „petljao“ s loptom pa je obrana gostiju uspjela otkloniti opasnost od svog gola.

BUJE - CRIKVENICA 1:1

Gradski stadion. Gledatelja:

Sudac: Đani Mihočka (Rijeka)

Strijelci: 1:0 Antić (23), 1:1 Uzelac (88-11m)

Žuti kartoni: Uzelac, Šendula (Buje), Šarić (Crikvenica)

BUJE: Košćuk, Uran, Pantner, Trevižan (46 Šendula), Uzelac, Fabijančić, Bešić (83 Stević), Bojić, Mehmedagić, Šoškić, Kapular (67 Krizmanić)

CRIKVENICA: Mustapić, Petrinović (58 Kuna), Antić, Uremović, Špalj, Smojver (72 Krišković), Jovanović, Šarić, Pejić (90 Mišković), Butorac, Gašparović

Stotinjak gledatelja u Bujama uglavnom se dosađivalo jer je obostrano uprizoreno bilo krajnje loše i negledljivo. Po bod za svakog je najpravedniji ishod susreta jer treći nisu zaslužili ni jedni ni drugi.

Početnom ispitivanje snaga, u obostrano bezidejnoj igri na sredini terena, potrajalo je 20-ak minuta, a onda se, iz prve iole opasnije situacije, zatresla Košćukova mreža. Antić je, u 21. minuti, „opalio“ iz slobodnog udarca, s nekih 20 metara, a lopta pored slabo postavljenog živog zida Buježa okončala u desnom donjem kutu njihovog gola. Nakon toga i jedni i drugi sve do odmora ponovno jalovo prijete, a sve se zasniva na „preskakanju igre“ i bezuspješnim pokušajima s distance.

I drugi dio se igralo obostrano jalovo, uglavnom između dva šesnaesterca. Gosti su zadovoljni minimalnim vodstvom više pozornosti posvećivali svom, nego li Bujskom golu, ali to domaćinima nije pomoglo da ozbiljnije ugroze Mustapića. Najopasniji je bio Šendula u 70. minuti, ali i on je bio neuspješan, malo iskosa sa 12 metara.

I kad su svi očekivali zadnji zvižduk suca Mihočke on je predzadnjim, u 88. minuti dosudio najstrožu kaznu za domaće. Bojić je pao u kontaktu sa Šarićem, a riječki sudac pokazao na bijelu točku, opći je dojam krajnje nedosljedno jer je za tako nešto imao priliku još dva puta prije toga, ali nije ni okom „trepnuo“. Precizan je, za bod, bio Uzelac.

ROVINJ - NEHAJ 1:0

Igralište Valbruna. Gledatelja:

Sudac: Goran Brusić (Čavle)

Strijelac: 1:0 A. Barlecaj (40-11m)

Žuti kartoni: Načinović, A. Barlecaj (Rovinj), Vila (Nehaj)

Crveni karton: Budicin (Rovinj - 90)

ROVINJ: Starčić, Budicin, Načinović, T. Barlecaj, Krijan, Matić (73 Škiljan), A. Barlecaj, Tanković, Pavić, Debeljuh (90 Mišan), Baša (86 Berišić)

NEHAJ: Baričević, Šebalj, Hasanbegović, D. Vukelić, L. Vukelić, Dabac, Pećanić, Vila (47 Prpić), Šmit (79 Massarini), Rubčić, Topolovec (74 Pejanović)

Iako su veći dio susreta proveli na gostujućoj polovici terena nogometaši Rovinja su  tek pogotkom s bijele točke skršili otpor Nehaja

Počelo je uzbuđenjem i burom domaćih protesta pred Baričevićevim golom. U devetoj minuti je srušen Agron Barlecaj, a Brusić samo odmahnuo rukama i pokazao da se izvede udarac iz kuta. Isti igrač u 27. umjesto mreže gađa ravno u vratara gostiju, da bi u protuudaru, na drugoj strani preko gola naciljao Prelčec.

Pet minuta prije odmora Vila ruši Agrona Barlecaja, a Brusić mu pokazuje žuti karton i dosuđuje najstrožu kaznu za domaće koju udarna igla „kanarinaca“ pretvara u minimalno vodstvo svoje momčadi.

U nastavku prvi prijete gosti, no udarac Topoloveca, s nekih 10-ak metara, u 47. minuti,  odlazi van okvira gola. U 56. prijeti Debeljuh, na dodavanje srijelca Barlecaja, ali je epilog tek udarac iz kuta za domaće.

Kako se susret približavao kraju domaći su se sve više povlačili, gosti pritiskali ali im ni čak šest minuta sudačke nadoknade vremena nije bilo dosta da poravnaju.

