Subota, 26. travnja 2014. 19:16 Napisao/la  SC

Naprijed bolji na gostovanju protiv Vinodola, Orijent nadigrao Buje

Igralište Bahalin. Gledatelja: 200. Sudac: Milan Kukuljan (Podkilavac).

Strijelci: 0:1 Petrović (8'), 0:2 Žarić (13'), 1:2 Šmit (41'), 1:3 Žarić (82').

Žuti kartoni: Tomić, Radetić (Vinodol), Ende, Petrović, Murica, Dorčić, Valenčić (Naprijed).

VINODOL: Hodžić, Jelenović (od 76' Pavelić), Lenac (od 46' Vidmar), Batkoski, Udović, Mataija, Šmit, Tomić, Radetić (od 70' Marković), Barišić, Petrinović.

NAPRIJED: Berković, Kružić (od 46' Kanjer), Ende, Savić (od 59' Valenčić), Murica, Dorčić, Žarić, Čop, Petrović, Perušić, Škulić (od 79' Hamidović).

Uzbudljiv susret pratili su gledatelji na stadionu Bahalin. Domaći su mogli do vodstva u 5. minuti susreta. Petrinović šalje loptu za Barišića čiji udarac brani Berković. Nakon toga u samo pet minuta utakmice gosti rade veliki posao. Prvo u 8. minuti Perušić isprobava svoje nišanske sprave, na njegov udarac loše reagira vratar Hodžić koji loptu spušta za Petrovića - 0:1. Domaći se nisu ni pribrali, a na semaforu je već 0:2. Petrović pronalazi u prostoru Žarića koji šalje loptu pored domaćeg vratara.

Gosti u tim trenucima izgledaju dobro. Njihov vezni red vrlo lako dolazi na kraj sa domaćim. Ipak do kraja poluvremena Vinodol smanjuje rezultat. Odlični Petrinović spušta loptu za Šmita koji nema pretjerano težak zadatak svladati Berkovića. U nastavak susreta i jedni i drugi ulaze spuštenog garda. Vinodol pokušava na silu ugurati lotu u mrežu, dok s druge strane gosti čekaju na kontru, u nadi da zadaju posljednji udarac domaćinu. U 63. minuti Škulić ima zicer situaciju, ali njegov udarac glavom briljantnim refleksom zaustavlja Hodžić. Ipak gosti dolaze do trećeg pogotka.  Iz jednog kontra napada sam na gol se sjurio Žarić i po drugi puta u utakmici upisuje se u listu strijelaca. (S. L.)

ORIJENT - BUJE 3:0

Stadion Krimeja. Gledatelja: 150. Sudac: Davor Bogičević (Rijeka).

Strijelci: 1:0 Jasprica (8'), 2:0 Juničić (44'), 3:0 Inić (79'-11m).

Žuti kartoni: Mikulić, Nemetz, Guerieri, Bajramović (Orijent), Šendula (Buje).

ORIJENT: Herman, Nemetz, Leskur, Guerieri, Inić, Rabar, Jasprica (od 82' Kuduzović), Kovačević (od 79' Polegubić), Mikulić, Kuši, Juničić (od 46' Bajramović).

BUJE: Kolar, Bešić, Horvat, Stević, Uran, Huskić, Šendula, Trevižan (od 79' Fakin), Premužić (od 66' Čavarović), Bojić, Šoškić (od 46' Kapular).

Nogometaši Orijenta pobijedili su Buje u utakmici u kojoj dominirali i stvorili niz prilika tako da je konačan rezultat mogao biti i puno uvjerljiviji. Orijent je poveo u osmoj minuti kada je Jasprica pogodio iz slobodnog udarca.

Na 2:0 povisio je Juničić u 44. minuti. Jasprica je probio desnu stranu, Juničić je pucao, golman kratko odbio, a nogometaš Orijenta glavom pospremio loptu u mrežu. Točku na "i" s bijele točke stavio je Inić u 79. minuti.

- Ovo je bila glatka pobjeda, koja je rezultatski trebala biti puno izraženija jer stvorili smo toliko prilika od kojih je većinu bilo lakše promašiti nego zabiti. Naravno, najvažnije je da smo pobijedili, a i pristup je bio potpuna suprotnost od onog kakvog smo imali protiv Naprijeda prije sedam dana, rekao je Dragan Štulić, trener Orijenta.

OPATIJA - RUDAR 2:1

Igralište NK Opatija. Gledatelja: 100. Sudac: Marko Raguž (Rijeka).

Strijelci: 1:0 Brozović (51'), 1:1 Mehić (71'), 2:1 Brozović (79').

Žuti kartoni: Kolić, Lazić, Tkalčević (Opatija), Načinović, Mehić (Rudar).

OPATIJA: Peterfai, Tkalčević, Brozović, Bjelanović, Krešić, Gnip, Radomir, Smolić-Ročak (od 53' Brajković),  Lazić, Kolić, Čubelić (od 46' Rudan).

