Crveni na Krimeji iščupali bod protiv Buja zahvaljujući jokeru Bogičeviću

Subota, 24. ožujka 2012. 16:48 Napisao  Luka Variola

Orijent - Buje 1:1 (0:0). Crvenima je bod i nastavak niza neporaženosti ovoga proljeća osigurao Bogičević, koji je u igru ušao u 58. i potom 13 minuta kasnije zatresao mrežu

Orijent - Buje 1:1

Igralište na Krimeji. Utakmica 22. kola Treće HNL - Zapad: Orijent - Buje 1:1 (0:0). Gledatelja: 250. Sudac: Ivan Batušić (Jastrebarsko) - 6. Pomoćnici: Solenički (Jastrebarsko) i Pilčić (Velika Gorica). Strijelci: 0:1 Šendula (73'), 1:1 Bogičević (83'). Žuti kartoni: Brkljača (Orijent), Šoškić (Buje). Crveni karton: Šoškić (Buje - drugi žuti karton).

ORIJENT: Hasanbegović 6, Brkljača 5,5, Inić 5,5, Leskur 6, Rabar 6, Krešić 5,5 (od 58' Bogičević 6,5), Škarica 5,5 (od 46' Kovačević 6), Čubelić 6, Barišić 6, Devović 5,5, Grbac 5,5 (od 46' Štanfel 6).

BUJE: Perković 6, Krizmanić 6, Peculić 6, Valenta 5,5, Uzelac 6, Huskić 5,5 (od 90'Stević -), Šendula 6,5 (od 86' Bartolić -), Bešić 5,5, Mehmedagić 5,5, Trevižan 5,5 (od 63' Trevižan - ), Šoškić 5.

Nogometaši Orijenta remizirali su kod kuće drugi puta u samo četiri dana. Ovoga puta gledatelji na Krimeji su ipak vidjeli golove, a "crvenima" je bod, nakon kojeg su i dalje neporaženi ovoga proljeća, osigurao Bogičević sedam minuta prije kraja. Gosti su poveli u 73. minuti. Šendula je iskosa s lijeve strane gađao suprotni kut Orijentovih vrata, a lopta je očešala Brkljaču i neočekivano završila u bližem kutu iznenađenog Hasanbegovića - 0:1.

U sljedećem napadu domaćin je ostao s igračem više u polju nakon što je Šoškić faulirao Leskura, zaradivši drugi žuti karton i prijevremeno tuširanje. Orijent je brojčanu prednost materijalizirao u 83. minuti. Devović se fino oslobodio gostujuće obrane, šutirao oštro vanjskim dijelom kopačke, a vratar Perković je loptu samo odbio do natrčalog Bogičevića, koji s pet, šest metara gađa praznu mrežu - 1:1.

Prvih pola sata bilo je za zaborav, a onda u 37. prvi puta opasnije prijete gosti. Šendula je fino okrenuo Brkljaču, pa potom traljavo zahvatio loptu, koja nije pogodila niti okvir vratiju. Dvije minute kasnije "crveni" su potratili svoju najbolju šansu u prvome dijelu. Leskur je odlično ubacio s lijeve strane, pronašavši u sredini natrčalog Barišića, koji je dobro primirio loptu, ali ju onda loše zahvatio, lansiravši ju s desetak metara preko gola. U 67. minuti Čubelić je odličnom dubinskom loptom pronašao Devovića, koji je loptu iskosa s desetak metara "torpedirao" na parkiralište Cash & Carryja.