Grobničan pobijedio Krk, gosti postignuli tri pogotka s desetoricom

Subota, 07. ožujka 2020. 16:48 Napisao/la  V. P.

Od 68. minute Grobničan igrao bez isključenog Babića

Gužva u kaznenom prostoru Foto: Dejan Hriljac

Treća HNL - Zapad,  16. kolo

KRK - GROBNIČAN 1:5

SC Josip Uravić Pepi. Gledatelja: 100

Sudac: Vedran Jelenčić (Kastav)

Strijelci: 0:1 Miculinić (41), 0:2 Jukić (65-11m), 0:3 Pilčić (72), 0:4 Prtenjača (79), 1:4 Kurolt (83), 1:5 Vukelić (90)

Žuti karton: Klenovšek (Krk)

Crveni karton: Babić  (68, drugi žuti karton)

KRK: Mohorović, Puđa, Con, Klenovšek, Kurolt, Zeko (57 Čuturilo), Turkalj, Mijić (57 Flego), Iljazi, Frančišković (70 Andrić), Gibičar

GROBNIČAN: Srok, Jukić, Vukelić, Miculinić, Brdar, Pilčić, Matković (72 F. Bosančić) Gundić, Prtenjača, Babić, Grgić (90+1 A. Bosančić)

Nogometaši Grobničana nisu toliko iznenadili pobjedom, koliko su iznenadili uvjerljivom pobjedom u derbiju kola odigranom na Krku.

Momčad Dušana Gruevskog napunila je mrežu Krka u zadnjih dvadesetak minuta, kada je igrala s desetoricom igrača.

Prvo poluvrijeme prošlo je u znaku gostiju.

Grobničan je imao prilike i poluprilike, ali iskoristili su tek onu u 41. minuti kada je Miculinić pucao iz slobodnog udarca sa 30-tak metara, lopta je dirala nekog od domaćih igrača i završila u mreži.

U sudačkoj nadoknadi Krk je imao najbolju priliku, Frančišković se na lijevoj strani izborio za prostor, izbacio dvojicu igrača ubacio u sredinu, ali je Gibičar umjesto u mrežu loptu neometan poslao visoko preko gola.

Najraspoloženiji za trku u prvom dijelu bio je Grgić koji je lako izlazio na kraj sa domaćim braničima.

U 25. minuti Grgić je sve sam izveo, ali izostala je završnica jer je sa ruba aznenog prostora pucao preko gola.

Tri minute kasnije Grgić šalje loptu za Pilčića, ali Frančišković izbija u korner ispred grobničkog napadača.

Pilčićev volej na Gundićevo dodavanje u 36. minuti, završio je pored gola.

Grobničan je bolje otvorio i nastavak, Pilčić je dva puta bio u dobroj prilici (51. i 53.), a zatim je domaći trener Dželalija odlučio mijenjati te uveo Čuturila i Flega.

No, novi hladni tuš za domaće stiže u 64. minuti kada sudac Jelenčić svira kazneni udarac jer je nakon Prtenjačinog ubačaja lopta pogodila Puđu u ruku.

Puđa je uzalud pokušavao objasniti Jelenčiću da ga je lopta udarila u bok ne u ruku.

Jukić je realizirao kazneni udarac za 0:2.

Četiri minute kasnije Grobničan ostaje sa igračem manje, nakon što je Babić zaradio drugi žuti karton.

Igrač manje nije previše potresao Grobničan koji je vrlo brzo još jednom povećao vodstvo.

U 72. minuti na semaforu je zasjalo 0:3 nakon Pilčićevog pogotka koji se tako iskupio za ranije promašaje.

Krk je pokušavao, ali bili su to jalovi pokušaji jer na kraju su iz svih gužvi u šesnaestercu gosti izlazili kao pobjednici.

Prtenjača je zatresao mrežu u 79. minuti, nakon što je uzeo loptu iz nogu Klenovšeka sam se sjurio prema Mohoroviću i poentirao za 0:4.

Krk je ipak uspio postići utješni pogodak zahvaljujući Ediju Kuroltu u 83. minuti - 1:4.

U 87. minuti iljazi je s lijeve strane poslao loptu kroz kazneni prostor na drugu stranu do Gibičara koji je pucao pored gola.

Peti gol za goste zabio je u 90. minuti raspoloženi Vukelić nakon ubačaja Miculinića.