Nehaj nakon jedanaesteraca ispao od Šibenika

Srijeda, 26. rujna 2018. 18:55 Napisao/la  Stjepan Lončarić

Gosti nakon deset minuta vodili 2:0,  Tomac i Vukelić izjednačili

NEHAJ - ŠIBENIK 4:6, nakon jedanaesteraca (2:2)

Stadion Nehaj. Gledatelja: 200

Sudac: Tomislav Bionda (Zaprešić)

Strijelci: 0:1 Celić (7), 0:2 Antunović (9), 1:2 Tomac (35), 2:2 Vukelić (41)

Jedanaesterci: 3:2 Hajdini, 3:3 Vukorepa, Prpić promašaj, 3:4 Kukec, 4:4 Jasprica, 4:5 Blaić, Ajdini promašaj, 4:6 Celić

Žuti kartoni: Pejanović, D. Prizmić, Hajdini, Lagumdžija, Prpić (Nehaj)

Crveni karton: Pandža (Šibenik) - 21 - drugi žuti karton

NEHAJ: Baričević, Pejanović, Rončević, D. Prizmić, Filipović, Lagumdžija, M. Prizmić (101 Ajdini), Rubčić (66 Prpić), Tomac (84 Jasprica), Hajdini, Vukelić

ŠIBENIK: LAbrović, Blaić, Pandža, Kendeš (63 Kukec), Fuštin (46 Vukorepa), Antunović (99 Ampem), Musa, Barišić (90 Okechukwu), Stanić, Celić, Roca

Senj je grad uskoka, slavne prošlosti, bure i nogometa velike tradicije.

Upravo utakmica sa Šibenikom ide u red antologijskih koje su se igrale pod Nehaj kulom u kupu.

Povijest se počela ponavljati, ali samo do izvođenja kaznenih udaraca.

Naime, 2004. godine golom aktualnog trenera Nehajeva Svasta u 120. minuti Nehaj je eliminirao Šibenik i zaigrali s Hajdukom u osmini finala.

Utakmica s mnogo sadržaja, trke, šansi, golova, posebno u prvom dijelu utakmice.

Vodstvo gostiju nije obeshrabrilo domaćina.

Gosti vode nakon slobodnog udarca Celića koji je završio u gornjem desnom kutu.

Kod drugog gola bilo je malo dvojbe jer je pomoćni sudac dignuo zastavicu, ali je ubrzo i spustio. Ispravno!

Domaći igrač je igrao posljednji, a Antunović već u devetoj minuti odveo goste na 0:2.

Boris Pandža s dva žuta kartona poremetio je koncepciju gostiju.

Uskoci su jurnuli i do odmora stigli vodstvo.

Napadačka trojka Vukelić, Prizmić i Tomac prijetila je terenom, stvarala prilike.

Tomac je pretrčao sam veliki dio gostujuće obrane i u sučeljavanju sa gostujućim golmanom ishodovao pobjedu.

Slobodan udarac s više od 20 metara, nešto iz kosa s desne strane majstorski je izveo Ivan Vukelić iskoristivši ne najbolje postavljenog Labrovića za izjednačenje.

Početkom nastavka Vukelić i Prizmić odigrali su odličnu akciju, a Labrović je obranio.

Trener Perković u nastavku je igru podredio rezultatu.

Zatvorio je prilaze golu, neutralizirao višak igrača Nehaja i odveo utakmicu najprije u produžetke, a potom i u rulet jedanaesteraca.

Umorni igrači senjskog četvrtoligaša, nenaviknuti na jaki tempo u 120 minuta, izgubili su sigurnost realizacije.

Udarci Jurice Prpića i Ajdinija završili su u zagraljaju Labrovića.