Kvalifikacije za 1. HMNL: Potpićan deklasirao Aureliju, Jasprica dvostruki strijelac

Petak, 15. svibnja 2015. 18:48 Napisao/la  Robi Fonović

Kvalifikacije za plasman u Prvu HMNL: Potpićan 98 ADT – Aurelia 5:1 (3:0)

Kvalifikacije za plasman u Prvu HMNL

POTPIĆAN 98 ADT – AURELIA 5:1 (3:0)

Dvorana SŠ Mate Blažine u Labinu. Gledatelja 150.

Suci: Danijel Janošević (Zagreb), Adin Hasić (Jastrebarsko), Nikola Petir (Kašina)

Strijelci: 1:0 P. Drndić (8), 2:0 Jasprica (16), 3:0 Hoxha (19-6m), 4:0 Čeligija (23), 4:1 Lovrić (29), 5:1 Jasprica (38).

Žuti kartoni: Lalić, Čeligija (Potpićan 98 ADT), Lovrić (Aurelia).

POTPIĆAN 98 ADT: Funčić, Čeligija, Lalić, Bojkić, P. Drndić, K. Drndić, Starčić, Hoxha, Jasprica, Lukačić, Škiljan, Radusin, Pećar, Badrov.

AURELIA: Rimac, Pinter, Šimunović, Grbanović, Zovko, Mendeš, Borković, Bekavac, Zagorac, Crnaić, Kujundžić, Lovrić, Plavšić, Bukna.

U prvom susretu kvalifikacija za ulazak u 1 HMNL malonogometaši Potpićna 98 ADT visoko su pobijedili momčad AureliJe iz Vinkovaca, koja igrački niti u jednom elementu nije mogla parirati domaćinima.

Nakon početnog ispitivanja snaga i nekoliko pokušaja iz daljine, u osmoj minuti Potpićanci stižu do vodstva. Bojkić je na desnoj strani odlično pronašao Patrika Drndića, a ovaj iz voleja s deset metara pogađa desni donji kut nemoćnog vratara Rimca.

Dominacija domaćih se nastavila, ali su u 16. minuti gosti imali sjajnu priliku za poravnanje. Lalić i šestercu ruši Zovka, sudac Hasić dosuđuje najstrožu kaznu, ali vratar domaćih Funčić vrhunski brani udarac Plavšića.

Samo nekoliko sekundi kasnije gosti su kažnjeni za svoj promašaj kada nakon odlične kombinacije Bojkića i K. Drndića loptu s tri metra u mrežu posprema Jasprica. Do kraja prvog dijela vidjeli smo i kazneni udarac za domaćine nakon što je Grbanović srušio P. Drndića, a siguran izvođač za domaće bio je Vigan Hoxha.

U nastavak se krenulo novim domaćim golom kada je Lalić asistirao Čeligiji, a ovaj sa sedam metara pogodio za 4:0. U 29. minuti gosti koriste neopreznost P. Drndića kojem Zovko krade loptu, a na njegovu asistenciju Plavšić s tri metra pogađa za 4:1.

Nakon toga su domaći propustili nekoliko sjajnih prilika koje je većinom neutralizirao vratar Rimac, ali ni on nije mogao ništa u 38. minuti kada je P. Drndić iz slobodnog udarca sjajno pronašao Jaspricu koji glavom pogađa za konačnih 5:1.

Idući susret Potpićanci igraju u utorak u Šibeniku gdje ih čeka momčad Crnice.