TREĆA HNL - ZAPAD

Opatija slomila Vinodol

Subota, 16. ožujka 2013. 17:04 Napisao  Marko Babić

Utakmica 19. kola: Opatija - Vinool 2:0.  Opatija je povela golom Lazića (25'), a na 2:0 povisio je Radomir (60')

Treća HNL - zapad, 19. kolo

OPATIJA - VINODOL 2:0

Igralište u Opatiji. Gledatelja: 50.

Sudac: Domagoj Vučkov (Rijeka)

Strijelci: 1:0 Lazić (25'), 2:0 Radomir (60').

Žuti kartoni: Lazić (Opatija), Petrinović (Vinodol)

Crveni karton: Lazić (86', drugi žuti)

OPATIJA: Milenković, Samardžija (od 56' Corallini), Tkalčević, Zobić, Tokić, Mance (od 73' Vlatković), Matovina, Šuker, Radomir (od 61' Brajković), Lazić, Erceg.

VINODOL: Erak, Vidmar, Žunić, Medaković, Milas, Lenac, Petrinović (od 53' Puškarić), Mataija, Tucaković, Jelenović (od 66' Pavelić), Perčić.

Nogometaši Opatije pobijedili su Vinodol u utakmici u kojoj je domaćin veći dio susreta bio bolji i agresivniji suparnik, te na kraju dvaput pronašao put do mreže gostiju.

Igrala se 60. minuta kada gostujući nogometaši po tko zna koji put nisu dobro otklonili opasnost nakon ubačaja. Tokić je pronašao Šukera čiji je udarac obranio vratar Erak. Lopta je došla do Radomira koji je iz neposredne blizine pogodio vratnicu, ali lopta mu se odbila natrag i isti igrač pospremio ju je u mrežu - 2:0. Bio je to vrlo bitan trenutak s obzirom na rasplet utakmice.

Pokušao je Vinodol uzvratiti osam minuta kasnije, Puškarić se dobro snašao u kaznenom protivniku, ali  udarac je bio neprecizan. Praktički u idućoj akciji vratar Erak katastrofalno je bacio loptu koju je štopao Matovina na rubu kaznenog prostora i imao je otvoren put prema golu, ali se u odsutnom trenutku poskliznuo.

Matovina je neuspješno isprobao i škarice u kaznenom prostoru Vinodola. Osam minuta prije kraja utakmice Šuker je ubacio s lijeve strane, Brajković je bio u odličnoj poziciji u kaznenom prostoru, ali njegov udarac blokirao je gostujući branič. Neposredno nakon toga, Brajković je izveo slobodan udarac s lijeve strane, Matovina je iz blizine pucao glavom, ali Erak je opet obranio. Vinodol je do kraja konkretizirao svoje napade tek nakon 86. minute kada Lazić opravdano zaradio drugi žuti i isključenje. Svi pokušaji Vinodola, nekoliko udaraca iz kuta ostali su bez rezultata.

Inače, Opatija je dominirala u prvom dijelu, iako su se u završnici sve veće prilike svele na udarce iz kuta. U 4. minuti nakon što su gosti kratko odbili udarac iz kuta, lopta je došla do Matovine koji se odlično snašao na 15 metara i pucao iz okreta, ali je lopta otišla pored vratnice. Nastavili su se pokušaji iz kornera, u 16. minuti nakon ubačaja iz kornera Matovina je pucao glavom,  ali je lopta otišla preko vratnice. Dvije minute kasnije ubačaj je došao s lijeve strane, Matovina je spustio za Radomira koji je loše pucao iz izgledne situacije.

Vinodol je nastavio čekati priliku iz kontranapada, ali bez previše uspjeha. U 24. minuti nakon još jednog u nizu ubačaja, Lazić je iz izgledne prilike pucao preko vratiju. Minutu kasnije novi korner donio je pogodak. Nogometaši Vinodola nisu uspjeli odbiti loptu, Lazić se najbolje snašao i iz neposredne blizine zatresao mrežu - 1:0.  U završnici prvog dijela s ruba kaznenog prostora potegnuo je Samardžija, ali je Erak dobro reagirao.

Fotogalerija: Sandro Donda