2. ŽNL: Stari grad svladao Goranku 2:0, susret obilježio pogodak Starčevića

Nedjelja, 25. ožujka 2012. 16:06 Napisao  Marko Babić

Stari Grad - Goranka 2:0 (1:0). Utakmicu je obilježio Šimun Starčević lijepim pogotkom s 25 metara u 25. minuti

Stari grad - Goranka 2:0

Utakmica 12. kola Druge županijske lige: Stari Grad - Goranka 2:0 (1:0). Igralište Podmurvice. Gledatelja: 100. Sudac: Milorad Mihić - 7. Pomoćnici: Bogičević i Matuzalem (svi Rijeka). Strijelci: 1:0 Starčević (25'), 2:0 Buhač 88'). Žuti kartoni: Sušić, Deronjić, Radovčić (Stari grad), T. Cindrić (Goranka).

STARI GRAD: Branišelj 6, Sušić 6, Pavlović 6 (od 79 Pavlović -), Hrkač 6, Deronjić 6, Bašić (od 64' Vrdoljak 6), Radovčić 6,5, Tijan 6 (od 86' Poljak), Oštrić 6, Vranješ 6, Starčević 6,5 (od 84' Buhač -).

GORANKA: D. Vidas 6, Ružić 5 (od 46 Stepić 5), Malnar 5 (od 60' Poljančić 5), Brala 5 (od 76' De. Cindrić -), T. Cindrić 5 5, Starčević 5, Pecolaj 5,5, J. Vidas 5, Renka 5, Valenčić (od 46' Jordiš 5), Abramović 5 (od 46' Mulc).

Nogometaši Starog grada svladali su Goranku 2:0 u zanimljivom ogledu kojeg je obilježio Šimun Starčević lijepim pogotkom s 25 metara u prvom dijelu. Nakon početnog ispitivanja snaga, Starčević je u 25. minuti primio jednu loptu, okrenuo se, te nakon par koraka sjajno potegnuo i vratar Vidas nije imao šanse - 1:0. Domaćin je tako s nova tri boda preskočio Goranku na trećem mjestu. Unatoč dominaciji Stari grad morao je strijepiti krajem drugog poluvremena kada su gosti preuzeli terensku inicijativu, koja doduše nije rezultirala pravom prilikom.

Ipak, da zadnje minute prođu mirnije poburinuo se Aleks Buhač. Nogometaš Starog grada u 88. minuti pratio je jednu kontru i njegov prvi udarac nakon ubačaja Vidas je kratko odbio, no Buhač nije imao previše problema da iz neposredne blizine matira gostujućeg vratara.

Goranka je dobro otvorila utakmicu, Pecolaj je pretrčao braniča, ali pucao je ravno u domaćeg vratara. Stari Grad je  u sedmoj minuti izborio je slobodan udarac, ali pokušaj Šimuna Starčevića lako je zaustavio vratar Vidas. Domaćin nije uspio kazniti zbunjenost gostiju nekoliko minuta kasnije, iz gužve lopta je došla do agilnog Radovčića, ali njegov udarac blokirao je Malnar.

Gosti su mogli povesti u 17.minuti, lopta je preletjela Sušića i došla do Pecolaja u kaznenom prostoru domaćina, ali nogometaš Goranke slabio je primio loptu i prilika je otišla u nepovrat.

U završnici prvog poluvremena najviše problema gostima zadavao je Radovčić na desnom boku od kojeg je najupečatljiviji bio jedan solo prodor kada je ušao u kazneni prostor riješivši se pratnje dvojice igrača, ali nije stigap uputiti udarac.

U drugom dijelu  domaćin se brzo okrenuo kontrama. Gosti su pak polagano pritiskali bez prave prilike, tražeći pritom u dva navrata kazneni udarac. Stari grad je mogao i prije riješiti pitanje pobjednika, u 75. minuti krenuli su u kontru dva na jedan, Starčević je odigrao za Vrdoljaka. Gosti su kratko odbili loptu natrag do Starčevića, ali on iz drugog pokušaja nije bio precizan.

REZULTATI 12. KOLA: Željezničar - Snježnik 3:2, Grbci - Mrkopalj 6:0, Mune - Kozala 2:0, Stari grad - Goranka 2:0, Risnjak - Gomirje 4:2, Polet - Vihor 2:4