3. HNL: Opatija pobijedila Krk udarcem s kreča, Bjelanović donio bod Novigradu na Rujevici

Subota, 05. rujna 2015. 16:37 Napisao/la  SC

Rezultati 2. kola: Opatija - Krk 1:0, Rijeka II - Novigrad 1:1

Strijelac: 1:0 Brozović (65-11m)

Žuti kartoni: Kovačević, Kolić, Lazić, Dadić (Opatija), Totić, Džambo (Krk)

OPATIJA: Bradičić, Kovačević, Brozović, Dadić, J. Rudan, Lazić, Kolić, Bojić (46 T. Rudan), Matovina (69 Rukavina), Prpić (46 Šuker), Vlatković

KRK: Berković, Fumić, Čuturilo, Nenadić, Štemberger (71 Barjamović), Con, Totić, Pejanović, Kurolt, Džambo (66 Zec), Buršić (46 Kovačević)

Nogometaši Opatije pobijedili su Krk u regionalnom trećeligaškom derbiju, koji je prema očekivanju oskudijevao u ljepoti. Utakmica je obilovala čvrstim duelima uz puno preskakanja igre s obje strane.

Odlučujući trenutak dogodio se u 65. minuti, kada je vratar Berković u buketu igrača skrivio prekršaj za najstrožu kaznu. Brozović je bio precizan izvođač najstrože kazne - 1:0.

U prvom dijelu Krk je ostavio bolji dojam, stvorio više (polu)prilika. Prvu nije iskoristio Fumić u 7. minuti, nije bio precizan ni Kurolt u 19. minuti.

U 45. minuti Čuturilo je dvaput pokušao: prvo iz slobodnog udarca po kojemu mu se lopta odbila, drugi pokušaj osujetio je Bradičić.

Opatija je u prvom dijelu propustila jednu, ali pažnje vrijednu šansu. U 26. minuti Lazić je treljavo pucao u izglednoj poziciji.

Početkom drugoga dijela trener Opatije Zoran Bogolin prema običaju obavio je dvije izmjene, ubrzao igru, pa je drugi dio pripao poduzetnijoj i konretnijoj momčadi Opatije.

Pritisak je okrunjen pogotkom u 65. minuti nakon kojega je trener Krka otvorio igru, što je Opatija mogla kazniti. Najbolju priliku za domaćina nije iskoristio Šuker u 81. minuti, Berković je uspio sačuvati mrežu.

RIJEKA II - NOVIGRAD 1:1

Stadion na Rujevici. Gledatelja 150

Sudac: Marko Jeleč (Zaprešić)

Strijelci: 1:0 Rebernik (5), 1:1 Bjelanović (83)

Žuti kartoni: Bajić, Cisotti, Ikić, Lucić (Rijeka II), Valenta, Mileusnić (Novigrad)

RIJEKA II: Prskalo, Budicin, Ikić, Lucić, Kabiru, Diyoke, Furijan (od 79' Fatić), Rebernik (od 72' Mrdeša), Bajić, Cisotti (od 65' Nakić), Budan

NOVIGRAD: Beblek, Čakarun, Valenta, Gavrić, Glavaš, Čakarun, Bjelanović, Tustonjić (od 46' Batelić), Tatar (od 86' Mileusnić), Stojak (od 70' Dadić), Grujević

Fausto Budicin (Rijeka II) i Marin Grujević (Novigrad) u zračnom duelu

Nogometaši Rijeke II nisu uspjeli pobijediti Novigrad, koji je konkretniju igru u drugom dijelu okrunio pogotkom 83. minuti kojim je izjednačio (1:1) i osvojio bod.

Rijeka II je rano povela. U 5. minuti Bajić je u brzom prodoru stigao do kaznenog prostora, gurnuo loptu Reberniku, koji je matirao Bebleka – 1:0.

U 16. minuti Budanov udarac obranio je Beblek, u 32. minuti Budan nije uspio pronaći put do mreže iz blizine, u 36. minuti Beblek brani Cisottijev pokušaj.

Novigrad u nastavku utakmice preuzeo inicijativu, Rijeka II pokušavala je bezuspješno postići drugi pogodak u kontrama.

U 83. minuti na odmjereni ubačaj dobro je reagirao Bjelanović, koji je s pet metara zatresao mrežu - 1:1

Ostali rezultati 2. kola: Dugo Selo - Špansko 4:1, Dubrava - Samobor 0:0, HAŠK - Vinogradar 0:0, Trnje - Zagorec 2:1, Stupnik - Vrbovec 1:1, Vrapče - Maksimir 1:3