1. ŽNL: Rječina se oprostila uvjerljivom pobjedom, Konićev hat-trick protiv OŠK-a

Nedjelja, 07. lipnja 2015. 21:46 Napisao/la  SC

Utakmice 26. kola: Rječina - Rab 4:1, Kraljevica - Cres 1:1, Lovran - OŠK Omišalj 5:2, Klana - Draga 1:0

Prva županijska liga - 26. kolo

RJEČINA - RAB 4:1

Igralište Mavrinci. Gledatelja: 150

Sudac: Dejan Mrkela (Rijeka)

Strijelci: 0:1 Šotić (12), 1:1 Imeraj (27), 2:1 Valić (68), 3:1 Štanfel (75), 4:1 Imeraj (85)

Žuti kartoni: Đamić i Antolović (Rječina), Debelić, Ivić, Pahljina (Rab)

RJEČINA: Mustapić, Marinović, Đamić, Kaurin (79' Pavletić), Mujdžić, Linić, Antolović, Imeraj, Štanfel, Valić, Bura (74' Kajić)

RAB: Grgurić, Žikić, Debelić, T.Ivić, Pahljina, Dokupil, Subašić, B.Ivić, Vulelija, Dedić (76' Matušan), Šotić

Iako su nogometaši Raba poveli već u 12. minuti golom Šotića, Imeraj se pobrinuo za izjednačenje već 15 minuta kasnije.

Rječina za kraj sezone nije dozvolila iznenađenja te je u drugom dijelu sa još tri pogotka u mreži Raba rješila pitanje pobjednika i bar malo razveselila svoje navijače visokom pobjedom u posljednjem kolu prvenstva.

KLANA - DRAGA 1:0

Igralište Grašćina. Gledatelja: 100.

Sudac: Marko Cvijović (Rijeka).

Strijelac: 1:0 Sanković (72).

Žuti kartoni: Ćaćić (Klana), Rubinić, Kereš, Turak, Janjetić (Draga).

KLANA: Raspor, Ćaćić (73' Ujčič), Jerbić, Vrsaljko, J. Laginja, Sanković, Simčić, Bradašević (64' Krešić), Corallini, I.

Laginja (90' Prole), Saratlija (52' Klobučar)

DRAGA: Bradičić, Kudrić (46' Sinožić), Đuga, Orlović, Turak, Ferenčak, Krnjatić, Rubinić, Kereš, Janjetić, Rukavina

Trenutak odluke dogodio se u 72. minuti. Klanjci su kružili oko obrambene zone Dražana, na kraju se Corallini oslobodio sjenke čuvara i gurnuo loptu bolje postavljenom ofanzivnom braniču Sankoviću. Prizemni udarac sa desnoga ruba kaznenog prostora završio je u lijevom kutu, uz vratnicu, 1:0 i zasluženo slavlje domaćina.

Gosti su se od početka ograničili na obranu i odugovlačenjem igre osujetili manevarski prostor Klanjaca. Domaćini su uz stalnu nadmoć promašili još nekoliko izglednih prilika.

Slobodni udarac J. Laginje u 24. minuti zamalo je prebacio vrata, Sankovićev projektil iz daljine u 28. minuti prohujao je pokraj lijeve vratnice, a trzaj čelom I. Laginje, nakon ubačaja Klobučara u 66. minuti, očešao je desnu vratnicu.

Gosti su u devedeset minuta samo dva puta zaprijetili vrataru Rasporu, koji je imponirao sigurnošću. (O. Valenčić)

LOVRAN - OŠK OMIŠALJ 5:2

Igralište Lokva. Gledatelja: 100.

Sudac: Antun Lukić (Kastav).

Strijelci: 1:0 Tuliak (9), 2:0 Kaligarić (11), 3:0 Konić (19), 3:1 Kurolt (22), 4:1 Konić  (33), 5:1 Konić (37), 5:2 Vičević (43).

Žuti kartoni: Srok (Lovran), Kurolt, Cerić, Škoda (OŠK Omišalj).

LOVRAN: Vukić, Matak, Čavka (88' Rupčić), Vuković, Klindić, Klanjac, Srok, Konić, D. Mrdjenović, Kaligarić (65' Blagajčević), Tuliak (73' M. Mrdjenović).

