ŽUPANIJSKE NOGOMETNE LIGE

Kraljevica nadigrala Rikard Benčić u derbiju

Utorak, 08. listopada 2013. 18:55 Napisao/la  SC

Rezultati zaostalih utakmica: Draga - Goranin 3:1, Lučki radnik - Klana 1:5, Borac - Lokomotiva 2:1

Prva županijska liga, zaostale utakmice

BORAC - LOKOMOTIVA 2:1

Igralište NK Borac. Sudac: Robi Stojaković (Lovran). Pomoćnici: Kulaš (Mošćenička Draga), Šajina (Jurdani).

Strijelci: 1:0 Fetoshi (10'), 1:1 Popović (41'), 2:1 Grbac (65').

Žuti kartoni: Kuduzović (Borac), Oštrić (Lokomotiva).

BORAC: Nedić, Karlovčan, Zaharija, Spajić (od 74' Mohorić), T. Vrsaljko, Grbac, J. Vrsaljko, Sedlić, Nađ (od 89' Pavić), Kuduzović, Fetoshi.

LOKOMOTIVA: Knežević, Šolaja (od 46' Imširović), Oštrić (od 76' Pribanić), Crnovršanin, Mataija, Smolčić (od 46' Halilović), Bonicioli, Perković (od 85' Muška), Jovanović, Fumić, Popović.

L. radnik - Klana 1:5
Rezultati zaostalih utakmica, Prva županijska liga:
Omišalj - Lošinj (odgođeno),  Draga - Goranin 3:1, Lučki radnik - Klana 1:5, Borac - Lokomotiva 2:1.
Prva A županijska liga: Kraljevica - Rikard Benčić 4:0.

Nogometaši Borca nanijeli su prvi poraz ekipi Lokomotive u tekućoj sezoni. Lokosi su imali pozitivan rezultat do 65. minute kada je Grbac pogodio za pobjedu Bakrana,

Lošinj je tako ostao jedina neporažena ekipa. a njihov ogled protiv OŠK-a iz Omišlja ponovo je odogođen zbog lošeg vremena.

Prva A župaijska liga, 5. kolo

KRALJEVICA - RIKARD BENČIĆ 4:0

KRALJEVICA. Igralište Oštro. Gledatelja: 120. Sudac: Vučetić (Kostrena).

Strijelci: 1:0 Pećar (33.), 2:0 Mijolović (56.), 3:0 Brkljača (85.), 4:0 Deronjić (86. - ag).

KRALJEVICA: Bilen, Perišić, Babić, Franko, Strukan, Marušić, Rubinić,(od 76. Švrljuga), Pećar (od 87. Marohnić), Brkljača (od 87. Buzov), Klepac (od 64. Maretić).

RIKARD BENČIĆ: Branišelj, Rukavina, Vranić (od 46. Ljubović), Hrkač, Deronjić, Bradarić, Terzić, Radaković, Riza, Kezić, Aleksa (od 46. Lukić).

U susretu dvije neporažene momčadi ŽNL - skupina A, koja je zbog lošeg vremena bila odgođena, domaćin je ostvario visoku pobjedu, iako su uvjeti za igru bili nijansu slabiji nego kada se je utakmica trebala igrati prema rasporedu. Vjetar i kiša nisu omeli sve aktere (pa i gledatelje) da prikažu s obzirom na niski naziv lige (najniži), dobar nogomet. Prvih pola sata izjednačene utakmice nije ukazivalo na punu mrežu sa bilo koje strane.

U 33. minuti Mijolović je skoro sa korner zastavice ubacio loptu pred gol Branišelja, ali je ona uz čudesnu moć vjetra udarila u vratnicu. Na odbijenu loptu dotrčao je Pećar i sjajno pogodio za 1:0.

U nastavku Riza je priprijetio iskusnom Bilenu, ali je njegov udarac prošao pokraj gola. U 56. Rubinić sjajno proigrava dubinskom loptom Mijolovića koji donosi povećanje vodstva 2:0.

U nastavku utakmice veći napadački angažman gostiju donosi dvije izrazite gol prilike. U 64. Bilen već leži na podu, ali uspijeva obraniti udarac iz gužve, a u 70. Ljubović je u još izglednijoj prilici. Kod iskusnog vratara sa odličnim postavljanjem propada još jedna prava gol prilika.

Završnica je u znaku odlične igre momčadi trenera Nikice Tomića. U 85. Brkljača manirom Leona Benka povećava vodstvo, a nakon propuštene velike prilike Švrljuge, Deronjić je ubacio loptu u vlastitu mrežu. (Stjepan Lončarić)