Utorak, 05. ožujka 2013. 18:44 Napisao  I. V.

Utakmica 16. kola: Naprijed - Grobničan 0:1. Strijelac Cianci u 33. minuti

Strijelac: 0:1 Cianci (33)

Žuti kartoni: Ende (Naprijed), Morić (Grobničan)

NAPRIJED: Kezić 7, Kružić 5,5 (85 Devčić -), Murica 6, Savić 5, Valenčić 6, Radmanović 6,5, Ende 6,5, Čop 6, Lukačić 6 (64 Perušić -), Hamidović 5,5 (70 Behđeti -), Petrović 5,5

GROBNIČAN: Milić 6,5, Vukelić 6, Linić 6,5 Jukić 6,5, Morić 6 (67 Miculinić -), Jasprica 6,5, Glavaš 6,5, Jović 6, Malkić 6, Cianci 6,5 (61 Burić -), Prtenjača 6 (79 Conjar -)

Nogometaši Grobničana pobijedili su Naprijed pogotkom Kristiana Ciancija u 33. minuti. Malkić je ukrao loptu neopreznom stoperu Saviću, sam potrčao prema vrataru Keziću, vratio prizemno Cianciju, koji s ruba kaznenog prostora mirnim i preciznim udarcem pogađa mrežu – 0:1

Prema broju izglednih šansi i prema tome kako je momčad Grobničana izgledala većim dijelom utakmice, pobjeda je zaslužena. Prema razvoju situacije u samoj završnici utakmice lako je moglo završiti i drugačije. Ne bi bilo nezasluženo!

U prvom dijelu Grobničan je bolje stajao na terenu. Iako je igrala bez bolesnih Sertića i Bijelića, vodeća momčad lige određivala je način igre i ritam do odmora. Ništa posebno, ali sasvim dovoljno da vodstvo postane neupitno.

Već u 1. minuti Malkić nije iskoristio prvu od tri velike prilike. Na ubačaj slijeva, Malkić je u padu udarcem glavom loptu poslao pokraj vratiju. U 29. minuti Pretnjača je prošao desnim bokom, odigrao povratnu za natrčalog Malkića, koji pogađa vratara Kezića.

U 31. minuti domaći su prvi put došli u situaciju da imaju za čime žaliti, Ende je izbjegao pažnji na lijevom boku i pokušao iskosa iznenaditi Milića, koji je uspio loptu skrenuti u korner.

Dvije minute kasnije Cianci je postigao pogodak čime je završeno poluvrijeme što se tiče konkretnog učinka obiju momčadi.

U drugom dijelu Naprijed je zauzeo nešto odlučniji stav bez završnice, momčad Grobničana dugo vremena nije uspijevala uspostaviti ravnotežu između linija, pa je pola sata igre proteklo u žustrom odmjeravanju snaga bez inventivnosti.

U 75. minuti sudarili su se Prtenjača i vratar Kezić, napadač Grobničana morao je na nosilima napustiti igru nakon što mu je pet minuta ukazivana pomoć. Srećom, u svlačionicu je ušao na nogama.

U zadnjih dvadesetak minuta utakmica se potpuno otvorila, umjesto kontroliranog nogometa počela je obostrana jurnjava što je utakmici dalo dodatnu draž. Prvo su svoju seriju promašaja ispucali gosti.

U 83. minuti Jović je na središtu igrališta izmijenio loptu s Malkićem, ispala je cijela zadnja linija domaćih i napadaču Grobničana otvorio se slobodan prostor. Kada je došao nadomak vrataru Keziću, Jović nije reagirao spretno, što je vratar Naprijeda znalački iskoristio i otklonio opasnost. U 86. minuti vratar Kezić mogao je samo bespomoćno gledati kako Malkić udarcem glavom u ravni prve vratnice loptu šalje kraj vratiju, a u 92. minuti  Kezić je morao visoko poletjeti da bio obranio Jaspričin udarac s 20 metara. U sudačkoj nadoknadi od 6 minuta, tada su na red došli domaćini.

U 94. minuti Čop je rezantnim udarcem pružio priliku vrataru Bojanu Miliću za efektnu obranu. U 95. minuti Behđeti je s korner-linije vratio loptu na koju je natrčao stoper Linić i pogodio vratnicu. U 96. minuti Behđeti u povoljnoj poziciji s 13 metara šalje loptu na krov obližnje svlačionice.

Gosti su kraj utakmice dočekali zbijeni u vlastitom kaznenom prostoru. Ovog puta nisu bili kažnjeni za promašaje.