MEĐUŽUPANIJSKA NL

Škarica donio bodove Grobničanu u Otočcu

Subota, 19. rujna 2015. 16:23 Napisao/la  SC

Rezultati 5. kola: Jadran - Vinodol 3:1, Otočac - Grobničan 1:2, Mladost - Orijent 1919 2:1

Međužupanijska liga NS Rijeka - 5. kolo

CRIKVENICA - HALUBJAN 0:0

Gradski stadion. Gledatelja 150

Sudac: Vladimir Merle (Rijeka)

Žuti kartoni: Samardžija, Gatara, Brnčić, Kinkela (Halubjan)

Crveni karton: Kinkela (90+2 - drugi žuti)

CRIKVENICA: Srok, Mazzarolli, Gašparović, Fireklj, Murica, Talić, Imamović, Butorac, Njegovan (46 Mijolović), Lekaj (46 Zubčić), Kuna

HALUBJAN: Geler, Brnčić, Samardžija, Miletić, Bedenik, Kinkela, Štimac (88 Majetić), Gatara, Josipović (60 Mrvčić), Šanjug, Štanfel (72 Miočić)

Podjela bodova u Crikvenici (pre)velika je nagrada za obje momčadi nakon vrlo loše utakmice. Dobro je silazeći sa tribina Gradskog stadiona u Crikvenici dobacio osvjedočeni ljubitelj sporta, umirovljeni ugostitelj Boris-Beli Radović: „Svi akteri na terenu vrlo loši, najbolji su bili gledaoci“. Točno...

Iako je Halubjan bio opasniji, manje griješio, ali mreže se nisu tresle. Kircima su u ovoj utakmici nedostajali Vukelić i Smojver, istina igrači zadnje linije, ali je ispalo da je njihovo neigranje ipak bio veliki hendikep. Sandro Srok je bio ponovno najbolji igrač Crikvenica, što dovoljno govori o situaciji na terenu.
Krenulo je obećavajuće za goste. Nakon samo 27 sekundi snažno je pucao sa desne strane Josipović, tresla se je i mreža, ali vanjski dio. Već u 5. minuti izgledna, potpuno neočekivana prilika gostiju, ali je udarac Štimca iz male udaljenosti obranio Srok.

U 24. minuti Samardžija je ubacio oštru loptu pred domaći gol, paralelno sa korner linijom, a Štimac refleksno puca sa 4-5 metara. Srok spašava domaće od sigurnog pogotka.

U 28. Butorac puca snažno, ali pokraj gola. Tek u 43. minuti nova je prilika Halubjana, ali Srok umješno brani opasni odbijanac iz blizine.

Očekivalo se je da će izmjene na odmoru osvježiti domaće redove, ali u pojedinim trenucima utakmice svih akteri su doslovno stajali. Najveće probleme imali su igrači koji su ubacivali loptu iz brojnih auta, jer je točno dodavanje i pronalaženje suigrača bila nemoguća misija. Donekle su mrtvilo prekidali korneri (7:8), dok je preostala statistika bila potpuno zanemarujuća.

U 51. krenuo je Zubčić sam prema golu, ali je stisnut u lijevu stranu udarac uputio slabo i pokraj gola. Tek u 81. nakon prodora Mijolovića i dobrog ubačaja, ukazala se je prilika za Butorca, koji je promašio.
Utakmica je mogla biti odlučena u 86. minuti. Šanjug je u velikoj prilici, kada su čak četiri gostujuća igrača izigrali domaću obranu. Završni šut vrijedan eventualne egzekucije sa desetak metara, istina iskosa jepropao. Lopta je prošla kraj desne vratnice. (Stjepan Lončarić)

LOŠINJ - FUNTANA 1:1

Igralište Čikat. Gledatelja 100

Sudac: Zoran Mijatović (Pula)

Strijelci: 1:0 Blašković (30) 1:1 Fedotov (76)

Žuti kartoni: Udović, A. Mrvac (Lošinj), Ljubas, Buršić (Funtana)

Crveni karton: Buršić (79 - drugi žuti)

LOŠINJ: Radman, Malinić, Inić, Kauzlarić (83 T. Mrvac), Cianci, Babić, Gršković, Blašković (88 Viskić), Udović, A. Mrvac (62 Mance), Brdar

FUNTANA: Lisjak, Radenović, Buršić, Pinčan, Matika, Vuković, Popović, Ljubas, Fedotov (77 Jugovac), Lajtman, Gjurchinoski (90 Terlević)

Daleko zadovoljniji ishodom, u dvoboju klubova s bivšim prvoligaškim vratarima, mogu biti gosti sa zapadne istarske obale.

