Ajayi u sudačkoj nadoknadi donio pobjedu

Subota, 21. ožujka 2015. 18:15 Napisao/la  SC

Susret 25. kola: Vrbovec - Rijeka II 0:1

VRBOVEC: Hosman, Štefanec, Silva, Kovačić, Azinović, Fernandes, Dimović (90 Stjepanović), Papa, Dujmović (83 Luiz), Jendriš, Gegić.

RIJEKA II: Nwolokor, Vidas, Batinić, Bertoša, Collins, Rebernik (70 Budan), Furijan (55 Fl. Fumić), Gerald, Mršić (89 Lucić), Bajić, Ayaji

Strijelac: Ajayi (90+4)

Žuti kartoni: Azinović, Papa (Vrbovec), Vidas, Budan (Rijeka II)

Crveni karton: Bajić (85 - drugi žuti)

Nogometaši Rijeke II pobijedili su Vrbovec 1:0 u 19. kolu Treće HNL-zapad i tako su stigli do druge pobjede u proljetnom dijelu prvenstva! Igrala se četvrta minuta sudačke nadoknade kada je Florijan Fumić uputio jednu dugu loptu. Ajayi Goodness sjajno je pobjegao braničima Vrboveca i u punom sprintu prebacio vratara Hosmana za veliko slavlje riječkih nogometaša. Rijeka je do gola vrijednog tri boda stigla u situaciji kada je na travnjaku bila s igračem manje nakon što je Mate Bajić u 85. minuti zaradio drugi žuti karton.

Rijeka II djelovala je kvalitetnije i povezanije u drugom poluvremenu. Već u 47. minuti zatresla se mreža Vrbovca. Nakon odlične akcije Ajayija i Geralda, Mršić je potegnuo s ruba kaznenog prostora, lopta se odbila i bila na putu u gol, a na kraju ju je dotaknuo Rebernik. Pomoćni sudac označio je zaleđe zbog tog dodira procijenivši da je nogometaš dirao loptu prije nego što je prešla gol liniju. Domaćin je čekao svoju priliku iz kontranapada pokušavajući neugodnim ubačajima iznenaditi Rijeku.

Izabranici Ivice Kuleševića izgledne prilike imali su i u 63., te 68 minuti, ali udarci Bajića i Ajayija s ruba kaznenog prostora nisu pronašli put do mreže. Rijeka je zamalo povela u 80. minuti. Bertoša je dugom loptom pronašao Ajayija. Napadač Rijeke pokušao je prebaciti vratara, ali Hosman je sjajno reagirao. U 90. minuti Gerald je potegnuo s 25 metara, lopta se odbila od Budana i završila na vratnici!

Prvo poluvrijeme ponudilo je puno trke i želje s obje strane, ali nedostajalo je koncentracije u završnici da bi se otvorila izglednija prilika. Vrbovec je najbliže golu stigao nakon ubačaja Pape i lopte koja je preletjela Nwolokora u 13. minuti, te pokušaja loba Gegića u 43. minuti. Rijeka II je najbolju priliku imala u 40. minuti kada se Ajayi dobro snašao u kaznenom prostoru, ali udarac nije bio dovoljno jak da bi matirao domaćeg vratara.

Ujedno, dobru priliku riječki nogometaši imali su u 24. minuti kada je nakon ubačaja Mršića, Azinović nes(p)retno reagirao, ali lopta je na sreću domaćina otišla u pored vratnice. Izabranici Ivice Kuleševića u završnici su imali dvije odlične situacije, nedostajalo je samo mirnoće i preciznost u posljednjem dodavanju koji su mogli Bajića i Ajayija izbaciti u stopostotnu priliku.