Prva A županijska liga: Vihor slavio na Omladinskom, Turbina pobjegla sa začelja

Ponedjeljak, 15. travnja 2013. 09:00 Napisao/la  SC

Utakmice 14. kola: Star grad - Vihor 1:5, Turbina - Rikard Benčić 3:1, Grbci 2000 - Lokomotiva 2:5

Prva A županijska liga, 14. kolo

STARI GRAD -  VIHOR 1:5

Omladinskog igralište. Gledatelja: 100. Sudac: Hrvoje Perkov (Rijeka).

Strijelci: 0:1 Buzov (3'), 0:2 Strukan (14'), 1:2 Ahmeti (27'), 1:3 Buzov (38'), 1:4 Buzov (50'), 1:5 Buzov (55').

STARI GRAD:  Branišelj (od 46' Vujinić-Alitovski), Freilih, Rast (od 46' Pejnović), Hrkač, Deronjić, Bašić, Oštrić, Vranješ, Bičanić (od 63' Poljak), Ahmeti (od 60' Vrdoljak), Kefeček (od 69' Tomac).

VIHOR: Grgić, Gržetić, Tkalec (od 86' Kamber), Štefanić, Babić, Grbec (od 88' De la Cruz), Bajčić, Strukan, Buzov, Šestan, Kosić.

Nogometaši Vihora bez većih problema odnijeli su bodove iz Rijeke. Gosti su već do poluvremena imali sigurnih 3:1 koje su "podebljali" s dva gola u nastavku.

TURBINA - RIKARD BENČIć 3:1

Igralište Podhumac. Gledatelja: 50. Sudac: Kučan (Rijeka).

Strijelci: 1:0 Knežević (10'), 2:0 Zubčić (36'), 2:1 Pavlović (50'), 3:1 Ribarić (67').

TURBINA: Đotlo, I. Kosagov (od 70' Perišić), Mandić, Milošević, P. Kosagov, Bobošević (od 68' Vidas), Knežević, Ribarić (od 80' Čop), Brkljačić (od 54' Rubinić), Rubčić, Švrljuga (od 62' Belobrajdić).

RIKARD BENČIĆ: Gagić, Šostarec, Kinkela, Biševac, Miculinić, Ljubović, Aleksa, Karadža, Riza, Pavlović, Perić.

Nogometaši Turbine iskoristili su poraz Starog grada i slavljem protiv Rikard Benčića pobjegli su za začelja Prve A županijske lige.  Bila je to tek druga pobjeda sezone za Turbinu.

GRBCI 2000 - LOKOMOTIVA 2:5

Omladinsko igralište. Sudac: Merle. Pomoćnici: Drašković i Jakovac.

Strijelci: 1:0 Vidović (24'), 1:1 Šolaja 29', 1:2 Bonicioli (39'), 1:3 Fumić (40'), 1:4 Bonicioli (81'), 2:4 Fičor (81'), 2:5 Bonicioli (88')

Žuti kartoni: Vidović, Baković, Fičor, Babić (Grbci).

Crveni karton : Babić (Lokomotiva, drugi žuti, 90').

GRBCI 2000: Sertić, Ivančević (Zanić 87'), Vidović (Fičor 66'), Rakić, Ćus, Grković (Černeka 80'), Baković, Matijević, Butorac, Bajraktarević, Gavranović (Uzelac 80')

LOKOMOTIVA: Smoličić, Šolaja, Tokić, Lussini, Kalanj, Bonicioli, Imširović, Tolić (Muška 46') , Fumić, Cindrić (Babić 55') , Halilović (Sušić 85')

Nogometaši Lokomotive ostvarili su vrijednu pobjedu u derbiju Prve A županijske lige kojom su najvjerojatnije napravili ključan korak prema naslovu prvaka. Grbci su tražili ključne bodove da dostignu lokose i poveli su u 24. minuti golom Vidovića. Ali nakon dobrih 30 minuta, domaćin je pao i Lokomotiva je okrenula rezultat postigavši drugi i treći gol unutar 55 sekundi.

Grbci se nisu mogli oporaviti od tog šoka, te su uslijedile nove greške. Četvrti gol pao je nakon katastrofalne povratne lopte koju je presjekao Bonicioli i zaobišao vratara, a kod petog pogotka obrana domaćina neoprezno je izgubila jednu loptu i Lokomotiva je bila neumoljiva.