Kup: Juniori Pomorca 1921 ostvarili veliki uspjeh eliminiravši u osmini finala Rudeš

Nedjelja, 03. prosinca 2017. 16:42 Napisao/la  SC

Utakmica 1/8 kupa: Pomorac - Rudeš 4:0. Ista momčad Rudeša u 11. kolu Prve HNL za juniore prije desetak dana pobijedila (2:1) Rijeku

Slavlje u kostrenskoj svlačionici

Utakmica 1/8 finala Kupa za juniore

POMORAC 1921 - RUDEŠ 4:0

Igralište u Žuknici. Gledatelja 100

Sudac: Mateo Čalić (Marčana)

Strijelci: 1:0 Dželalija (37), 2:0 Kirigin (43), 3:0 Dželalija (50), 4:0 Radović (85)

POMORAC 1921: Tadić, Skočaj, Simanović, Stranić, Budiša, Stojković (86 Koraca), Martin (69  Seršić), Kirigin (80 Petrović), Grgić, Dželalija (89 Hodak), Firkelj (75 Radović)

RUDEŠ: Mohorović, Džidić (52 Mikulić), Crnogorac, Zeman, Pedišić (68 Budimir), Ištuk (52 Pavičić), Kegelj (52 Brekalo), Drežnjak, Sopić, Lojber, Vidović

Juniori Pomorca 1921 ostvarili su veliki uspjeh plasmanom u četvrtfinale Kupa.

Mladići Vladimira Jerića eliminirali su u osmini finala juniorskog prvoligaša Rudeša rezultatom 4:0.

Treba znati da je ista momčad Rudeša u 11. kolu Prve HNL za juniore prije desetak dana pobijedila (2:1) Rijeku.

Predvođena napadačima Grgićem i Dželalijom, momčad Pomorca uspjela je prvi put zatresti mrežu Rudeša u 37. minuti.

Grgić je prošao po lijevoj strani pokraj Džidića, Dželalija je obavio lakši dio posla i gurnuo loptu preko gol-crte.

Dvije minute prije odlaska na odmor Kirigin je iskoristio  trenutak nepažnje gostujuće obrane i iz blizine pogodio za 2:0.

Do vodstva domaćina igralo se žustro i čvrsto, domaća je momčad fizički djelovala nešto jače od prvoligaša.

Unatoč poduzetnijoj igri Pomorca, vratar Tadić dvaput je spašavao, posebice kada je Lojber ostao sam ispred njega.

Dva pogotka prednosti na početku druga dijela oslobodili su domaće igrače pritiska, a nakon što je Dželalija u 50. minuti postigao treći pogodak sve je bilo gotovo.

Trkački moćna i jako dobro posložena momčad Pomorca do kraja je utakmice mogla pobijediti većom razlikom.

Ostali rezultati 1/8 finala: Virovitica - Sesvete 0:2, Osijek - S. Belupo 4:2, Lokomotiva - Požega 23:0, Inter - Istra 1961 3:1
Preostali parovi: Rijeka - Jadran (Ploče), Varaždin - Dinamo, Hajduk - H. dragovoljac