RUDAR - OPATIJA 1:0

Gradski stadion. Gledatelja: 150

Sudac: Ivan Ribarić (Vodice)

Strijelac: 1:0 Barišić (63)

Žuti kartoni: Vozila, Alić, Juričić (Rudar), Corallini, Brajković (Opatija)

RUDAR: Vozila, Šarin, Alić, Livović, Juričić (83 Munjas), Stepčić, Kovačević, Mehić (80 Knapić), Čerljenko, Barišić, Šepić (89 Šelić)

OPATIJA: Jakopović, Tokić (64 Kremenović), Corallini, Mance, Gačanin (46 J. Matovina), Šuker, Žgomba, Udović, Brajković, Erceg, Vlatković (42 Radomir)

Labinjani su na domaćem travnjaku pobijedili momčad Opatije na krilima nekoliko raspoloženih pojedinaca. Nova pobjeda od 1:0 utisnula je u prvi plan činjenicu da su nogometaši Rudara ove sezone u 24 utakmice samo dvaput pobijedili s više od jednog pogotka razlike; Nehaj 3:1 i Naprijed 2:0.

Krenulo je uzbuđenjem pred Jakopovićevim vratima. Livović je prošao desnom stranom, ubacio u sredinu gdje Stepčić glavom sa 5-6 metara loptu šalje par centimetara preko grede.

Na novu prigodu čekalo se do 18. minute kada nakon jednog kornera Goran Barišić loptu glavom šalje malo pokraj vratnice. Dvije minute kasnije Vozila spašava domaće. Mance se pomalo ekspresno i iznenađujuće našao u prigodi ispred domaćeg vrata, gađao suprotni kut, ali je Vozila udarac obranio.

U 22. je dalekometnim udarcem pokušao Juričić, ali lopta nije otišla u okvir vrata. Deset minuta prije odlaska na odmor za goste je zaprijetio Goran Brajković, ali je njegov udarac iz slobodnog udarca obranio Vozila.

Nastavak je donio domaće vodstvo. U 63. minuti Livović po tko zna koji put prolazi desnom stranom, a onda se, umjesto za centaršut, odlučuje za povratnu loptu na koju stiže Barišić te uz pomoć vratnice trese opatijsku mrežu. U 71. Kovačević pronalazi Juričića koji je ostao sam ispred golmana, pokušao ga zaobići, ali je Jakopović padom u noge otklonio opasnost.

Jedina opasnost do kraja bila je ona u posljednjoj minuti utakmice kada je Kovačević izbio sam pred Jakopovića, a ovaj se, kao ranije kolega mu na suprotnoj strani, bacanjem pod noge napadaču, „isčeprkao“ loptu pa je ostalo 1:0.

Kod domaćih treba pohvaliti izuzetno jednostavnu, ali kvalitetnu igru Alića, sigurnog Vozila i prodornog Livovića, ali titula najboljeg igrača na terenu treba ići nogometašu čiji su veliki trud i trka na kraju „nagrađeni“ pogotkom.

VINODOL - NOVALJA 1:2

Igralište Bahalin. Gledatelja: 150

Sudac: Gabrijel Flegar (Rijeka)

Strijelci: 1:0 Tucaković (45), 1:1 Radović (72), 1:2 Kraljević (81)

Žuti kartoni: Jelenović (Vinodol), Radović (Novalja)

VINODOL: Hreljac, Jelenović (63 Mijolović), Vidmar, Medaković, Milas, Lenac, Puškarić, Mataija, Tucaković, Radetić, Peričić

NOVALJA: Hodžić, Kresović, Simanović, Šabić, Lozančić, Kraljević (80 Paljokaj), Batkoski, Jakušić (70 Tonković), Radović, Datković, Bukal

Drugi uzastopni domaći poraz na Bahalinu ozbiljan je znak za uzbunu u redovima Vinodola. Dobar ždrijeb, koji uključuje još jednu domaćinsku utakmicu (naredne subote sa Bujama), nije iskorišten.

Sa druge strane trener Datković mudro je nadigrao domaćina. Posljednjih dvadeset minuta utakmice gosti su krenuli brzim kontrama, što statični stoperi Vinodola nisu uspjeli osujetiti - ostajali su nemoćni i statični iza razigranih napadača Novalje.

U posljednjoj minuti prvog poluvremena Vinodol je poveo. Udarcem iz kornera Tucaković je iskoristio veliku pogrešku Hodžića, i uz nekoliko šeprtljavosti vratara lopta je završila u golu - 1:0.

Domaći napadački dvojac Tucaković - Peričić dosta se je trudio, ali bez podrške suigrača izostao je učinak. A nakon kardinalne pogreške Hodžića, golman Novalje, koji je prije 3 godine stajao i na golu Vinodola, se je razbranio. U nastavku je obranio 6 direktnih, teških udaraca u okvir gola, istrčavanja su mu postala „forte“ po čemu je Hođa poznat, a igra i rezultat krenuli su na stranu jednostavnih, ali konkretnih gostiju.

Najprije je domaća obrana, kao i kod prvog gola na utakmici šeprtljavom intervencijom omogućila Radoviću da u 70. izjednači rezultat. U završnici utakmice, sijevnula je još jedna dobro organizirana kontra, za koju spora sredina domaće obrane nije imala rješenja. Kraljević je izašavši na čistinu pred vratara Hreljca, gurnu loptu, koja je jedva dopuzala do domaće mreže 1:2.

Nije bilo baš pravo, paško kolo, ali gostujući igrali dugo su pjevali i plesali na sredini terena (S. Lončarić)

KRK - HALUBJAN 1:0