RUDAR: Zahtila, Načinović, Munjas, Mehić, Radočaj (od 70' Džekić), Sertić (od 51' Miskić), Barišić, Imširević (od 60' Trumić), Matulja, Jašarević, Dobrić.

Nogometaši Opatije pobijedili su Rudar 2:1 u utakmici u kojoj su gosti pružili dobar otpor favoriziranom domaćinu. Nakon loših 45 minuta, Opatija je gostujući bunker slomila na otvaranju drugog poluvremena.

Marko Krešić je ubacio iz kuta, a Brozović bio precizan glavom s osam metara. Opatija nije uspjela zabiti i drugi gol i Rudar je to kaznio. Mehić je izveo slobodni udarac, s 25 metara - skroz iskosa s desne strane, a lopta se preko živog zida, zabila u bliže rašlje Peterfaija - 1:1. Radost gostuju trajala je samo osam minuta, a drugi gol je bio preslika prvog, iz kornera ponovno Krešić, a Brozović ovaj put pogađa glavom sa 13 metara.

KRK - JADRAN 2:0

Igralište Josip Uravić-Pepi. Gledatelja: 150. Sudac: Željko Frković (Gospić).

Strijelci: 1:0 Antić (48'), 2:0 Prpić (52').

Žuti kartoni: Maglić (Krk), Tikas, Đurić (Jadran).

KRK: Tomašić, Jug, Konjić, Maglić, Brozić, Bošnjak, Prpić, Tucaković (od 88' Jurasić), Matovina (od 90' Dorčić), Antić, Zec (od 78' Lugušić).

JADRAN: Petrušić, Čabraja, Bijelić (od 62' Banić), Sumić, Tikas, Baša, Kepčija (od 73' Temaj), Udovičić, Đurić, Dujanić, Krizmanić.

Nastavlja se kontinuitet pobjeda i dobrih igara nogometaša Krka. Vrlo dobra ekipa iz Poreča samo je u prvom djelu uspjela parirati razigranim Krčanima.

U 11. minuti gosti su mogli povesti, ali Baša u izglednoj situaciji puca kraj gola. Slijedi slobodni udarac Antića s dvadesetak metara iskosa od gola gostiju, dobar udarac no golman Petrušić odbija loptu u korner. Korner izvodi Bošnjak na glavu najboljeg pojednica današnjeg susreta Prpića, izvrstan skok i trzaj glavom ali lopta zamalo prolazi iznad grede.

U drugom dijelu opet gosti dolaze prvi do prilike, ali vratar Tomašić zatvara bliži kut i odbija loptu u polje. Minutu kasnije dosuđen je slobodni udarac za domaćina na dvadesetak metara od gola Jadrana. Antić uzima zalet, udarac i lopta se zakoprcala u gornjem kutu nemoćnog golmana Petrušića - 1:0. Krčani su mogli u idućoj riješiti utakmicu, no ovaj put golman gostiju izlazi kao pobjednik nad mladim Zecom. Slijedi još jedan prekid, korner sa lijeve strane izvodi Bošnjak i ovaj put Prpić ne promašuje i lijepim golom glavom povećava vodstvo na 2:0. Do kraja utakmice jedna prilika za goste ali i tri za domaćine, no golmani obiju ekipa  bili su na visini zadatka. Lijepa predstava pred dobro ispunjenim tribinama Sportskog centra u Krku i zasluženi pljesak na kraju utakmice akterima susreta.

NEHAJ - ROVINJ 3:1

Igralište Nehaj. Gledatelja: 100. Sudac: Zoran Mijatović (Pula).

Strijelci: 1:0 Dabac (2'), 2:0 Pećanić (33'-11m), 2:1 A. Barlecaj (36'), 3:1 Pećanić (76').

Žuti kartoni: Biondić (Nehaj), Krajcar (Rovinj).

NEHAJ: Baričević, Vrban, Draženović, Vukelić, Dabac, Biondić, P. Prpić (od 53' Špalj), Lopac, Pećanić, Rukavina (od 77' M. Prpić), Hajdini.

ROVINJ: Orbanić, Budicin, Pavić, Ljubešić, T. Barlecaj, A. Barlecaj, Gjurchinoski (od 56' Krajcar), Tanković, Batelić, Marangon (od 46' Cvijetić), Horvat.

U najboljem proljetnom izdanju Uskoci su nastavili niz od četiri utakmice bez poraza. Tome su pridonijeli i vrlo mladi gosti (s osam igrača zaštićenog godišta), koji su od prve minute težili nadigravanju sa iskusnijim domaćinom. Goste nije zbunilo ni rano domaće vodstvo, već u 27. sekundi utakmice. Odlično izvedeni korner, Dabac je na pravom mjestu i lijepim udarcem dovodi Nehaj u vodstvo - 1:0.

Nastavio je Nehaj u 4. minuti vrlo snažnim udarcem Vukelića, koji je prohujao pokraj gola, a odmah potom i Biondić se je okušao u završnici. U 24. gosti su blizu izjednačenja, kada je na udarac Tome Barlecaja odlično reagirao Baričević.
U 33. razigrani Pečanić ulazi u kazneni prostor, pri čemu je i srušen. Perčanić  je i izvođač najstrože kaznu - uspješno i precizno za 2:0.  Dvije minute kasnije Agron Barlecaj elegantnim naklonom glave mijenja pravac putanje lopte, koja prolazi pokraj nemoćnog Baričevića u njegov donji lijevi kut 2:1.

