2. ŽNL: Kozala - Grbci 2000 0:1, Bojan Perković odlučio

Nedjelja, 01. travnja 2012. 19:31 Napisao  Marko Babić

Kozala - Grbci 2000 0:1 (0:1). Igrala se 16. minuta kada je jednu dugu dijagonalnu loptu na desnom boku primio Bojan  Perković i preciznim udarcem s ruba kaznenog prostora matirao vratara Kozale  Tomislava Klečinu

Kozala - Grbci 2000 0:1

Utakmica 13. kola Druge županijske lige: Kozala - Grbci 2000 0:1 (0:1). Omladinsko  igralište. Gledatelja: 100. Sudac: Marko Cvijić (Rijeka) 6,5. Pomoćnici: Lukić  (Kastav), Jakovašić (Pobri). Strijelac: 0:1 Perković (16'). Žuti kartoni: Mohorić,  Knežević (Kozala), Matijević (Grbci 2000).

KOZALA: Klečina 5,5, Tolo 5,5, Mohorić 5,5 (od 84'Klajić -), Mance 5,5, Rukavina 5,5,  Gregović 5,5, Knežević 5,5 (od 85' Janjatović -), Košpo 5,5, Todorović 5,5 (od 80'  Shala), Ninčević 5,5, Bešić 5,5 (od 80' Vrkić -).

GRBCI 2000: Sertić 6,5, Zanić 6 (od 75' Paškvan -), Grgurić 6, Jerčinović 6 (od 65'  Abramov -), Ivančević 6, Rakić 6, Matijević 6, Butorac 6 (od 54' Spajić 6), Perković 6,5,  Fićor 6 (od 58' Vlatković 6), Baković 6.

Igrala se 16. minuta kada je jednu dugu dijagonalnu loptu na desnom boku primio Bojan  Perković i preciznim udarcem s ruba kaznenog prostora matirao vratara Kozale  Tomislava Klečinu - 0:1. Teško je u tom trenutku bilo predvidjeti da će to biti  jedini pogodak na utakmici u kojoj su obje momčadi puno htjele, ali isto tako malo  toga uspjele realizirati.

Prvih 15 minuta utakmice Kozala je bila ta koja je pritiskala, a gosti su se  orijentirali na kontranapade. Kozalčanima je nedostajao zadnji pas, pokušaj Ninčevića otišao je visoko iznad vratiju, a minutu kasnije Kozala je imala izgledan kontra  napad, ali Ninčević nije dobro odigrao.

Nakon pogotka, Grbci su novu priliku imali u 19. minuti, ali udarac Emanuela  Ivančevića otišao je pored vratiju. Domaćin je pak s druge strane imao odličnu  priliku kada je Ermin Bešić dobro ušao u kazneni prostor, ali Sertić je odlično  reagirao i spasio siguran pogodak. Precizniji nisu bili ni gosti, jednu odličnu  kontru Ivan Butorac okončao je udarcem direktno u vratara.

U 32. minuti gosti su ponovo probili desni blok, lopta je došla do Ivana Mijatovića u  kaznenom prostoru, koji na kraju nije pucao niti dodao.

Uzbuđenja su se nizala, samo dvije minute kasnije u utrci za jednom dugom loptom  sudarili su Dejan Todorović i vratar Sertić koji je istrčao van kaznenog prostora, a  sudac Cvijović dosudio je prekršaj za Grbce. Nije prošlo ni 120 sekundi, a domaćin je tražio jedanesterac. Bešić je krenuo u prodor, gostujući branič ga je srušio, a sudac  pokazao na slobodni udarac na rubu kaznenog prostora iako su nogometaši Kozale  tražili najstrožu kaznu.

Kozalčani su nastavili s pritiskom, dok su Grbci tražili priliku u kontranapadu. Najizgledniju priliku imao je Damir Košpo koji je u 62. minuti lijepo ušao u kazneni prostor, ali njegov udarac obranio je odlični Sertić.

DRUGA ŽUPANIJSKA LIGA, 13. kolo: Željezničar - Polet 2:0, Vihor - Risnjak 5:2, Stari grad - Gomirje 1:0, Goranka - Mune 1:0, Kozala - Grbci 2000 0:1, Snježnik - Mrkopalj 2:4