ČEVRTA HNL

Nogometaši Pomorca 1921 u Bakru osigurali titulu prvaka

Četvrtak, 03. lipnja 2021. 20:56 Napisao/la  Igor Vranić

Pomorac 1921 očekivano postao trećeligaš u sezoni tijekom koje je dominirao od prvoga do dva kola prije kraja natjecanja

Prvaci..
Prvaci..

Četvrta NL NS Rijeka - 25. kolo

BORAC - POMORAC 1921 1:1

Igralište NK Borac. Bez gledatelja

Sudac: Kristijan Radovan (Rovinjsko Selo) 5,5

Strijelci: 0:1 Pribanić (23-ag), 1:1 Dukađin (31)

Žuti kartoni: Sedlić, Štembeger, Bećar, Dukađin (Borac)

Crveni karton: Redžepi (80, namjerni prekršaj s leđa)

BORAC: Ravlić 7, Sedlić 6 (80 Grdinić -), Nemetz 6, Ivančić 6, Jurić 6, Štemberger 6, Hasani 6 (46 Bećar 5,5), Pribanić 6 (60 Birkić 5,5), Dukađin 6,5, Žeželić 6 (68 Karleuša -), Redžepi 5

POMORAC 1921: Šestan 6,5, Matijević 6, Babić 6, Ende 6,5, Šprem-Veljavečki 6, Žeželj 6, Sobotinčić 6,5, Čubelić 6 (87 Fumić -), Mendrila 6 (72 Dumančić -), Lončar 6,5, Devčić 6,5 (77 Firkelj -)

Pomorac 1921 je postao prvak!

Nogometaši Pomorca 1921 osvojili su bod u Bakru i dva kola prije kraja prvenstva stekli nedostižnu prednost pred Mladosti Fažana!

Borac nije doživio poraz, novi trener Davor Černe debitirao je remijem protiv prvaka, na kraju su svi bili zadovoljni!

Što se sadržaja utakmice tiče, u prvom dijelu igrala se ravnopravno, Borac je ostavio malo bolji dojam s obzirom kako je momčad stajala na terenu.

Pomorac 1921 se odmah htio nametnuti kroz posjed lopte, stajala je visoko obrana gostiju, domaća se momčad povukla u svoju trećinu i prijetila kroz okomite izlaske.

Lako je bakarska obrana podnosila ne baš jaki pritisak do 23. minute, kada je Devčić ubacio, a Pribanić zatresao svoju mrežu 0:1.

Pogodak kao da je bio znak objema momčadima da počnu igrati sadržajnije.

Domaću momčad vodstvo gostiju nije sputalo, sve su opasnije počele izgledati brzi bjegovi domaćih napadača kao što je Dukađin (26) izgledao opasno, kada se probio desnim bokom i dotrčao praktično do Šestana prije nego je pogrešno odigrao u sredinu.

U 31. minuti dočekali su Bakrani trenutak nepažnje visko postavljene kostrenske obrane, Dukađin je u dvojbenoj poziciji po sredini pobjegao stoperima Pomorca 1921, dotrčao je do ruba kaznenog prostora i elegantno prebacio istrčalog vratara Šestana - 1:1.

Pomorac 1921 od inicijative nije imao izrazite koristi, Čubelić (26) je bio najopasniji za domaćine nakon što mu je Devčić pripremio udarac u otvorenoj poziciji, Ravlić je dobro reagirao na udarac.

Jedino je još Sobotinčićev (45) udarac bio opasniji za Ravlića u prvom dijelu tijekom kojega su igrači nekoliko puta glasno spominjali suca dok su pokušavali iznuditi kaznene udarce, sporno može biti jedno igranje rukom u domaćem kaznenom prostoru.

U drugom dijelu Pomorac 1921 je bio izrazito nadmoćniji, svaki ozbiljniji pokušaj izlazaka domaće momčadi gosti su suzbijali u začetku, drugo poluvrijeme igralo se pretežito na polovici domaćina.

Vratar gostiju nije imao nikakvog posla za razliku od Ravlića, bivši vratar Opatije s nekoliko dobrih reakcija sačuvao je bod.

Najbolju priliku za goste nije iskoristio Mendrila (76), mladi napadač gostiju loptu je glavom poslao preblizu Ravlića nakon što je Lončar precizno ubacio.

Ravlić se dvaput iskazao kod udaraca iz prekida, prvo Sobotinčićeva (70), a onda Devčićeva (82) kod kojega je loptu u letu skrenuo u vratnicu.

Blizu pogotka bio je još Lončar (64), koji je pobjegao lijevom stranom i loptu postalo kraj vratiju.

U 80. minuti Redžepi je olakšao posao gostima, kada je dobio crveni karton više zbog nesmotrenog nego namjernog starta s leđa.

Odmah nakon utakmice počelo je slavlje gostiju, netko je brzo dojavio rezultat utakmice u Baškoj.

Pomorac 1921 je očekivano postao trećeligaš u sezoni tijekom koje je dominirao od prvoga do dva kola prije kraja natjecanja.