PRVA A ŽUPANIJSKA NL

Anas na Rujevici u 91., Ahmad u Kraljevici u 90.

Nedjelja, 25. listopada 2015. 19:22 Napisao/la  SC

Utakmice 8. kola: Kraljevica - Rječina 2:2, Lovran - Vihor 1:4, Klana - Cres 1:1

Prva županijska liga - 8. kolo

KRALJEVICA - RJEČINA 2:2

Igralište Milana Ružića Minte. Gledatelja: 120

Sudac: Igor Čepić (Kostrena)

Strijelci: 1:0 Burić (5), 1:1 Valić (10), 2:1 Marušić (42), 2:2 Sharbini (90).

KRALJEVICA: Bilen, Šegota, Perišić, Marušić, Pleše, Vujnović (87 Stanišić), Maretić, Burić, Devčić, Crnić (57 Dragičević), Leoni.

RJEČINA: Forglić, Švrljuga, Franović, Barčić, Bralić, Mikulić, Gržinčić (76 Kaurin), Dukić, Sharbini, Valić, Imeraj.

Odličnu utakmicu odigrali su Kraljevica i Rječina. Nije nedostajao niti jedan element za vrhunsku nogometnu predstavu.

Usprkos utakmici na Kantridi u isto vrijeme, na Oštro je došlo dosta gledatelja. Uzbuđenja nisu manjkala, pala su dva gola sa svake strane, isto toliko puta je pogođena i vratnica raspoređena na jedan i drugi klub. Golmani zaposleni, dobri sudac Čepić – nezaposlen. Za pravednost, ako je u sportu ima, pobrinuo se u posljednjoj minuti utakmice predsjednik centarfor. Bilo je to poslijepodne kada su braća davala golove.

Korner za Rječinu, svi igrači su stigli pred gol Bilena, a u velikoj gužvi mrežu je zatresao Ahmad Sharbini. Više se nije ni kretalo sa centra. Već od prve minute vidjelo se da je struka Rječine (Siniša Linić je bio upisan kao predstavnik kluba, a drugi Siniša, Boca kao trener) odlučila jurnuti od prve minute sa konkretnim napadima. Već u 2. minuti Sharbini je pogodio prečku sa 17-18 metara.

Desna strana Kraljevice vrlo je potentna. Leoni ima dva dobra prodora, a drugi donosi rano vodstvo domaćih. Ubačena je lopta u kazneni prostor, a Burić je strijelac za 1:0 nakon samo pet minuta igre. Odmah potom Bilen brani udarac iz blizine Valiću, ali ne i iz daljine. Isti igrač uputio je projektil sa više od 25metara, a lopta je ušla točno u mjesto gdje se spajaju vratnica i prečka – 1:1.

U 16. minuti agilni Sharbini puca sa dvadesetak metara samo malo preko gola. U istoj minuti Maretić pogađa prvu prečku na utakmici.

U 31. Valić ponovno iskušava svoj izuzetno jaki udarac, ali Bilen je na mjestu. U 40. trese se stativa domaćeg gola, nakon gužve u kaznenom prostoru. Već iduća minuta donosi vrlo dobar udarac izuzetno pokretljivog Devčića, ali mladi Forglić (zaštićeno godište) najavljuje svoje dobro vratarsko poslijepodne na Oštru.

U 42. minuti bilo je vrlo zanimljivo. Najprije slobodan udarac izvodi Burić, a iz kornera nakon toga slijedi akcija za novo vodstvo dobre Kraljevice.

Akcija Burić - Marušić završava udarcem glavom i pogotkom - 2:1.

U nastavku novi pritisak Rječine i druga vratnica gostiju, u izvedbi Dukića. Do izjednačujućeg pogotka domaćin je dva puta bio u izglednim prilikama, ali je Forglić oba puta spretno i sretno nogom obranio opasnost pred svojim golom. Jednom je i dalekim istrčavanjem spasio svoja vrata.

U 86. minuti Devčić je odlično ušao u kazneni prostor, ali je njegov udarac prošao iznad gola.

Dobar nogomet igra se i na utakmicama županijskih liga. (S.Lončarić)

OŠK OMIŠALJ - BORAC 4:1

Igralište: Pušća. Gledatelja: 50

Sudac: Nenad Pjevac (Delnice).

