Nike Premier Cup: Rijeka ispala u četvrtfinalu, Rapid osigurao završnicu na jedanaesterce

Subota, 09. svibnja 2015. 22:11 Napisao/la  SC

Utakmica 1/4 finala: Rijeka - Rapid 3:5, nakon izvođenja jedanaestaraca

Pioniri Rijeke doživjeli su poraz u četvrtfinalu Nike Premier Cupa u ruletu jedanaesteraca, Rapid je pobijedio je rezultatom 5:3 i ostvario plasman u svjetsku završnicu. U 40 minuta utakmica je završila rezultatom 1:1, izjednačujući pogodak za Rijeku postigao je Kuqi u 36. minuti.

U izvođenju jedanaesteraca Jurešić i Kuqi bili su precizni, Šegon nije uspio zatresti mrežu iz dva pokušaja. Nakon što je ponovio udarac zbog nepravilne obrane vratara, Šegon je pogodio vratnicu! Za kraj Mohorovičić je promašio okvir vratiju.

U skupini Rijeka je pobijedila Macabi (2:0) i Legiju (1:0), odigrala bez pogodaka sa Stabaekom i  jedini poraz (0:1) doživjela od Honveda.

Rijeka razigrava za poredak od petog do osmog mjesta.

RIJEKA: Pandur, Smolčić, Jurešić, Putnik, Katić, Hadžiisaku, Kuqi, Šegon, Mohorovičić, Matulja, Petrović.