RPVA ŽUPANIJSKA NL

Mune stigle do prve pobjede ovog proljeća

Nedjelja, 10. svibnja 2015. 21:10 Napisao/la  SC

Utakmice 22. kola: Borac - OŠK Omišalj 1:4, Lovran - Mune 0:2, Klana - Rječina 4:2

Prva županijska liga - 22. kolo

ZAMET - DRAGA 0:2

Igralište Robert Komen. Gledatelja: 100.

Sudac: Hrvoje Perkov (Rijeka)

Strijelci: 0:1 Frolja (44'-11m), 0:2 Kereš (79').

Žuti kartoni: Bitanga, Vrsaljko (Zamet), Turak, Topić (Draga).

Crveni karton: Pejnović (43'- prekršaj posljednjeg igrača obrane u izglednoj prigodi za postizanje pogotka).

ZAMET: Pejnović, Mahmut, Rupčić (43' Josipović), Barkić, Belušić (74' Pavlečić), Cvijanović, Vrančić, Vrsaljko, Šimunović, Božičević (43' Poropat), Bitanga

DRAGA:  Bradičić, Živković (62' Turak), Kudrić, Hlanuda, Ferenčak, Tokić, Rukavina (46' Topić), S. Šerifi (70' Rubinić), Kereš, Frolja (82' Sinožić), Krnjatić.

Nogometaši Zameta poraženi su na domaćem terenu od Drage 2:0. Ključan trenutak susreta bio je u 44. minuti kada je domaći vratar Pejnović napravio prekršaj i zaradio crveni karton srušivši Kereša u izglednoj prilici za postizanje pogotka. Jedanaesterac je realizirao Frolja. Treba reći da je pomoćni sudac mahao zaleđe gostujućeg igrača, no glavni se nije oglasio. Vratar Pejnović bio je dojma da je suđen prekid te u namjeri da isuca loptu, Kereš mu ju je ukrao i krenuo prema domaćim vratima, a zatim ga je Pejnović srušio. Kereš je bio strijelac drugog gistujućeg pogotka u 79. minuti.

BORAC - OŠK OMIŠALJ 1:4

Igralište NK Borac. Gledatelja: 100.

Sudac: Jasmin Musulin (Rijeka)

Strijelci: 0:1 Kurolt (54'), 0:2 Šare (56'), 1:2 Sedlić (57'), 1:3 Šare (70'), 1:4 Šare (80')

Crveni karton: Nađ (13' - udaranje protivničkog igrača nogom u stražnjicu)

BORAC: Kutija, Vidić, Marković, Zaharija, Mohorić, Slavujević (76'  Žeželić), Grbac, Klanac (86' Ristić), Nađ, Sedlić, Dukađin

OŠK OMIŠALJ: Jedrlinić, Mašić, Katava (72' Veljačić), Cerić, Vičević (46' Šare), Prpić, Škoda (88' Zec), Turčić, Žuvić (83' Buzuk), Dajdžić, Kurolt (85' Lukšić)

Nogometaši Borca sjajno su se držali do 54. minute, iako su igrali sa igračem manje zbog ranog isključenja Nađa. Gosti su brzinski u dvije minute golovima Kuroltai Šarea došli do prednosti od 2:0. Sedlić je smanjio odmah na 2:1, ali nije bilo snage za više u domaćim redovima. Šare se dva puta upisao u listu strijelaca za konačnih 1:4, novu pobjedu Omišljana.

LOVRAN - MUNE 0:2

Igralište Lokva. Gledatelja: 50.

Sudac: Ante Matić (Rijeka)

Strijelci: 0:1  Šneler (80'), 0:2 Ivančević (86')

Žuti kartoni: Blagajčević, Matak (Lovran), Dramac (Mune)

LOVRAN: Vukić, Matak (87' Rupčić), Čavka, Klanjac, Vuković, Habalija, M. Mrđenović (35' Žgomba), Konić, Blagajčević (83' Klindić), Periša (65' Jurić), D. Mrđenović (51' Starčić).

MUNE: Radman, Švrljuga (72' Sokčić), Cetina, Dramac, Pešut, Beni, Grbac, Dukić (61' Dubrović), Stanić (66' Žunić), Šneler (90' Posario), Kalinić (85' Ivančević)

Lovran i Mune odigralis u čvrstu i borbenu utakmicu u kojoj su gosti imali dvije dobre prilike u prvom poluvremenu. U samoj završnici Mune su kaznile pad koncetracije domaće obrane. U 80. minuti Šneler sjajnim udarcem sa oko 28 metara pogađa gornji kut domaćeg vratara, a zatim u 86. minuti Ivančević koji je u igru ušao minutu prije, iz blizine potvrđuje gostujuće slavlje.

KLANA - RJEČINA 4:2

Stadion Grašćina. Gledatelja 200

Strijelci: 1:0 Simčić (26'), 2:0 I. Laginja (35'), 2:1 Štanfel (40'), 3:1 J. Laginja (41'), 4:1 J. Laginja (49'), 4:2 Forgić (64')

Žuti kartoni: Mario Jerbić, Ćaćić, Klobučar, Corallini (Klana), Barčić (Rječina)

KLANA: Raspor, Ćaćić, Sanković, Marko Jerbić, Vrsaljko (30 Klobučar), Simčić, Mario Jerbić, J. Laginja (65 Kajtazi), Bradašević (72 Krešić), Corallini, I. Laginja

RJEČINA: Mustapić, Marinović, Forgić, Barčić, Mujdžić, Kaurin(67 Linić), Mikulić, Đanić (46 Antolović), Štanfel, Valić, Bura

Mikulić je, nakon dvojbenog kaznenog udarca, sa bijele točke tukao nisko, uz lijevu vratnicu. Klanjci su uzvratili munjevitom akcijom, koju su okončali Corallini nabačajem sa lijevoga boka, i Simčić snažnim udarcem pod prečku, 1:0. Devet minuta kasnije Ćaćić je, sa desnoga boka, nabacio pred vrata, vratar Mustapić ispustio loptu, a budni Ivan Laginja gurnuo preko crte vratiju, 2:0. U 40. i 41. minuti najprije je Štanfel sjajnim lobom sa lijevoga ruba kaznenog prostora svladao Raspora (2:1), a onda se Josip Laginja elegantnim okretom oslobodio čuvara i sa ruba kaznenog prostora naciljao suprotni desni donji kut (3:1).

Četiri minute nakon izmjene strana gostujući vratar Mustapić predaleko je istrčao i nije uspio ispucati loptu, načinivši prekršaj na Bradaševiću. Mario Jerbić na brzinu je dodao loptu Josipu Laginji, koji je, dok se Mustapić vraćao, zatresao nečuvanu mrežu, 4:1. U 64 minuti projektil dražičkog braniča Forgića sa više od trideset metara, pogodio je spoj prečke i vratnice, a lopta se preko crte odbila u mrežu, 4:2. (O. Valenčić)