Kup: Dinamo jedva eliminirao Novigrad nakon izvođenja jedanaesteraca

Utorak, 31. listopada 2017. 17:13 Napisao/la  SC

Osmina finala Kupa: Novigrad - Dinamo 2:3 (0:0, 0:0), nakon izvođenja jedanaesteraca. Dinamo unatoč pritisku nije uspio zatresti mrežu drugoligaša

Marko Lešković (Dinamo) i Ante Živković (Novigrad)

Dinamo se plasirao u četvrtfinale Kupa nakon boljega izvođenja jedanaesteraca u utakmici protiv Novigrada.

Novigradski drugoligaš držao je Dinamo u neizvjesnosti do pete serije jedanaesteraca nakon što je utakmica završila bez pogodaka u produžecima.

U dobroj utakmici novigradski drugoligaša postavio se vrlo hrabro i ambiciozno, vratar Zagorec nekoliko je puta tijekom 120 minuta utakmice spašavao modre.

Sjajan je na drugoj strani bio Boglić, vratar Novigrada prema očekivanju bio je na velikim iskušenjima.

Jasno da je Dinamo dominirao kroz posjed lopte, ali u završnici nije išlo pa je trener Dinama  Mario Cvitanović od 58. minute na teren poslao dvojicu igrača u najboljoj formi: Soudanija i Olma.

Pojačao je Dinamo ritam,   kako je vrijeme odmicalo Novigrad se sve jače branio. Zaredale su prilike gostiju...

U 66. minuti  na gol-crti  loptu je zaustavio Vrhovac, minutu kasnije Benković je  glavom poslao loptu preko gola, u 69. minuti Soudani je pogodio vratnicu.

U 78. minuti Belaković je imao priliku kazniti gostujuće promašaje, Zagorac je obranio.

U sljedećem napadu Soudani je s ruba kaznenog prostora pogodio gredu.

Meč-loptu propustio je Pilj, koji  je  s pet metara prebacio vrata.

U produžecima nije bilo toliko uzbuđenja, a Zagorac je 108. minuti ponovo spasio Dinamo, kada je Belaković izašao sam ispred njega.

NOVIGRAD: Boglić, Burić, Pralas (od 46. Vrhovac), Zirdum, Pamić, Batelić, Pierre,  Pilj, Belaković, Filipović (od 85. G. Živković), A. Živković (od 51. Smirnov).

DINAMO: Zagorac, Stojanović, Benković, Rrahmani, Lecjaks, Lešković, Gojak (od 58. Olmo), Knežević, Ćorić, Henriquez (od 78. Moro), Hodžić (od 58. Soudani).

Jedanaesterci: 0:1 - Soudani, Batelić - promašaj, 0:2 - Benković, 1:2 - Burić, Knežević - promašaj, Pilj - preko gola, 1:3 - Lešković, 2:3 - Smirnov, Olmo - vratnica, G. Živković - promašaj

Osmina finala Kupa: Novigrad - Dinamo 2:3 (0:0, 0:0), nakon izvođenja jedanaesteraca