Subota, 24. listopada 2015. 17:10 Napisao  Patrik Mršnik

Susret 10. kola: Rijeka II - Opatija 0:0, Zagorec - Krk 0:0

Sudac: Sebastian Katić (Buje)

Žuti kartoni: Cvetković (Rijeka II), Rukavina, Kovačević, Lazić (Opatija)

RIJEKA II: Ayotunde, Budicin, Cvetković (84 Lucić), Diyoke, Cisotti, Bajić, Iličić (77 Budan), Rebernik, Šarić (63 Nakić), Vizinger, Kabiru

OPATIJA: Raspor, Rudan, Kovačević, Brozović, Kolić, Bojić (46 Matovina), Prpić (46 Krešić), Rukavina (75 Dunković), Šuker, Lazić, Dadić

Svega je bilo ranog subotnjeg posljepodneva na Rujevici. I borbenostgi, želje, srčanosti, čak i jedanaesteraca, ali u susretu desetog kola zapadne skupine Treće lige između druge momčadi Rijeke i njenih gostiju iz Opatije nije bilo pogodaka. Dojam je da je remi najrealniji ishod utakmice u kojoj su crno-bijeli pokazali više, ali svoje golove zaključali su i Ayotunde (igrač utakmice!) i Raspor na drugoj strani.

Riječani su mogli postići pobjednosni pogodak iz kaznenog udarca koji se dogodio u 65. minuti. Kolić ruši Cisottija na ulazu u kazneni prostor, za suca Katića nije bilo razmišljanja pa je pokazao da momčad Ranka Bukete može izvesti penal.

Po onom starom nepisanom pravilu da igrač nad kojim je prekršaj za najstrožu kaznu napravljen ne smije istog izvesti, Cisotti je promašio. Raspor nije morao niti obraniti...

Opatijci su dominirali prvim poluvremenom u kojem domaća momčad nije imala izraženijih prilika. Prvu je za goste imao Prpić u 5. minuti, a četiri minute kasnije Kolićev slobodni udarac obranio je nigerijski vratar na riječkom golu. Bilježe se i prilike Bojića (14) kao i s druge strane Rebernika (36). Opatijski napadač nije uspio nadmudriti Ayotundeae u dvoboju s njime, a Rebernikov je otišao preko gola.

Gosti su do pogotka mogli u 38. minuti, ali Ayotunde je je ponovo odnio loptu ispred Šukera, nakon što je ovaj lijepo izigrao riječku obranu kombiniravši s Rukavinom. Zoran Bogolin u nastavku je uveo Krešića i Matovinu kako bi dobio na konkretnosti i baš je Matovina u 46. minuti bio sam pred Ayotundeom koji je i taj pokušaj gostiju obranio.

Do kraja ogleda prijete Cisotti (51) i Rudan (64), ali mreže miruju. Pred solidno popunjenim tribinama nekadašnjeg travnjaka Lučkog radnika Rijeka II i Opatija podijelili su bodove i tako najavili nastavak borbe za pozicije na vrhu ljestvice.

ZAGOREC - KRK 0:0

Igralište ŠRC Podgora. Gledatelja: 100

Sudac: Ivan Antunović (Velika Gorica)

Žuti kartoni: Cerovec, Kunštek (Zagorec), Džambo, Con (Krk)

ZAGOREC: Hadžić, Čunčić, Cerovec, Al Tharwan, Rihtar, Kunštek, Malarić, Marjanović, Postonjski, Strabić, Djevelekaj (77 Kustić)

KRK: Berković, Totić, Con, Simanović, Kurolt, Čuturilo, Štemberger, Fumić (66 Ćufta), Džambo (56 Turčić), Vidas (89 Lugušić), Zec

Nogometaši Krka osvojili su bod u utakmici bez pogodaka na gostovanju u Krapini. Ukupno gledano Krk je bio bliži pobjedi od Zagorca, mladi Florijan Fumić propustio je u drugom dijelu dvije meč-lopte.

U prvom dijelu nije bilo prilika, momčadi su bezuspješno pokušavale ostvariti prevlast, pa je lopta kružila pretežito po sredini terena.

U drugom dijelu Krk je počeo igrati nešto poduzetnije, što je rezultiralo dvjema prilikama.

U 60. minuti na kraju povezane akcije Fumić je s 10 metara pogodio gredu. Minutu kasnije Čuturilo je pravodobno proigrao Fumića, koji je izašao sam pred vratara Hadžića, ali je vratar domaćina bio uspješniji.

Preda kraj utakmice domaća momčad stekla je jalovu premoć, Krk je bez problema odolio svim domaćim pokušajima.

Rezultati: Dugo Selo - Trnje 1:0, Stupnik - HAŠK 0:0, Vrapče - Dubrava Tim kabel 2:0, Maksimir - Špansko 3:0, Vrbovec - Samobor 1:1, Novigrad - Vinogradar 1:1