Subota, 07. travnja 2018. 14:17 Napisao/la  SC

Dugo Selo - Opatija 1:1, Segesta - Rudar 4:2

Aleksandar Šolić (Opatija) Foto: Lario Tus

Strijelci: 0:1 Šolić (62-11m), Batarilo-Čerdić (83)

Žuti kartoni: Filipović, Benković (Dugo Selo), Bae (Opatija)

DUGO SELO: Sušak, Lee, Filipović, Bešlić, Batarilo-Čerdić, Benković, Ivančević (79 Peretin), Desput, Salatović, Bubnjić (80 Šakić), Mamuza (64 Martić)

OPATIJA: Lovrić, Bae, Lucić, Kolić, Cvetković, Pejanović (83 J. Rudan), P. Kovačević (46 Šolić), Lazić, I. Kovačević, Vlatković, Bogolin (57 T. Rudan)

Nogometaši Opatije osvojili su bod (1:1) na gostovanju u Dugom Selu gdje su utakmicu koja je počela u 12 sati igrali bez dvojice standardnih napadača, Sandra Ugrine i Alena Matovine.

- Matovina se ženi, a Ugrina je kum! Za nekoliko tjedana ženi se Ugrina, a Matovina je kum! Ušli smo u razdoblje pirova, neka dečki proslave da ovaj mjesec završimo sa svadbama, ha, ha,... Zato smo igrali u podne da dečki mogu stići na svadbu, kaže trener Opatije Zoran Bogolin.

Opatija je zapravo izgubila dva boda, kada je u 83. minuti primila prvi pogodak u nastavku sezone:

- Tvrda utakmica. Nakon našega vodstva imali su Pejanović i Toni Rudan imali su prilike da osiguramo pobjedu, a onda u 83. minuti Vlatković je pokušao primiti dugačku napucanu loptu, koja se odbila od njega i došla do njihova igrača koji je pogodio s 20 metara u malu mrežicu. Penal je bio na Pejanoviću, Mamuza ga je pokupio tako da se ozlijedio! Ali, dobro! Ako svakih pet kola primimo jedan gol, bit ću zadovoljan! Iako smo pogodak primili nepotrebno i naivno, govori Bogolin.

Barem na jedan dan Opatija će biti prva na ljestvici, Vinogradar i Kurilovac igraju u nedjelju:

- Da, nakon utakmice igrači su bili tužni, a mi smo prvi! Samo da na kraju sezone ne budemo treći ako Kurilovec pobjedi Vinogradar, zaključuje Bogolin

SEGESTA - RUDAR 4:2

Sudac: Vlatko Jurešić (Zagreb)

Strijelci: 0:1 Macan (2), Hrnčević (24), 1:2 Macan (39), 2:2 Galonja (45+3), 3:2 Abramović (52), 4:2 Handanović (84)

Žuti kartoni: Popović (Segesta), Marić, Jašarević (Rudar)

SEGESTA: Moštak, Korečić, Galonja (83 Bukovec), Lovrić, Križe, Hrnčević (46 Abramović), Golić, Vranić, Popović, Sertić, Handanović (88 Malbašić)

RUDAR: Pavlić, Bilić, Marić (72 Kozić), Perković (68 Maksenčuk), Macan, Juričić, Licul (72 Fejzić), Hasanbegović, Dadić, Mehić, Jašarević

Broj pogodaka u labinskoj mreži nije realan s obzirom na prikazanu igru labinskih nogometaša kojima je nedostajalo malo više agresivnosti.

Početak kao iz bajke za labinske nogometaše, već u drugoj minuti susreta Juričić je ukrao loptu, gurnuo je do Ivana Macana, a ovaj poentira za 0:1.

Slavlje gostiju nije dugo trajalo obzirom da je već u 11. Hrnčević poravnao, no onda u 39. minuti preslika prvog gola, isti asistent, isti strijelac, samo je na semaforu umjesto 0:1 pisalo 1:2.

Kada su već svi na stadionu pomislili da se na odmor odlazi s vodstvom gostiju, događa se, čini se, prijelomni trenutak na utakmici, kada u dubokoj sudačkoj nadoknadi Galonja poravnava rezultat na 2:2, što je psihološki dosta pomoglo domaćinima da u drugo poluvrijeme uđu još agresivnije i postignu još dva gola.

Već u 52. Abramović zabija za vodstvo, da bi zatim sjajnu priliku imao mladi Karlo Kozić, no njegova lopta završava na gredi, a lopta Handanovića u 84. minuti završava iza leđa gostujućeg vratara Pavlića i bodovi ostaju u Sisku.

Ostali rezultati: Vrapče - Vrbovec 1:2, HAŠK - Maksimir 1:1, Pazinka-Pazin - Dubrava 1:3, Zagorec - Trnje 3:0, nedjelja: Vinogradar - Kurilovec, Zagreb - Špansko