Juniori Grobničana i kadeti Rijeke pobjednici međužupanijskog kupa

Srijeda, 13. studenog 2019. 19:30 Napisao/la  SC

Juniori: Grobničan - Uljanik 5:3 (11m), kadeti: Istra 1961 - Rijeka 1:3

GROBNIČAN - ULJANIK 5:3 (0:0), nakon izvođenja jedanaesteraca

SRC Belveder. Sudac: Vedran Jelenčić (Kastav)

Strijelci 11m: Božović, F. Bosančić, Imeraj, Šikić, A. Bosančić (Grobničan), Ružić, Škropeta, Verk (Uljanik)

GROBNIČAN: Curać, F. Bosančić, Zurak, Rusich (59 Božović), Jagić (50 Rosić), Magaš, Ivanović (70 Gavrić), Imeraj, Fućak, A. Bosančić, Šikić

ULJANIK: Marković, Brizić (84 Rojnić), Škropeta, Glavočević, Šuran, Verk, Kudić, Ružić, Lenić (78 Šuran), Pecirep, Siljan

Juniori Grobničana osvojili su kup u Središtu Rijeka, mladići Adama Ormana u finalu su pobijedili Uljanik nakon boljega izvođenja jedanaestaraca čime natjecanje nastavljaju u završnici nacionalnog kupa.

Utakmica je završila bez pogodaka, svih pet izvođača Grobničana bili su precizni.

Uspjeh Grobničana dobiva još veću sportsku težinu ako se uvaži da su u natjecanju sudjelovale prvoligaške momčadi juniora Rijeke i Orijenta 1919.

Uljanik u polufinalu eliminirao Rijeku, dok je Grobničan bio bolji od Orijenta 1919.

Inače, ova generacija mladića Grobničana pod Ormanovim vodstvom već je igrala završnicu nacionalnog kupa, trofejna generacija kup je osvojila i u kadetskom uzrastu.

Kadeti

ISTRA 1961 - RIJEKA 1:3

Stadion Aldo Drosina. Sudac: Matej Bezelj (Pula)

Strijelci: 1:0 Lisica (4), 1:1 Valjan (23), 1:2 Bilić (52), 1:3 Bilić (58)

ISTRA 1961: Basanić, Stošić, Perković, Ibrišagić, Rakovac (89 Peršić), Marić, Lisica, Pajković, Družetić, Ostović, Maurić (70 Grahovac)

RIJEKA: Frigan, Zuliani (90 Ušalj), Burul (80 Bodetić), Buić, Franković, Babić, Frigan (87 Golemac), Lazar (89 Macolić), Bilić (76 Bossi), Valjan (89 Traub), Simčić

Kadeti Rijeke na gostovanju u Puli ostvarili su pobjedu u finalu kupa Središta Rijeka, pod vostvom Mije Dadića osigurali su nastup u završnici natjecanja u Kupu Hrvatske.

Istra 1961 bolje je otvorila utakmicu i povela pogotkom Lisice već u četvrtoj minuti.

Rijeka se u igru vratila u 23. minuti kada je Valjan lijepo pogodio iz slobodnog udarca.

Bijeli su utakmicu prelomili u nastavku.

U 52. minuti Lazar je odigrao za Bilića koji je zatresao mrežu udarcem s dvadesetak metara - 1:2.

Rijeka je pobjedu potvrdila samo šest minuta kasnije drugim pogotkom Noela Bilića.

Simčić i Bilić odigrali su lijepu kombinaciju, a Bilić pogodio suprotni kut - 1:3.