I drugi dio utakmice otvara Pečanić dobrim udarcem, koji prolazi pokraj gola. A nakon toga počinje dugo razdoblje inicijative žutih, koji se sele na domaću polovinu terena, ali bez konkretnijih prilika. Najbliže izjednačenju su gosti u 70. kada Horvat iz izgledne prilike pokušava lob udarcem nadmudriti Baričevića, ali je pri tome promašio i gol, za nijansu. Upravo velika terenska inicijativa gostiju rezultirala je velikim, slobodnim prostorom na gostujućem dijelu terena. Vedran Pečanić siječe jedno protivničko dodavanje, juri prema golu nemoćnog Orbanića, a u sučeljavanju sa gostujućim vratarom izlazi kao pobjednik - 3:1.

Ovim pogotkom, šestim u dvije utakmice pod Nehajem, Pečanić se je osamostalio na vodećoj poziciji strijelaca Treće HNL - zapad, sa 16 postignutih pogodaka. U završnici utakmice bilo je još prilika. Kod domaćina Hajdini je propustio zrelu šansu za uvećanje vodstva, potom i Lopac, dok je Ljubešić kod gostiju mogao umanjiti poraz. (S. L.)

NOVIGRAD - CRIKVENICA 4:1

Igralište Laco. Gledatelja: 150. Sudac: Danijel Klarić (Ratulje).

Strijelci: 0:1 Rubčić (33'), 1:1 Ugrina (40'), 2:1 Ćorić (44'), 3:1 Ugrina (49'), 4:1 E. Valenta (72').

Žuti kartoni: Mileusnić, Ćorić (Novigrad), Brajković, Kuna (Crikvenica).

NOVIGRAD: Beblek, D. Valenta, Mileusnić (od 37' Mehmedagić), Tomašević, Živulić, Vrdoljak, Ugrina (od 75' Devović), Sinčić, Ćorić, Tatar (od 37' E. Valenta), Grbac.

CRIKVENICA: Srok, Vukić, Mazzarolli, Smojver, Uremović, Gašparović (od 71' Lekaj), Kuna, Rubčić, Brajković, Butorac, Vučinić (od 28' Njegovan).

Shodno očekivanjima, Novigrađani su upisali novu sigurnu domaću pobjedu. Ipak, nije sve izgledalo bajno, ali su od 35. minute sve do kraja utakmice potpuno gospodarili terenom te na kraju zasluženo slavili.

Živo se igralo od samog početka pa već u 14. minuti Ugrina pronalazi Ćorića čiji udarac Smojver izbacuje s gol linije. Minutu i pol kasnije Vrdoljakov pokušaj loba s kuta šesnaesterca iz suprotnih rašlji „skida“ agilni Srok. U 18. minuti zaprijetili su i gosti. Uremovićev „slobodnjak“ dvaput se odbio od Novigrađana, ali je Beblek sjajno obranio loptu koju su svi već vidjeli u mreži.

U 33. minuti šok za domaće navijače. Nakon kornera loše su Novigrađani očistili, pa su gosti dobili novu prigodu za centaršut koji je stigao do Rubčića nakon nove loše reakcije obrane domaćih, a veznjak Crikvenice je topovskim udarcem pogodio rašlje bližeg kuta za 0:1.

Ipak, radost im je kratko trajala jer u 40. minuti Paolo Grbac ulazi na lijevoj strani u šesnaesterac gostiju, vraća za Ugrinu čiji udarac ulazi u mrežu uz samu vratnicu za 1:1. Četiri minute kasnije Živulić ostaje sam na desnoj strani, a njegov udarac Srok odbija, ali samo na nogu Ćorića koji pogađa za preokret Novigrada.

U posljednjoj minuti prvog dijela mogli su Kirci izjednačiti, ali je nakon kornera netko u košmaru u šesnaestercu pogodio vratnicu domaćeg gola. U nastavku očekivano bolji domaćin. Već u 49. minuti je 3:1 nakon što je Vrdoljak kao „metak“ prošao po lijevoj strani, a Ugrina na prvoj vratnici njegov ubačaj proslijedio u mrežu. Tri minute kasnije Emanuel Valenta šutira glavom, Srok odlično brani.

Minutu kasnije isti akteri; ponovno je Valenta na drugoj vratnici u sjajno prigodi nakon centaršuta Grpca, ali Srok je opet odličan. U 60. minuti Mate Brajković s dvadesetak metara pogađa vratnicu domaćeg gola. U 72. minuti Vrdoljak ponovno najbrži u prodoru po lijevoj strani, ubacuje na drugu vratnicu, a Emanuel Valenta ne promašuje triput – 4:1. U 85. minuti Beblek je odlično obranio udarac Brajkovića s 25 metara.