Strijelci: 1:0 Kurolt (11), 2:0 Šare (18), 2:1 Sedlić (26), 3:1 Škoda (80), 4:1 Škoda (86)

Žuti kartoni: Žuvić, Grlj (OŠK Omišalj), Mlinarić (Borac)

Crveni kartoni: Grbac 74 (Borac - drugi žuti karton), Dukađin 79 (Borac - udaranje protivničkog igrača)

OŠK OMIŠALJ: Grlj, Mašić, Toić, Đunđek (49 Kljutić), Žuvić, M.Prpić, Turčić (83 Veljačić), Šare, Dajdžić, Kurolt (87 H.Prpić), Šehić (57 Škoda)

BORAC: Vladić, Polić, Žeželić (61 Arapinac), Dukađin, Bosna, Mlinarić, Slavujević, Grbac, Franko, Sedlić, Tomiek (58 Nedić)

Vruće je bilo na omišljanskom stadionu Pušća. Domaći su pobijedili sa visokih 4:1, no utakmica se riješila tek u završnici.

- Igrali smo odlično do 25. minute, poveli smo 2:0 i tada smo primili gol nakon jedne grozne individualne greške. Uvukla se nervoza. Imali smo mi i neiskorišteni jedanaesterac i dvije stative, kontrolirali smo igru, ali u jednom periodu nismo znali odgovoriti na njihovu grubu igru. Nakon prvog isključenja sve je došlo na svoje, ušao je Škoda i u završnici rješio utakmicu. Rezultat je mogao biti i veći, ali najvažnije je da smo osvojili tri boda, rekao je trener OŠK Omišlja Tomica Veljačić.

LOVRAN - VIHOR 1:4

Igralište: Lokva. Gledatelja: 100.

Sudac: Perkov (Rijeka)

Strijelci: 0:1 Baša (3), 0:2 Dragović (61), 0:3 Brlošić (72), 0:4 Brlošić (81), 1:4 Starčić (90)

Žuti kartoni: Vuković, Srok (Lovran),

LOVRAN: Stazić, Klanjac, Vuković, Klindić, Žgomba, Srok, Mohorovičić (63 Kaligarić), Zuliak, Gazdek (75 D.Mrđenović), Konić, M.Mrđenović (50 Starčić)

VIHOR: Raković, Kosić, Hadžiomerović, Petir, Štefanić, Brozić, Bajčić (45 Morić), Baša (82 De la Cruz), Brlošić, Softić, Dragović (72 Tkalec)

Kako su najavili, nogometaši Vihora, tako su i odradili gostovanje u Lovranu. Nova pobjeda bašćanske momčadi, posvećena suigraču Karlu Skomeršiću kojega je momčad nakon utakmice posjetila u lovranskoj bolnici gdje se oporavlja od operacije križnih ligamenata.

- Utakmica je bila fantastična. Odigrali smo zrelu gostujuću utakmicu. Rezultat je iznad očekivanja, a moglo je biti i više. Lovran je imao jedanaesterac koji je naš vratar Raković obranio. U nastavku smo uveli neke izmjene u formaciji i zagospodarili terenom. Doista je u ovom susretu došao kolektiv do izražaja, zadovoljno je zborio trener Vihora Miroslav Hrgovčić.

MUNE - DRAGA 0:1

Igralište Crikvena Draga. Gledatelja: 100

Sudac: Antun Lukić (Kastav)

Strijelac: 0:1 Frolja (10)

Žuti kartoni: Beni (Mune), Žiković, Orlović (Draga)

MUNE: Kranjac, Beni, Mohorovičić, Budimir (19 Vuković), Ciceran, Pribanić, Ivančević (48 Vrhovac), Kirigin, Trošelj, Pavešić, Vukelić

DRAGA: Bošnjak, Kudrić (54 Orlović), Žiković, Mahulja, Tokić, Rukavina, Abram, Rubinić (77 Turak), Kereš, Frolja (58 Šerifi), Janjetić (46 Matovina)

Mune su u nezavidnoj situaciji, prvi puta od kad je kluba na dnu prvenstvene ljestvice. Novi poraz od Drage samo je produbio krizu u Munama te će se morati razmišljati o promjenama.

