TREĆA LIGA - ZAPAD

Rijeka s desetoricom održala nulu protiv Dinama

Srijeda, 03. lipnja 2015. 20:37 Napisao/la  SC

Utakmica 30. kola: Dinamo II - Rijeka II 0:0. Matija Vidas u 27. minuti drugi žuti karton

Druge momčadi Dinama i Rijeke završile su natjecanje u Trećoj ligi - Zapad međusobnom utakmicom bez pogodaka.

Što se Dinama tiče, utakmica na Maksimiru za domaćina nije imala nikakav natjecateljski značaj budući da će Dinamo iduće sezone imati drugu momčad u drugoj ligi. Dinamo II odavno je osvojio titulu prvaka, dok bi Rijeci II osvojeni bod mogao donijeti drugo mjesto u slučaju da Dubrava ne pobjedi u Novigradu.

U 27. minuti Matija Vidas dobio je drugi žuti karton zbog preoštrog starta, prvi je dobio u 20. minuti zbog povlačenja igrača. Rijeka je više od sat vremena morala igrati s desetoricom igrača, što je bitno utjecalo na način igre protiv Dinama po sparnom vremenu i temperaturi od 30 C.

Trener Ivica Kulešević morao je promijeniti raspored, koji je bez  uočljivih poteškoća odolio svim pokušajima domaćina. Posebice je sigurno djelovala uža obrana na čelu s iskusnim Budicinom i U-18 reprezentativcem Lucićem, koji je prvi put igrao na mjestu lijevog braniča.

Rijeka je pametnom igrom na Hitrec-Kacijanu držala nulu dok su na glavnom terenu u Maksimiru trenirali reprezentativci Hrvatske. Čekali su igrači Rijeke svoju šansu i dočekali, kada je Fumić u završnici probio stranu, ali je izostala završnica.

Zanimljivo, trener Dinama Srećko Ćuk na klupi je imao samo trojicu igrača i vratara, što je čudno za klub koji pod ugovorom ima više od stotinu igrača.

DINAMO II: Jajalo, Boras, Iharoš (68 Fintić), Capan, Halilović (89 Borevković), Morris (49 Knežević), Bađi, Vlak, Taravel, Šunjić, Muhar

RIJEKA II: Nwolokor, Vidas, Budicin, Batinić, Lucić,  Gerard, Kokorović (90+2 Furijan), Rebernik, Klapan (61 Fumić), Bajić (80 Musa),  Dangubić

Utakmica 30. kola: Dinamo II - Rijeka II 0:0