U 30. minuti Lošinj je pleo mrežu, doveo loptu u lijevi mrtvi kut, do lopte je došao mladi Karlo Blašković i izbliza niskom loptom svladao Roberta Lisjaka.

Vrlo dobar pokušaj u 41. minuti imao je Tin Gršković, bio je osamljen na dvadesetak metara od gola, naciljao je pod gredu, no skočio je Lisjak i ulovio loptu. Time je zaključeno poluvrijeme u kojem je Lošinj bio bolji.

U nastavku su gosti došli bliže terenskoj ravnoteži. Ipak, Babić je imao vrlo izglednu priliku, nakon ubačaja sa strane dobro je reagirao, no loptu je zaustavila greda.

Spretni Marinko Fedotov donio je radost crvenima u 76. minuti - dok su igrači u obrani Lošinja jedan drugome prebacivali odgovornost, napadač se snašao i izbliza svladao Velimira Radmana.

Samo tri minute kasnije zbog potezanja za dres Roberta Brdara u vrlo izglednoj prilici za postizanje pogotka, sudac Mijatović isključio je Sandija Buršića, no brojčana razlika nije imala utjecaja na konačni rezultat. (Bojan Purić)

JADRAN - VINODOL 3:1

Igralište Veli Jože. Gledatelja 150

Sudac: Milan Kukuljan (Podkilavac)

Strijelci: 1:0 Šoškić (54) 2:0 Kepčija (58-11m) 2:1 T. Petrinović (70) 3:1 Dujanić (88)

Žuti kartoni: Tomić, Šoškić (Jadran), Buljat, Brusić, Radetić, Ausilio (Vinodol)

JADRAN: Petrušić, Banić, Pelizzar, Užila (63 Belušić), Tomić, Ereiz (70 Tikas), Sumić, Šoškić, Dujanić, Banko (52 Kepčija), Videkić

VINODOL: Torbarina, Radetić, Lenac, Brusić, A. Petrinović, Filipović, Šmit, Ausilio,. T. Petrinović, Rubčić, Buljat (56 Lagumdžija)

Teže nego što to rezultat pokazuje, nogometaši Jadrana pobijedili su dosad trećeplasirani Vinodol. Sve se odigralo u drugom poluvremenu, dok je prvo za zaborav.

Prvo uzbuđenje bio je jedanaesterac na Dujaniću, napravio ga Filipović, a u vratnicu poslao Goran Tomić. Ipak, od 54. vode domaći. Dujanić je uposlio Šoškića, a ovaj lobao gostujućeg vratara za 1:0.

Četiri minute kasnije Filipović pravi novi prekršaj u šesnaestercu, ovog na Šoškiću, a siguran realizator za 2:0 je Marko Kepčija. Nakon ubačaja Radetića s desne strane, na 2:1, smanjio je Toni Petrinović u 70. minuti. Konačnih 3:1 djelo je Dujanića na asisteciju Šoškića za naizgled laku pobjedu lidera lige.

OTOČAC - GROBNIČAN 1:2

Gradsko igralište. Gledatelja 100

Sudac: Dalibor Šušnjar (Klana)

Strijelci: 0:1 Škarica (11) 0:2 Škarica (49) 1:2 Tomac (66)

Žuti kartoni: Krznarić, Rudelić, Lulić, F. Kostelac (Otočac), Herman, Poropat, Kurilić, Prtenjača, Jukić (Grobničan)

Crveni karton: F. Kostelac (90+3 - drugi žuti)

OTOČAC: Božičević, F. Kostelac, Anić (56 Marincel), Banić, Rudelić, Tomac, Čurčić,. Krznarić (46 Sladović), A. Kostelac (46 Vukić), Burić, Lulić

GROBNIČAN: Herman, Jovanović, Jukić, Vukelić (80 Juničić), Žeželj (73 Miškulin), Poropat (90 Žarković), Škarica, Prtenjača, Babić, Lončar, Kurilić

Dva je puta mrežu zatresao Dino Škarica u Otočcu, a mogao je Grobničan ondje doći i do uvjerljivije pobjede. Uz pogotke, izabranici Dušana Gruevskog imali su još nekoliko stopostotnih prilika pa je njihova pobjeda u Lici bila i više nego zaslužena. Gruevski nije mogao računati na izljeđene Pilčića i Miculinića, time je slavlje nakon osvojenih bodova još veće.

