3. HNL: Trnje osvojilo bodove na Krku, Opatija uvjerljivo poražena u Mladini

Utorak, 08. rujna 2015. 20:28 Napisao/la  SC

Utakmice 3. kola: Krk - Trnje 0:2, Vinogradar - Opatija 4:1, Novigrad - Stupnik 4:2. Momčad Trnja zasluženo pobijedila na Krku

Treća liga - Zapad - 3. kolo

KRK - TRNJE 0:2

Igralište Josip Pepi Uravić. Gledatelja: 150

Sudac: Darko Jurčević (Pašin Potok)

Strijelci: 0:1 Žugaj (17), 0:2 Miličević (70)

Žuti kartoni: Nenadić, Pejanović, Čuturilo (Krk), Tabaković, Mislimi, Herek (Trnje)

KRK: Berković, Lugušić (46 Čuturilo), Con, Nenadić, Kurolt (46 Simanović), Kovačević, Totić, Fumić, Štemberger (64 Bajramović), Džambo, Pejanović

TRNJE: Živković, Mandić, Vukadin, Lončar, Mislimi, Ribić, Jelić (89 Šimunić), Miličević (69 Herek), Tabaković (77 Krešo), Žugaj, Slatina

Nogometaši Krka doživjeli su poraz na domaćem terenu, momčad Trnja odnijela je bodove s prvog gostovanja na Pepi Uraviću.

Težak previd suca Jurčevića na samom početku utakmice, kada igranje rukom kojom je spriječen ulazak lopte u mrežu, nije sankcionirao najstrožom kaznom, uzbudilo je duhove na tribinama krčkog stadiona.

U 12. minuti brzom kontrom igrači Trnja prolaze kroz obranu Krka, najbolji gostujući igrač Žugaj izlazi jedan na jedan sa Berkovićem. Dvostrukom obranom vratar Krka izlazi kao pobjednik.

Opet su igrači Krka reklamirali igranje rukom stopera Trnja u svom šesnaestercu, no sudac Jurčević samo odmahuje rukom uz žučne proteste nekolicine igrača.

Velika pogreška Fumića, kada je nepotrebno htio prebaciti loptu sa jednog na drugi bok, kumovala je vodećim zgoditkom gostiju. Lopta je presječena na samom centru, ubačena do Žugaja koji ovaj put izlazi kao pobjednik nad vratarom Krka - 0:1.

U 25. minuti opet Berković padom u noge gostujućem napadaču spašava siguran zgoditak. Tri minute kasnije napadači Krka ne iskorištavaju pogrešku golmana Živkovića i prilika za izjednačenje rezultata odlazi u neprovat.

Drugi dio gosti otvaraju slobodnim udarce iskosa sa nekih 25 metara od gola Krka. Nabačenu loptu u šesnaesterac zahvaća Mislimi, no opet Berković pokazuje svoje kvalitete.

U 60. minuti hladan tuš za domaćina, obrana Krčana izbačena je s nekoliko dodira vrsnih tehničara iz Trnja, lopta je ubačena na visinu peterca za natrčalog Miličevića, koji neobranjivo gađa za 0:2.

Do kraja utakmice gosti uspjevaju rutiniranom igrom zadržati prednost i upisati nove bodove na svoj konto. (Z. Dminić)

VINOGRADAR - OPATIJA 4:1

Stadion Mladina. Gledatelja: 200

Sudac: Marko Putanec (Spičkovina)

Strijelci: 0:1 Kolić (40), 1:1 Štulec (44), 1:2 Bucković (63), 1:3 Štulec (67), 1:4 Vukić (86)

Žuti kartoni: Gavarić (Vinogradar), Kolić, Lazić (Opatija)

VINOGRADAR: Braje, Gavarić, Golojuh (46 Vukić), Filipović, Borković, Lončar, Martinac, Abramović (57 Bucković), Ristovski (46 Povrženić), Golik, Štulec

OPATIJA: Bradičić, Kovačević, Dadić, Erceg, Šuker, Kolić, Rukavina, Dunković (58 Vlatković), Prpić (46 Lazić), Bojić (46 T. Rudan), Matovina

Nogometaši Opatije doživjeli su drugi poraz na drugom gostovanju ove sezone, Vinogradar je pobijedio rezultatom kojijasno ukazuje koja je momčad bila bolja.

Momčad Opatije nije vodio trener Zoran Bogolin, koji je bio spriječen zbog privatnih razloga. Iako je pomoćnik Tomislav Čizmarević primijenio isti recept kao i Bogolin, te na poluvremenu ubacio dvojicu iskusnih i provjerenih igrača, ovoga puta Opatija je pokleknula u nastavku utakmice.

Vinogradar je nakon odmora nadigrao Opatiju i postigao čak tri pogotka.

Ostali rezultati: Maksimir - Dugo Selo 2:2, Vrbovec - Vrapče 0:0, Novigrad - Stupnik 4:2, Samobor - HAŠK 2:0, Špansko - Dubrava Tim kabel 1:0, Zagorec - Rijeka II (16. rujna, 16.30)