Subota, 15. listopada 2016. 15:53 Napisao/la  SC

Utakmice 9. kola: Krk - Stupnik 2:3, Jadran Poreč - Opatija 3:3

Treća HNL- Zapad,  9. kolo

KRK - STUPNIK 2:3

Stadion Josip Uravić Pepi. Gledatelja: 100

Sudac: Mate Jakelić (Zagreb)

Strijelci: 0:1 Mohač (19), 1:1 Kovačević (22), 1:2 Soldo (25), 2:2 Kovačević (74),  2:3 Soldo (88)

Žuti kartoni: Kurolt, Malinić, Con (Krk),  Štimac, Tušek (Stupnik)

KRK: Berković, Kovačević, Con, Nenadić, Čuturilo, F. Fumić, Totić, Kurolt, Zec (58 Dragović), Vidas (58 Malinić), Josipović (69 Turčić)

STUPNIK: Gujić, Tušek, Brčić, Šimac, Lihić, Mohač, Obadić (80 Jurković), Šporčić, Adžić (72 Lončarć), Soldo (90 Lovre), Ivančić.

Iznenađenje u Krku i zaslužena pobjeda gostiju iz Stupnika, trenutno posljednje plasirane ekipe nad trenutno drugoplasiranom ekipom prvenstva.

Igrači Krka mlako su ušli u utakmicu dozvolivši gostujućoj ekipi da se razigra i postigne čak dva zgoditka u prvom dijelu.

Prvu priliku bilježi domaćin nakon prodora Vidasa po desnoj strani a isti igrač imao je i bolje rješenje negoguranje lopte u peterac, bilo je to lak plijen za vratara Gujića.

U 19. minuti jedan udarac gostiju i nasumce upućena lopta, pogodila je Nenadića u nogu i prevarila Berkovića za vodstvo od 0:1.

Tri  minute kasnije u kontri Kovačević je siguran realizator za izjednačenje rezultata na 1:1.

Kada se očekivao jači pritisak domaćina i požrtvovnija igra uslijedio je još jedan hladni tuš za Krčane i olako primljen zgoditak u režiji dvojca Mohač – Soldo.

Mogao je pri kraju prvog dijela Fumić nešto više učiniti na pas Vidasa ali vratar Gujić bio na mjestu i uhvatio loptu u naručje.

U drugom dijelu domaćin ide na sve ili ništa pritisnuvši goste na svoju polovicu igrališta i sa bržim protokom lopte počeli jače ugrožavati gol Stupnika.

U 65. minuti utakmice Dragović ne koristi idealni ubačaj sa boka, niotkog ometan, promašuje čisti zicer glavom.

U 74. minuti opsada gola gostiju donosi plodove i nakon prodora Kurolta po lijevom boku Kovačević postiže svoj drugi zgoditak za izjednačenje rezultata na 2:2.

Trener Dželalija sve baca u napad ne bi li potpuno preokrenuo rezultat u svoju korist te umalo preko Fumića uspijeva u tom naumu, ali centimetri spašavaju gol gostiju.

Ono što ne uspijeva domaćem treneru, uspijeva Domagoju Kosiću treneru gostiju, dvije minute prije kraja kada u brzoj kontri već izgubljena lopta dolati do dvostrukog strijelca Solda koji iz blizine matira Berkovića za veliko slavlje svoje ekipe.

Na kraju potvrdila se ona, da u nogometu uvijek ne pobjeđuje evidentno kvalitetnija i moćnija ekipa, jer za pobjedu je potrebno još ono nešto što ekipa Krka nije imala naročito u prvom dijelu. (Ž. Dminić)

JADRAN POREČ - OPATIJA 3:3

Stadion Veli Jože. Gledatelja: 150

Sudac: Mateo Krešić (Samobor)

Strijelci: 0:1 Radomir (18), 0:2 (Šuker 28-11m), 1:2 Banić (45), 1:3 Mršić (62), 2:3 Šoškić (83), 3:3 Dujanić (89-11m)

Žuti kartoni: Šoškić, Šendula, Tomić, Tikas (Jadran), Kolić, Lee, Krešić, Bajramović, Šolić (Opatija)

JADRAN POREČ: Milocani, Ilić, Tomić, Šendula (46 Marinić), Jokić, Šoškić, Tikas (76 Banko), Dujanić, Videkić (46 Đurić), Banić, Lisec.

OPATIJA: Raspor, J. Rudan, Klapan, Lee, Kolić, Krešić, Šuker, Radomir (51 Šolić), Mršić (72 Bajramović), Kovačević, Cvetković

Opatija je deset minuta prije kraja utakmice u Poreču imala dva pogotka prednosti, što je bilo dovoljno samo za bod. Pogocima Šoškića u 83. minuti i Dujanića iz kaznenog udarca u 89. minuti, Jadran je uspio izjednačiti.

Opatija je povela u 16. minuti. Klapan je ubacio iz kuta, Radomir na drugoj vratnici postavio nogu za 0:1.

Samo dvije minute kasnije Tomić zaustavlja prekršajem Mršića u šesnaestercu domaćih, a Šuker sigurno izvodi najstrožu kaznu za 0:2.

U posljednjim trenucima prvog dijela Jokić je asistirao Banića za 1:2.

U 62. minuti Klapanov udarac u šesnaestercu primirio je Mršić i pogodio za 1:3. Pola sata do kraja utakmice Opatija je stekla prednost dva pogotka.

Šoškić je smanjio iz voleja nakon ubačaja iz kuta u 83. minuti, a u 89. minuti Šoškić je loptom pogodio u ruku braniča Opatije. Dujanić je s bijele točke bio precizan 3:3.

Utakmicu s čak devet žutih kartona  i dva kaznena udarca obilježila je nervoza, suspendirani trener Opatije Zoran Bogolin glesoa je utakmicu s tribina:

- Penal? Nije bio penal, lopta je pogodila našega igrača u tijelo. Sudac je podlegnuo pritisku, mlad je! Sudio je je kako je znao i umio, za ovake utakmice trebaju iskusni suci. Ali nije sudac krivac što smo izgubili dva boda, sami smo krivci! Vodimo dva razlike pola sata do kraja i jurimo četvrti gol umjesto da stanemo. Na kraju su Porečani zaslužili bod, jer su dali sve od sebe. Devet kartona? Teren je bio natopljen vodom, pa su startovi bili nekontrolirani. Ali nismo mi momčad koja će ustuknuti ni pred kim, imamo dovoljno iskusne igrače i snage.  Raspor je danas imao loš dan, dvaput je reagirao loše! Dogodi se! Pokušali smo igrati, na kraju smo pali, ali opet je nedostajalo šest, sedam igrača (T. Rudan, Petrović, Kurilić, Dadić, Lazić,... op. a.), Mršić se opet žalio na ozljedu, Šolić je ušao pred kraj, još uvijek je rovit, kaže Bogolin.

Ostali rezultati 9. kola: Kustošija - Samobor 1:1, Segesta - Vrbovec 2:2, HAŠK - Maksimir 1:0, Dugo Selo - Vrapče 2:2