PRVA ŽUPANIJSKA NL

Derbi na Cresu završio bez pobjednika

Nedjelja, 17. svibnja 2015. 20:43 Napisao/la  SC

Utakmice 23. kola: Cres - Lokomotiva 1:1, Borac - Orijent 1919 1:4, OŠK Omišalj - Zamet 1:1

Prva županijska liga utakmice 23. kola:

CRES - LOKOMOTIVA 1:1

Igralište Dari. Gledatelja: 200

Sudac: Vladimir Merle (Rijeka)

Strijelci: 0:1 Jovanović (3), 1:1 Perčić (36).

Žuti kartoni: Paravić (Cres), Jovanović (Lokomotiva)

CRES: Zmajla, Mikičić (63' Dedić), Guerieri, Pavin (58' Sepčić), Kovačić, Polegubić, Vunduk, Lapov (86' D. Brnić), Paravić, Abram, Perčić

LOKOMOTIVA: Perković, Gundić (63' Šestan), Alinčić, Fumić (74' Tokić), Šolaja, Crnovršanin, Hamidović, Smolčić, D. Bašić (65' Pašuld), Lacković (88' Turčić), Jovanović (86' Daidžić).

Lokomotiva je već nakon tri minute igre došla u vodstvo. Domaći su uspjeli malo doći sebi i preuzeli kontrolu igre od 25. pa sve do 40. minute. Perčić je izjednačio u 36. minuti sjajnim pogotkom iz slobodnog udarca sa 25 metara.

U drugom poluvremenu Lokomotiva je preuzela kontrolu i odigrala možda i najboljih 45 minuta. Tri puta su se gostujući igrači našli oči u oči sa vratarom Zmajlom, ali nisu uspjeli zatresti mrežu.

Gostujući vratar Perković praktički loptu nije ni taknuo u drugom dijelu. Lokomotiva je remijem zadržala bod prednosti pred Cresom.

BORAC - ORIJENT 1919 1:4

Igralište: NK Borac. Gledatelja: 300

Sudac: Davor Tadić (Rijeka)

Strijelci: 1:0 Zaharija (4), 1:1 Buršić (32), 1:2 Juničić (37), 1:3 Mikulić (45), 1:4 Mikulić (90)

Žuti kartoni: Zaharija, Mohorić, Grbac (Borac), Leskur (Orijent 1919)

BORAC: Salkić (46' Kutija), Marković, Mohorić, Zaharija, Spajić, Slavujević, Grbac, Klanac, Vidić, Sedlić (70' Žeželić), Dukađiin (84' Ristić)

ORIJENT 1919: Ćućić, Brkljača, Leskur, Nemetz, Andrić, Basara, Živulić (58' Barišić), Čubelić (80' Smolić-Ročak), Mikulić, Juničić, Buršić (74' Kuši)

Iako su nogometaši Borca otvorili utakmicu ranim pogotkom Zaharije, ali je lider brzo  stvari postavio na svoje mjesto.  Buršić je donio izjednačenje, do odmora gosti su stekli nedostižnu prednost.

Domaćin je nakon ranog vodstva imao dvije dobre prigode za pogodak, ali nisu ih uspjeli realizirati.

OŠK OMIŠALJ - ZAMET 1:1

Igralište Pušća. Gledatelja: 100

Sudac: Paolo Jakovašić (Opatija).

Strijelci: 1:0 Dajdžić (25'), 1:1 Šimunović (46').

Žuti kartoni: Dajdžić, Škoda (OŠK Omišalj), Polan, Cvijanović, Šimunović, Josipović (Zamet).

OŠK OMIŠALJ: Jedrlinić, Mašić, Katava (47' Vičević), Cerić, Toić (81' Veljačić), Prpić, Škoda, Turčić, Šare (73' Žuvić), Dajdžić, Kurolt.

ZAMET: Poropat, Pavlečić (62' Ðuranec), Belušić, Barkić, Josipović, Cvijanović, Brnić, Božičević, Tursunović (54' Mahmut), Šimunović, Polan.

