Težak poraz Krka, Maksimir odnio bodove iz Opatije

Subota, 26. studenog 2016. 15:48 Napisao/la  SC

Utakmice 15. kola: Krk - Vrbovec 1:4, Opatija - Maksimir 0:1

Treća HNL Zapad - 15. kolo

KRK – VRBOVEC 1:4

Igralište Josip Pepi Uravić. Gledatelja: 100

Sudac: Tin Vukušić (Zagreb)

Strijelci: 1:0 Josipović (13), 1:1 Dimović 40-11m, 1:2 Colarić (43), 1:3 Dimović (74), 1:4 Barbosa

Žuti kartoni: Zec, Kovačević, Turčić (Krk), Barbosa, Jendriš (Vrbovec)

KRK: Berković, Kurolt, Con, Nenadić, Totić, Kovačević, Fi. Fumić, Čuturilo, Malinić (46 Vidas), Zec (65 Dragović), Josipović (82 Turčić)

VRBOVEC: Kosovec, Horvatić, Babić (62 Gomerčić), Radovac, Potroško, Jendriš, Dimović, Colarić (80 Čerkez), Boroša (64 Barbosa), Ćosić, Petak

Težak poraz domaćina u zadnjoj utakmici jesenjeg dijela prvenstva  u utakmici koja je mogla prevagnuti i na drugu stranu.

Nepreciznost i dekocentracija krčkih napadača, naročito u prvih pola sata utakmice, donijela je rezultatsku prevagu na drugu stranu te je na kraju rezultat dosta nerealan.

Odmah od samog početka utakmice domaćin je zagospodario terenom koji je bio dosta natopljen kišom, ali idealan za igu.

U 12. minuti Josipović je idealno upošljen sa strane Čuturila, lažnjakom se oslobodio svoga čuvara i otvorio čist zicer za pogodak, no iz nepoznatih razloga krenuo je u još jedan dribling te mu loptu sa noge odnosi gostujući stoper.

Minutu kasnije pogodak u režiji trojca Kovačević – Čuturilo – Josipović, zadnjem nije bilo teško sa pet metara pogoditi nebranjeni dio mreže - 1:0.

U 30. minuti poništen je još jedan gol Josipovića, navodno zbog zaleđa koji je samo pomoćnik vidio.

Četiri minute kasnije opet zicer mladog napadača Krka, kada sa peterca glavom promašuje cijela vrata nemoćnog golmana Kosovca.

U 40. minuti dosuđen je kazneni udarac za goste nakon dvojbenog prekršaja Kovačevića u svom šesnaestercu. Sudac istom igraču nije dodijelio ni opomenu.

Sa bijele točke bio je neumoljiv Dimović. Na samom kraju poluvremena još jedan šok za domaćina.

Malinić u namjeri da loptu vrati do svog vratara daje loptu u noge Colariću, koji ne propušta dar i dovodi svoju ekipu u vodstvo od 1:2.

U drugom dijelu igrači Krka stisnuli su goste na njihovu polovicu, ali dobro organizirana obrana na čelu s vratarem Kosovcem odoljevala je svim pokušajima za izjednačenje rezultata.

U 59. minuti lopta je nakon udarca nekog od napadača Krka pogodila u ruku stopera Vrbovca, ali sudac Vukušić ostaje nijem.

Veći rizik igre prema napried u brzoj kontri koriste Vrbovčani preko Brazilca Ramona, koji nakon prodora po desnoj strani upošljava svog kapetana Dimovića za već nedostižno vodstvo od 1:3.

U 80. minuti Kovačević je bio neprecizan iz blizine za možebitno smanjenje vodstva a točku na "i" u 84. minuti stavlja Ramos, opet nakon jedne brze kontre.

Na kraju sve u svemu vrlo uspješan kraj jesenjeg dijela sezone, ekipa Krka druga je momčad prvenstva uz manjak od tri boda za vodećim Vinogradarom. (Ž. Dminić)

OPATIJA – MAKSIMIR 0:1

Igralište Opatije. Gledatelja: 100

Sudac: Igor Rajko (Poreč)

Strijelac: 0:1 Hodak (18)

Žuti kartoni: Dadić, Mršić, T. Rudan, Jug, Krešić (Opatija), Glasnović, Grlj, Valković, Bektaši (Maksimir)

OPATIJA: Raspor, J. Rudan (82 Bajramović), Lazić, Dadić, Cvetković, Klapan, Kovačević, Krešić, Gibičar (46 T. Rudan), Mršić (46 Jug), Šuker

MAKSIMIR: Grlj, Rebernjak, Perić, Valenta, Krznar, Nakić (82 Kadirić), Bektaši, Hodak (85 Valković), Glasnović, Žugaj, Kovačević

Opatija privodi kraju turbulentnu jesen, koju neće pamtiti po dobru. U 15. kolu iz Opatije je bodove odnio Maksimir. Zanimljivo, na klupi Opatije ostao je sjediti Aleksandar Šolić:

- Nije mogao igrati, prepone ga muče! Hvala Bogu, brzo dolazi stanka! Ovoga puta se nećemo odmarati, odmah ćemo početi trenirati za nastavak sezone da ozlijeđeni igrači mogu ozdraviti do početka priprema, kaže trener Opatije Zoran Bogolin.

Unatoč problemima, poraz od Maksimira ipak je neočekivan:

- Prvo smo poluvrijeme igrali očajno, ali nisu ni igrali ne znam kako... Dali su nam gol iz jedinog udarca u okvir! U drugom smo dijelu promašili nekoliko zicera,  nismo mogli zabiti kroz pritisak. A suđenje je bilo katastrofa! Ja ne znam za koga se igra nogomet?! Ima li smisla sve ovo? A sudac se samo smije..., kaže Bogolin.

Ostali rezultati: HAŠK - Samobor 1:1, Dugo Selo - Vinogradar 0:4, Jadran - Kustošija 3:2, Stupnik - Zagorec 0:0, Dubrava - Vrapče 2:3. Nedjelja (11): Trnje - Segesta