PRIPREMNA UTAKMICA

Demonstracija riječke škole nogometa

Nedjelja, 25. siječnja 2015. 17:15 Napisao  I. V.

Pripremna utakmica: U-17 Hrvatska - Rijeka II 1:2

Predvođena iskusnim kapetanom Faustom Budicinom, mlada momčad Rijeke pobijedila je u pripremnoj utakmici U-17 hrvatsku reprezentaciju rezultatom 2:1. Okosnicu medijski eksponirane reprezentacije čini nadarena generacija Dinama, koja je svojedobno osvojila Nike Premier Cup, neslužbeno svjetsko prvenstvo. Na umjetnoj travi igrališta Robert Komen nije se baš vidjelo da su mladi igrači izbornika Luke Pavlovića svjetski prvaci.

Iako je Rijeka II bila sastavljena od nešto starijih igrača, razlika u godinama nije opravdanje za onako podređenu ulogu mlade reprezentacije iz koje će desetak igrača postati prvotimci Dinama, kao što kaže tehnički direktor HNS-a Romeo Jozak, koji je zajedno sa savjetnicima Ilijom Lončarevićem, Martinom Novoselcem, Marijanom Vlakom i ostalim suradnicima na tribinama svjedočio demonstraciji riječke škole nogometa.

Rijeka II bila je bolja tijekom cijele utakmice, a posebno većim dijelom drugoga poluvremena kada je trener Ivica Kulešević nametnuo visoki presing. Mladi reprezentativci u tom razdoblju igre nisu uspjeli spojiti dva suvisla dodavanja, pod agresivnim pritiskom Rijeke nadareni igrači Dinama izgledali su neočekivano zbunjeno u kockastim dresovima. Ni jedan nije pokazao ništa posebno!

Kulešević ima razloga za zadovoljstvo, Rijeka II pokazala je više na taktičkom i individualnom planu. Stvorila je i nekoliko izglednih šansi, jedino je nedostajalo mirnoće u završnici.

Rijeka je povela u 17. minuti, kada je Budan iskoristio Klapanovo dodavanje. U 46. minuti Mršić je pobjegao kockastoj obrani, brzonogi napadač Rijeke zaustavljen je prekršajem za najstrožu kaznu koju je realizirao Klapan.

Reprezentativci ne mogu žaliti za propuštenim prilikama, naprotiv! Da vratar Magaš u 68. minuti nije pogriješio u dodavanju, dojam je da reprezentacija pogodak ne bi postignula do početka kvalifikacija za EP 2015. godine u ožujku!

Ovako je Zenko dobio priliku prizemnim udarcem smanjiti rezultat na 2:1.

U-17 HRVATSKA: Šemper, Hudeček, Borovec, Oluić, Sosa, Soldo, Brekalo, Pasariček, Majić, Moro, Lovren. Još su igrali: Nevistić, Batančić, Đurasek, Karamarko, Sabolović, Prugovečki, Zenko, Markota, Ilečić, Ivanušec

RIJEKA II:     Ejotunde, Budicin, Batinić, Poljanec, Musa, Gerard, Collins, Fumić, Klapan, Budan, Mršić. Još su igrali: Magaš, Mrdeša, Nakić, Lucić

Pripremna utakmica: U-17 Hrvatska - Rijeka II 1:2 (Zenko 68/Budan 17, Klapan 47-11m)