Treća HNL - Zapad, 19. kolo
RUDAR - OŠK OMIŠALJ 0:2
Nogometaši OŠK-a pobijedili su Rudar u Labinu s 2:0 i upisali drugu pobjedu zaredom.
S druge strane, Rudar još uvijek čeka svoju prvu pobjedu u nastavku prvenstva,
Labinjani su u pet utakmica osvojili tek jedan bod, a dvoboj s OŠK-om samo je produbio očitu krizu.
Bila je to od početka jednosmjerna utakmica u kojojs u domaći nogometaši tek u zadnjih 20-tak minuta pokazali malo živosti i želje. Gosti su poveli nakon samo četiri minute igre, nakon pogreške na sredini terena koju je iskoristio brzonogi David Rožajac obavivši sve sam.
Rožajac se sjurio prema golu i matirao vratara Luku Verbanca za vodstvo. Omišljani su nastavili pritisak, lako dobivajući dvoboje na sredini terena, a zadnja linija je pod čvrstom palicom iskusnog Marka Miculinića zatvorila prilaze Srokovom golu.
Do 35. minute i novog gola gostiju, nije bilo izrazitih opasnosti po vratare tek nekoliko poluprilika. Deste minuta prije kraja prvog poluvremena, OŠK je još jednom na pravi način iskoristio pogrešku domaće obrane te je mrežu zatresao Matteo Pavković za, kako se kasnije pokazalo, konačnih 0:2.
U 43. minuti Verbanac je u padu zaustavio opasan udara Shabanova.
U nastavku, domaći su prvi zaprijetili pokušajem iz slobodnog udarca kada je Načinović pucao za malo preko gola.
Igra Rudara dobila je malo više "krvi" ulaskom iskusnog Ševka Okića koji zbog ozljede nije zaigrao od prve minute. U 76. minuti sjajnu priliku domaćih u kojoj su sudjelovali Čenaj i Licul koji je utrčao iz drugog plana zaustavio je sudac označivši malo je reći upitno zaleđe.
Do kraja susreta još je jednom zaprijetio Okić kada je nakon slobodnog udarca loptu poslao preko gola. Gosti su u sudačkoj nadoknadi imali dvije prilike za povećanje vodtsva no pokušaj Kjazimova zaustavio je vratar Verbanac, dok je Todorović pucao pored gola.
Zapisnik pogledajte OVDJE



