Žuti kartoni: Tabaković, Vedriš (Špansko), Lucić, J. Rudan (Opatija)

Crveni karton: Kurilić (Opatija) 86 - drugi žuti karton

ŠPANSKO: Topić, Herek (53 Brčić), Vedriš, Tićak, Tabaković, Šorša, Dragović, Kuliš, Knez, Ljubičić, Zebić (70 Bogović)

OPATIJA: Iveša, J. Rudan, Kurilić, Lucić, Matovina (64 Pejanović), T. Rudan (89 Tongjun), Ugrina, Furijan, P. Kovačević, I. Kovačević, Bogolin (46 Šolić)

Bogolin spasio Bogolina!

Tako bi se mogla nasloviti radna verzija izvješća nove pobjede Opatije, koja je tri boda protiv Španskog odvojila pogotkom mladoga Antona Baltazara Bogolina, sina trenera Zorana Bogolina:

- Baš sam ušao u svlačionicu i rekao igračima da trebao ukinuti ligu ako nas on mora spašavati. Opet smo igrali bez petorice igrača, na klupi su sjedila samo trojica, što nam je postalo normalno. Najviše me muči da nikako ne možemo dvije utakmice zaredom odigrati s istim stoperskim parom. Počeli smo s Pinom Kovačevićem, pa to nije išlo, vratio sam Lucića i onda smo se dobro posložili. Odigrali smo jako dobar presing nekih sat vremena, zadnjih petnaestak minuta smo malo pali. Sjajno smo  stajali visoko, nismo im dali da igraju, dobro smo izlazili u situacijama dva na jedan. Zasluženo smo dobili, kaže Zoran Bogolin.

Hoćete li pohvaliti strijelca?

- Neću, nema šanse! Njegovo je da radi i šuti, da nosi lopte i sluša starije igrače... Mene najmanje.

KRK - MAKSIMIR 0:0

Igralište Josip Pepi Uravić. Gledatelja: 100

Sudac: Saša Kapular (Brtonigla)

Žuti kartoni: Brdar, Con, Vidas, Čuturilo (Krk), Mohač, Puklin, Totić (Maksimir)

KRK: Nicoletti, Fumić (61 Budan), Con, Turčić (67 Alilović), Čuturilo, Jović, Kurolt, Vidas, Brdar (75 Buršić), Malinić, Damiš

MAKSIMIR: Spudić, Totić, M. Žugaj (85 Vukadin), Krznar, Horvat, Glasnović, Puklin, I. Žugaj, Kurbalić (51 Maloku), Čibarić (63 Žeželj), Mohač

Utakmica bez pogodaka i za zaborav. Tijekom čitave utakmice moglo se vidjeti tek pet- šest poluprilika s obje strane.

Krčani osjetno oslabljeni u sredini terena uz izostanak Frančiškovića te rekovalescenta Alilovića, ovaj potonji ušao je u igru tek u 67. minuti utakmice.

Tijekom prvog dijela ozlijedio se i najbolji strijelac Krka Brdar te se sve to odrazilo na igru domaćina.

Gosti borbeni i čvrsti u obrambenoj formaciji.

U prvom dijelu bilježimo dvije prilike i to za domaćina iz kojih se moglo više toga učiniti.

Igrala se 35. minuta kada je Fumić u šesnaestercu gostiju ispremješao dvojicu igrača te pokušao prevariti i trećeg, no na kraju prevario je sam sebe ne iskoristivši otvoren prostor za udarac prema golu.

Tri minute kasnije isti igrač glavom spušta loptu za Brdara na ivici šesnaesterca, no napadač Krka traljavo puca kraj gola.

U drugom dijelu po dvije prilike sa svake strane.

U 51. minuti nakon slobodnog udarca dosuđenog za Zagrepčane u skoku najviši je Totić, ali lopta odlazi preko gola da bi u 70. minuti Žugaj bio gurnut u priliku za postizanje pogotka, no i njegov udarac odlazi preko gola Nicolettija.

U samoj završnici tek ušli Alilović ne koristi iskosa dobro proigravanje i u oči u oči s vratarom Maksimira izlazi kao gubitnik.

U 85. minuti možda i prilika utakmice kada je nakon kornera s desne strane izbliza pucao Con, ali dobro upućena lopta prema praznoj mreži pogađa maksimirskog stopera i odlazi u korner. (Ž. Dminić)

RUDAR - VRAPČE 1:0

Gradski stadion. Gledatelja: 150

Sudac: Marko Cvijović (Rijeka)

Strijelac: 1:0 Maksenčuk (30)

Žuti kartoni: Načinović, Pavlić (Rudar), Kovač (Vrapče)

RUDAR; Pavlić, Načinović, Škopac, Čudić, Macan, Bembić (88 Ivanović), Licul (32 Fejzić), Kurtić, Makić, Maksenčuk, Jokić (80 Belo)

VRAPČE: Kovač, Vrbat, Salopek, Vukadin, Soldo, Musić, Bektaši (46 Fajdiga), Vinčić (62 Plojović-Beriša), Abazi (68 Galić), Radanović, Kižlin

Pobjeda je danas Rudaru bila veliki imperativ. Osjetilo se to i na igri, odnosno grču koji ih je pratio svih 90 minuta, a sva je sreća da su gosti bili potpuno sterilni te da nisu opasno prijetili.

Trenutak odluke dogodio se u 30. minuti kada Josip Maksenčuk prima jednu povratnu loptu od Ivana Macana i efektnim udarcem s desetak metara gađa suprotni kut za 1:0.

Osim toga, utakmica je bila borbena i čvrsta, a vrijedne spomena su tek dvije prigode.

Gosti su mogli do gola u 59. minuti kada na drugoj vratnici Soldo ostaje sam, ali mu Pavlić “ulazi” u šut, a Rudari su imali opasnu kontru pred sam kraj utakmice, ali su gosti loptu Bembića za Macana “očistili” na vrijeme.

Ostali rezultati: Dubrava - Udarnik 3:1, Zagorec - Vinogradar 0:4, Pazinka-Pazin - HAŠK 2:1, Jadran-Poreč - Dugo Selo 0:0, Zagreb - Segesta 0:1, nedjelja (11): Trnje - Vrbovec