- Draga je na početku bila malo čvršća i bolja. Rano smo primili pogodak, ali su se dečki nakon toga probudili. U nastavak smo ušli borbeno, imali smo prilike za izjednačiti, ali nije bilo sreće. Iskusnija je momčad pobijedila. Slijedi nam neugodna borba za ostanak i nadam se da ćemo se izvući iz toga, rekao je predsjednik Muna Aleksandar Šneler.

Gosti su bili spretniji i sretniji te s trobodom otišli kući.

- Prvo poluvrijeme je bilo u redu, a drugo ne znam šta bih rekao. Pobjedi se ne gleda u zube, ali domaći su imali više volje i želje. Imali su inicijativu u nastavku, ali bez velikih izrazitih šansi. Zamjene koje sam napravio nisu unijele ono što sam htio. Da je završilo i neriješeno bilo bi realno, no mi smo sretni jer smo osvojili tri boda, rekao je trener Drage Džumret Šerifi.

KLANA - CRES 1:1

Igralište Grašćina. Gledatelja: 100.

Sudac: Danijel Trbulin (Kastav)

Strijelci: 0:1 Perčić (5–11 m), 1:1 I. Laginja (42).

Žuti kartoni: Sanković, Kajtazi, Raspor (Klana), Perčić, Vunduk (Cres)

KLANA: R. Raspor, Sanković, Stanić, Peršić, Mario Jerbić (75 Ćaćić), Marko Jerbić, Kalinić (84 D. Raspor), Simčić, Bradašević (80 Štokom), J. Laginja, I. Laginja (Kajtazi).

CRES: Zmajla, Filipas, Vrsaljko, Brnić, Jerneić, Martuslović (Delić), Vunduk, Šneler, T. Zubović (75 Sepčić), Perčić, Kučinić.

Buran je bio početak utakmice na klanjskoj „Grašćini“, u 4. minuti dosuđen je dvojbeni „slobodnjak“ za otočane. Kučinić je sa desnoga ruba kaznenog prostora, nabacio pred vrata, lopta je pogodila „ruku uz tijelo“ Ivana Laginje, a sudac Danijel Trbulin, na opće iznenađenje, dosudio najstrožu kaznu. Perčić je sa bijele točke tukao snažno, poluvisoko i neobranjivo, uz lijevu vratnicu - 0:1.

Klanjci su bili ogorčeni kako su gosti, kojima je mahač Dejan Mrkela, u tri navrata, omogućio napad u zaleđu domaće obrane, stvarali pomutnju u njihovoj obrani, a na suprotnoj strani rušenje I. Laginje u kaznenom prostoru gostiju ostalo je nekažnjeno. Neujednačenim kriterijem voda je bila skrenuta na mlin otočana, pa je stalno je prijetio potop domaćina.

Tako su u 15. minuti gostujući napadači pogodili  najprije vratnicu (Perčić), potom i prečku (Jerneić). Udarac Ivana Laginje sa ruba kaznenog prostora u 19. minuti bio je prva prijetnja Klanjaca, a četiri minute kasnije prezimenjak Josip „bombom“ sa dvadeset metara zamalo je prebacio vrata.

U 41. minuti nagovještaj izjednačenja, idealni Kalinićev nabačaj sa desnoga boka, sam pred Zmajlom, promašio je I. Laginja! U slijedećem naletu Kalinić je, dubinskim pasom, idealno poslužio Ivana Laginju, koji se brzo iskupio i sa desetak metara zdesna efektnim poluvisokim udarcem pogodio suprotni kut - 1:1.

U 55. minuti J. Laginja je iz daljine, snažno opalio, a Zmajla vršcima prstiju prebacio loptu preko prečke. Deset minuta potom Jerneić se, nakon što je lopta preletjela Stanića, našao sam pred domaćim vratarom, ali se obrukao udarcem sa 7-8 metara slijeva, pogodivši vanjsku stranu mreže.

U 72. minuti prestrogo je isključen Marko Jerbić u položaju posljednjeg čovjeka obrane, kada je lopta već pobjegla gostujućem napadaču. Na kraju, u 87. minuti Ćaćić je promašio pobjedu domaćina: tukao je iz trka sa dvadesetak metara zdesna uz samu lijevu vratnicu. (O.Valenčić)