Utorak, 28. travnja 2015. 20:37 Napisao/la  I. V.

Utakmica 24. kola: Rijeka II - Samobor 5:1

Treća nogometna liga - Zapad, 24. kolo

RIJEKA II - SAMOBOR 5:1

Igralište u Kostreni. Gledatelja: 150

Sudac: Mateo Čalić (Marčana) 7

Strijelci: 1:0 Furijan 13), 2:0 Budan (20), 2:1 Brujić (45), 3:1 Mršić (57), 4:1 Mršić (71), 5:1 Frančišković (89)

Žuti karton: Makarun (Samobor)

RIJEKA II: Nwolokor -, Furijan 6,5, Budicin 7, Batinić 6,5, Collins 6,5, Gerald 6 (76 Frančišković -), Lucić 6, Klapan 7 (83 Nakić -), Musa 6 (67 Fumić -), Mršić 7, Budan 6,5

SAMOBOR: Čutić 5, Žitković 5 (61 Hasan 5), Ivkovčić 5, Kupres 5, Makarun 5 (80 Brgles -), Zeman 5, Kotanski 5, Guliš 5,5, Škvorc 5,5, Brujić 6 (75 Potočnjak -), Brdarić 5,5

Nogometaši Rijeke nastavili su niz pobjeda, pobijedivši u 24. kolu Samobor rezultatom 5:1. U utakmici odigranoj na travnjaku u Kostreni mladići Rijeke pojačani iskusnim Faustom Budicinom dominirali su od početka do kraja. Ako se izuzme nekoliko zapaženih poteza kapetana gostiju Nikice Brujića, Samobor praktično nije ozbiljno zaprijetio.

Rezultati 24. kola: Dugo Selo - Novigrad 2:1, Zelina - Zagorec 1:2, Dinamo II - Vrbovec 5:0, Trnje - HAŠK 1:2, Vrapče - Špansko 0:1, Stupnik - Dubrava 0:1

Brujić je u 45. minuti iskoristio poremećaj u zadnjoj liniji Rijeke, sam osvanuo na desnoj strani kaznenog prostora i smanjio rezultat na 2:1 neposredno pred odlazak na odmor.

U nastavku je Rijeka dvama pogocima Mateja Mršića vrlo brzo otklonila bojazan u krajnji ishod. Oba pogotka Mršića je postigao nakon dubinskih proigravanja (Klapan, Budan), oba je puta pobjegao zadnjoj liniji i mirno poentirao. Konačni rezultat postavio je još junior Frančišković u 89. minuti.

Rijeka je povela pogotkom Furijana iz slobodnog udarca u 13. minuti. Po odmjerenu udarcu lopta je preko "živog zida" završila putanju u mreži pokraj korpulentnog vratara Čutića, koji je ionako ima poteškoća s odrazom. Na 2:0 povisio je Budan na Klapanovo dodavanje, još uvijek junior Rijeke oslobodio se u trku stopera i preciznim udarcem poslao loptu u lijevi kut.