OŠK OMISALJ: Jedrilinić, Cerić, Škoda, Šare, Dajdžić, M. Prpić, Kurolt, Buzuk (46' Žuvić), H. Prpić (46' Veljačić), Vičević (76' Lukšić), Turčić.

Utakmica Lovrana i OŠK-a riješena je bila u prvom poluvremenu. Samo dvadeset minuta trebalo je nogometašima Lovrana da zabiju tri pogotka i praktički osiguraju pobjedu nad gostima iz Omišlja.

Najprije je pogodio Tuliak s ruba kaznenog prostora iz slobodnog udarca, zatim Kaligarić na dodavanje Sroka, dok je treći pogodak bio djelo Konića. Gosti su smanjili preko Kurolta u 22. minuti, ali ponajbolji igrač utakmice Aleksandar Konić zaokružio je nastup "hat-trickom".

Omišljani su uspjeli smanjiti dvije minute prije isteka prvog dijela, ali to je bilo sve.

KRALJEVICA - CRES 1:1

Igralište Milan Ružić Minta. Gledatelja: 200

Sudac: Nenad Pjevac (Delnice)

Strijelci: 0:1 Abram (6), 1:1 Burić (37)

Žuti kartoni: Burić, Mijolović, Marušić (Kraljevica), Filipas (Cres)

KRALJEVICA: Bilen, Šegota, Perišić, Pleše, Marušić, Maretić (68' Rubinić), Franko, Burić, Mijolović, Devčić, Leoni (81' Šupraha)

CRES: Zmajla, Filipas (46' Vucić), Mikičić, Guerieri, Kovačić, Polegubić, Vunduk, Sepčić, Lapov, Abram, Perčić

Počelo je u svečarskom ozračju. Kadeti Kraljevice ovogodišnji su prvaci 1. ŽNL skupina B. Uoči utakmice član IO NS PGŽ, Bono Pavić, uručio je mladićima sa Oštra pehar za naslov prvaka. Nadarenu generaciju vodio je trener Bruno Lautar, a kadeti su za tu prigodu bili jednoobrazno odjeveni. Prvo mjesto osvojili su upravo ispred svojih protivnika iz posljednjeg kola prvenstva, momčadi Cresa.

Seniorska utakmica nije bila posebno kvalitetna. Domaća obrana imala je mnogo pogrešaka, krivih dodavanja i sreća da su gosti u napadu imali samo dva igrača, Abrama i Perića koji su čekali pogreške Kraljevice. I dočekali su brzu kontru Perčića, koji je ubacio loptu Abramu, a opasni strijelac gostiju  pretrčao je domaću obranu i pogodio mrežu nemoćnog Bilena -  0:1.

Jaka bura prilično je ometala igru, a u dva navrata skoro su ubačaji sa lijevog boka završili kobno za Zmajlu, jer su lopte u zraku mijenjale pravac, ali se domaći napadači ne snalaze najbolje u prilikama kada su dobivali poklone u napadu.

Izjednačujući pogodak bio je prekrasan uradak Edi Burića. Na potpuno postavljenu obranu Cresa uspio je potkopati loptu, koja je laganu preletjela sve igrače i u divnom lobu uletila u mrežu Zmajle. Potez nekadašnjih romantičara nogometa – 1:1.

U nastavku Kraljevica je krenula sa nekoliko dubinskih lopti, koje su prolazile gostujuću obranu i u 2-3 navrata bilo je opasno pred Zmajlom. Najprije je u 51. minuti Devčić stigao nadomak Zmajle, ali se je na 6-7 metara pred golom spetljao i prilika je otišla u nepovrat. Isti igrač je u 58. minuti sjajno pucao iz prve sa 17-18 metara, ali je lopta pogodila vratnicu.

Najveća gostujuća prilika u nastavku bio je prodor Abrama u 61. minuti, ali je iskusni domaći vratar Bilen sjajno pokrio prazan kut svoje mreže i spriječio odlazak bodova na Cres. Posljednjih pola sata utakmice proteklo je i isčekivanju kraja,ali i ovogodišnjeg prvenstva. (S. Lončarić)