1. ŽNL: Tin Gršković eurogolom zaključio golijadu u Dražicama

Nedjelja, 06. studenog 2022. 17:02 Napisao/la  KS

Utakmica puna ritma i preokreta na kraju je završila podjelom bodova, što je ishod kojim niti jedna momčad vjerojatno neće biti zadovoljna

Marin Rožić (Rječina) i Anthony Ivković (Lošinj)
Marin Rožić (Rječina) i Anthony Ivković (Lošinj) Foto: Kristian Sirotich

Prva ŽNL, 9. kolo

RJEČINA – LOŠINJ 4:4

Igralište u Dražicama. Gledatelja: 300.

Sudac: Andre Olajoš (Rijeka)

Strijelci: 1:0 Božičević (11), 2:0 Valić (15'), 2:1 Gršković (29'-11 m), 2:2 Uzelac (33'), 3:2 Fumić (45'), 4:2 Rožić (47'), 4:3 Uzelac (69'), 4:4 Gršković (86')

Žuti kartoni: Valenta, Antolović, Bosančić (Rječina), Uzelac, Pahljina, Krajina, Gršković (Lošinj)

RJEČINA: Balent, Forgić, Valenta, Antolović (71 Žagar), Kaurin, Fumić, Božičević, Bosančić, A. Valić (85 Mršić), D. Valić (27 Rožić), Sudan (46 Bajus)

LOŠINJ: Andrijić, Stojanović (83 Radišić), Gršković, Dlaka, Uzelac, Matić, Antoninić, Ivković, Krnić (70 Ćepulo), Pahljina (70 Nikolić), Težak (38 Krajina)

Nogometaši Rječine i Lošinja od jesenskog dijela polusezone oprostili su se golijadom u Dražicama, ljepotica devetog kola opravdala je epitet derbija, utakmica puna ritma i preokreta na kraju je završila podjelom bodova, što je ishod kojim niti jedna momčad vjerojatno neće biti zadovoljna.

Dražičani zbog toga što su dva puta vodili po dva gola prednosti i na kraju ispustili pobjedu, Lošinjani što su dva puta uspjeli nadoknaditi zaostatak, ali razdoblje svoje dominacije nisu uspjeli zaključiti potpunim rezultatskim preokretom.

Točku na „i“ utakmice stavio je iskusni Tin Gršković u 86. minuti, jedan od najistaknutijih aktera na derbiju susjeda na ljestvici potegao je s dvadesetak metara i svladao domaćeg vratara Balenta, velemajstorskim pogotkom okrunio je više nego dopadljivu utakmicu, u kojoj su na kraju za nijansu bolji dojam ipak ostavili gosti.

Dvoboj na idealno pripremljenom dražičkom travnjaku započeo je idealno za domaćina, koji su već nakon prvih 15 minuta imali dva pogotka prednosti na svom kontu.

U 11. minuti domaćini su odigrali najljepšu akciju na utakmici, Dario Valić lijepom je loptom pronašao Ivana Fumića, koji je pak bez razmišljanja uposlio Antonia Božičevića, koji je pak bez problema iz neposredne blizine zatresao mrežu – 1:0.

Četiri minute kasnije činilo se da gostima prijeti rezultatska katastrofa, Fumić je opet lijepo proigrao Božičevića, njegov udarac ovoga puta obranio je vratar Andrijić, ali je u nastavku akcije Antonio Valić poentirao – 2:0.

Uvjerljivo otvaranje utakmice kao da je zadovoljilo domaćine, koji su potom u potpunosti nestali s travnjaka dopustivši gostima da zagospodare terenom, Lošinjani su malo po malo vraćali poljuljano samopouzdanje i nekoliko puta ozbiljnije zaprijetili, da bi im se u 29. minuti konačno trud isplatio.

U kaznenom prostoru srušen je razigrani Kristian Uzelac, sudac Olajoš pokazao je na bijelu točku, a siguran realizator najstrože kazne bio je Gršković.

U 33. minuti gosti su i drugi put slavili, nesigurna domaća zadnja linija zaboravila je pokriti Uzelca, kojemu nije bio problem svladati Balenta – 2:2.

U 39. minuti lijepo je potegao Pahljina, u 41. minuti Uzelac je još jednom srušen u kaznenom prostoru, što ovoga puta nije okarakterizirano kao najstroža kazna, gosti su apsolutno dominirali, i neposredno uoči odlaska na odmor doživjeli hladan tuš.

U 45. minuti sjevnula je domaća polukontra, Dino Forgić je iskosa s lijeve strane uputio oštar prizeman udarac ili ubačaj, a Ivan Fumić sve to lijepo ispratio i pospremio loptu u mrežu – 3:2.

Tek što se krenulo s centra domaćini su još jednom šokirali goste, ovoga puta po lijevoj se strani probio Marin Rožić, nakon njegovog udarca Antonio Andrijić po četvrti je put morao u mrežu po loptu.

No, Lošinjani niti ovog puta nisu klonuli duhom, mlada i iznenađujuće karakterna momčad pregrmila je još jedan šok i iznova preuzela inicijativu, domaćini su možda i nesvjesno prikočili, povukli se na svoju polovicu, a Lošinjani to znalački iskoristili.

U 55. minuti Pahljina i Uzelac nisu iskoristili jedan dar domaće zadnje linije, spetljali su se kada je loptu trebalo uputiti na prazna vrata, u 61. minuti Antoninić je loše pucao iz dobre pozicije, u 65. minuti nesigurni sudac Olajoš propustio je dosuditi najstrožu kaznu za goste, u 69. minuti Uzelac se drugi put upisao na listu strijelaca, nakon lijepo odrgrane akcije lakoćom je matirao Balenta.

Lošinjanima je taj pogodak dao dodatnog elana, u 81. minuti Andrijić je lijepom paradom skinuo Fumićev udarac, u 84. minuti Gršković je iz slobodnjaka lijepo protegnuo Balenta, u 86. minuti niti Balentova parada nije uspjela zaustaviti Grškovićev udarac.