3. HNL: Filip Dangubić s dva pogotka preokrenuo rezultat kod Vrapča i vratio Rijeku II na drugo mjesto

Nedjelja, 24. svibnja 2015. 19:28 Napisao/la  SC

Ostali rezultati 28. kola: Vrbovec - Dugo Selo 1:5, Zagorec - HAŠK 2:2, Zelina - Maksimir 0:2, Dinamo II - Dubrava 0:0, Trnje - Samobor 1:4, Istra 1961 II - Stupnik 2:1

Treća HNL Zapad - 28. kolo

VRAPČE - RIJEKA II 1:2

Stadin Nk Vrapče. Gledatelja 100

Sudac: Tomislav Vidović (Jazvine)

Strijelci: 1:0 Vinčić (61-11m) 1:1 Dangubić (67) 1:2 Dangubić (81)

Žuti karton: Diyoke (Rijeka II)

VRAPČE: Šimunić, Lazov (82 Gorgiev), Boršić, Miloš, Ćosić, Vrbat (69 Debeljak), Bektaši, Vinčić, Panadić, Galešić (86 Matteoni), Mohač

RIJEKA II: Nwolokor, Budicin, Diyoke (64 Fumić), Bajić (49 Mršić), Vidas, Dangubić, Klapan, Rebernik (89 Furijan), Kokorović, Collins, Batinić

Nogometaši Rijeke II pobijedili su Vrapče 2:1 u utakmici 28. kola Treće HNL-zapad i zasjeli na drugo mjesto preskočivši Dubravu koja je u subotu remizirala protiv Dinama II. Bio je to zanimljiv ogled u kojem se Vrapče pokazalo kao tvrd i neugodan protivnika, a sve bitno dogodilo se u posljednjih pola sata utakmice.

Domaćin je poveo u 62. minuti. Nakon jednog kornera zračni duel Kokorovića i Miloša, nakon kojega je domaći branič pao, okarakterizirao je za najstrožu kaznu. Vinčić je bio siguran - 1:0. Iako do tog trenutka Rijeka II nije stvorila izrazitu priliku, riječki nogometaši nisu klonuli duhom već su se nastavili međusobno bodriti.

Nagrada je stigla pet minuta kasnije kada je Matej Mršić odlično okrenuo gostujućeg braniča da lijevom boku i prizemnim ubačajem pronašao Dangubića - 1:1. Bio je to impuls kojega su izabranici Ivice Kuleševića trebali. Uslijedilo je kratko zatišje u igri, a onda su Riječani opet pritisnuli. Nagrada je stigla u 81. minuti.

Rebernik je primio loptu na desnom boku i odigrao povratnu za Furijana na rubu kaznenog prostora. Nogometaš Rijeke proslijedio ju je do Dangubića koji ju je primio na deset metara okrenut leđima od gola. Pošto je ostao sam imao je dovoljno vremena da se okrene i pospremi je u mrežu - 1:2! Domaćin do kraja utakmice nije ozbiljnije zaprijetio, i Rijeka je na kraju odnijela važne bodove iz Zagreba.

U prvom dijelu nije bilo previše prilika. Nwolokor je odlično reagirao u 14. minuti nakon udarca Mohača. Rijeka II polako je gradila napade, ali nedostajala je završnica. Kokorović i Klapan okušali su udarce s poludistance, nedostajalo je malo preciznosti. Najbolju priliku Rijeka II u prvom je dijelu imala u 37. minuti. Kokorović je odličnom dijagonalom pronašao Collinsa koji se sjajnim primanjem lopte riješio pratnje. Nogometaš Rijeke II ušao je u kazneni prostor, odlično ubacio u pet metara, ali nikoga nije bilo od riječkih igrača da je gurne u prazan gol.