Bila je to utakmica u kojoj su obje momčadi mogle doći do pobjede. Domaći su imali terensku inicijativu, iskoristili jednu pogrešku gostujuće obrane i došli u vodstvo u 25. minuti.

Zamet je izjednačio odmah na otvaranju drugog dijela, a u posljednjoj minuti Šimunović je sam sa 40 metara krenuo prema vrataru Jedrliniću, no nije uspio zatresti mrežu. Podjela bodova je realan ishod dvoboja.

MUNE - KLANA 1:3

Igralište Crikvena Draga. Gledatelja 200

Sudac: Marko Tićak (Rijeka)

Strijelci: 0:1 J. Laginja (56'), 0:2 I. Laginja, 1:2 Ivančević (76'), 1:3 Prole (90')

Žuti kartoni: Grbac (Mune), Mario Jerbić, Sanković (Klana)

MUNE: Radman, Švrljuga (88'Posarić), Cetina, Dramac, Pešut (76' Žunić), Beni, Grbac (56' Dubrović), Klić, Stanić (66' Ivančević), Šneler, Kalinić

KLANA: Raspor, Sarajlija, Sanković, Marko Jerbić, Vrsaljko, Simčić, Mario Jerbić, J. Laginja (78' Kajtazi), Krešić (89' Prole), Corallini, I. Laginja

Nakon pobjede u prošlom kolu dogodio se novi posrtaj Muna, ponovno na Crikvenoj Dragi. Bodove je sa slovenske granice potpuno zasluženo odnijela Klana.

Novim slavljem gosti su se dodatno primakli vrhu ljestvice. Kao i mnogo puta u ovoj polusezoni momčad Sandra Klića pala je u nastavku utakmice, dva su gola bila primljena u posljednjih petnaest minuta susreta.

RAB - LOVRAN 1:0

Igralište Blato. Gledatelja: 100

Sudac: Jasmin Musulin (Rijeka).

Strijelac: 1:0 Debelić (13').

Žuti kartoni: Buza Vidas (Rab), Srok (Lovran).

RAB: Grgurić, Beg, Dumičić (od 37' Ivče), T. Ivić, Pahljina, A. Vulelija, Žentil (46' Antešiæ), Debelić (75' M. Vulelija), Buza Vidas (od 60' Dedić), Subašić (56' B. Ivić), Šotić.

LOVRAN: Jurić, Čavko, Periša, Klanjac, Klindić, Žiganto, Mrđenović, Konić, Srok, Tuliak, Mrđenović (od 59' Rupčić).

Poslje rezultatske katastrofe protiv Lokomotive Rabljani su na svom terenu konačno došli do devetog boda u sezoni. Pogodak odluke u trinaestoj minuti zabio je Debelić.

Gosti su pokušavali mnogim akcijama sustići rani zaostatak, no domaća je mreža ostala netaknuta.

RJEČINA - KRALJEVICA 3:1

Igralište: Rječine. Gledatelja: 200

Sudac: Ante Matić (Rijeka)

Strijelci: 0:1 Franko (56'), 1:1 Imeraj (72'), 2:1 Štanfel (75'), 3:1 Imeraj (78')

Žuti kartoni: Mujdžić (Rječina), Burić (Kraljevica)

RJEČINA: Mustapić, Marinović, Đanić, Barčić, Mujdžić, Kaurin, Antolović, Imeraj, Štanfel, Valić (86' Forgić), Bura (73' Linić)

KRALJEVICA: Vidak, Maretić, Perišić, Šegota, Marušić, Štulić (76' Šupraha), Franko (83' Polić), Mijolović, Devčić, Brkljača (18' Leoni)

Preokretom u posljednjih dvadesetak minuta Rječina je svladala Kraljevicu. Jeton Imeraj s dva je gola Dražičane prometnuo u pobjednike, strijelac je bio i Dario Štanfel u utakmici u kojoj su svi golovi pali u drugom poluvremenu.

U prvom poluvremenu igralo se izjednačeno uz blagu terensku dominaciju gostiju okrunjenu pogotkom. Ipak, Rječina se budi i pred sam kraj utakmice pitanje pobjednika rješava u svoju korist.