Kup: Klana eliminirala Mune nakon boljega izvođenja jedanaesteraca

Ponedjeljak, 27. kolovoza 2018. 00:20 Napisao/la  Oskar Valenčić

KLANA – MUNE 4:2-11m (1:1, 0:1)

Stadion Grašćina. Gledatelja: 50.

Sudac: Antun Lukić (Kastav)

Strijelci: 0:1 Šneler (25'), 1:1 Laginja (67').

Strijelci iz jedanaesteraca: Jusić, obrana Mustapića, Grbac, obrana Peršića, 2:1 Marko Jerbić, Grbac, obrana Peršića, 3:1 Peršić, 3:2 Šneler, 4:2 Laginja, Tokić, obrana Peršića.

KLANA: Peršić, N. Kajtazi, Juraga, Jeletić, Corallini, Marko Jerbić, Gržinčić (od 82' D. Kajtazi), Jusić, Laginja, Mario Jerbić (od 46' Raspor), Lovričić (od 19' Brčina).

MUNE: Mustapić, Trošelj, Beni, Tokić, Malnar, Grbac, Posarić, Roksandić (od 79' Slavić), Stambul (od 59' Rigović), Šneler, Šokčić (od 40' Kostić).

U jedinom pokušaju pred vratarima do odmora, u dvadesetpetoj minuti, Šneler je ukrao loptu domaćoj obrani, prodro u kazneni prostor i sa desetak metara, slijeva, naciljao suprotni kut, 0:1.

Klanjci su tek nakon punoga sata igre uputili prvi udarac na vrata Mustapića, a točno sredinom nastavka, u 67. minuti, Laginja je, u bliskom susretu sa gostujućim vratarom, zatresao mrežu, 1:1.

Odluka je pala nakon isteka devedeset minuta, jedanaestercima!

Pritom se proslavio, silom prilika, vratar Franco Peršić, inače pouzdani Stoper, obranivši čak tri udarca sa bijele točke!?