- Čestitam svojim momcima, odigrali su jednu kvalitetnu utakmicu s puno prigoda po teškom terenu uz otpor agresivnog domaćina. Možemo svi skupa biti jako zadovoljni, ostvarili smo zacrtano u Otočcu. Škarica je zabio dva prekrasna gola, to me također veseli, rekao je trener Grobničana nakon pobjede protiv Otočca.

MLADOST - ORIJENT 1919 2:1

Igralište Oliva. Gledatelja 100

Sudac: Saša Marjanović (Slavonski Brod)

Strijelci: 1:0 Stojanović (14) 1:1 Grbac (26) 2:1 Stojanović (60)

Žuti kartoni: Marijanović, Racan, Peršić, Đerđaj, Deak, Perković (Mladost), Benić, Sertić, Gašpert (Orijent 1919)

MLADOST: Perković, Deak, Nišević, Racan, Peršić (89 Bradarić), Ilić (85 Zanetić), Bogdan, Đerđaj, Stojanović (90 Ljevar), Marijanović, Livović

ORIJENT 1919: Mustapić, Gašpert, Paravić (46 Radoslović), Gundić, Andrić, Basara (16 Tursunović), Baljak, Benić, Barišić, Grbac, Babić (58 Sertić)

U Fažani se dogodio novi poraz nogometaša Orijenta 1919. Domaćin je na krilima Deana Stojanovića slavio rezultatom 2:1.

Orijent je vrlo brzo, već nakon četrnaest minuta, bio u problemu. Najprije je, minutu prije pogotka Livovićev udarac sa četrnaest metara Mustapić jedva izvadio ispod grede da bi nakon tog kornera i Peršićevog centaršuta, Dean Stojanović doveo Fažance u vodstvo.

U 36. minuti Sanjin Grbac upućuje oštar centaršut, a lopta na iznenađenje svih, odsjeda u mreži. Tri minute kasnije prijeti Baljak, ali lopta ponovno odlazi pored gola.

U 51. minuti zaprijetio je Livović, ali njegov udarac sa 18 metara, lijevom nogom, odlazi preko gola. Odluka je pala devet minuta poslije kada Niševićev centaršut s desne strane, najbolji igrač utakmice Dean Stojanović sprovodi u mrežu za konačnih 2:1.

ROVINJ - NEHAJ 3:1

Igralište Valbruna. Gledatelja 70

Sudac: Slaven Skender (Rijeka)

Strijelci: 1:0 Belli (19) 1:1 Ajdini (73) 2:1 Kazalac (85) 3:1 Maružin (90+2)

Žuti kartoni: Hasanbegović, Funčić (Rovinj), Hajdini, Tomljanović (Nehaj)

ROVINJ: Denić, Mataja (53 Maružin), Budicin, Perković, Belli, Tanković, Pamić (75 Kazalac), Abuselyana (90 Stojanov), Vujičić, Funčić, Hasanbegović

NEHAJ: Baričević, L. Vukelić, P. Prpić, Vrban, Tomljanović, J. Prpić, Biondić (46 Pečanić), Lopac, Peričić, Hajdini (62 Ajdini), I. Vukelić

Rovinježi su bili bolji od protivnika cijeli susret, ali su pobjedu osigurali tek pet minuta prije kraja. Pobjedu je donio 16-godišnji Damir Kazalac, napadač i dijete kluba.

U 20. minuti Belliev slobodni udarac odsjeda na kraju živog zida i vara vratara za 1:0. Sve do 73. minute mreže su mirovale, a onda Ajdini poravnava za stres doamće momčadi.

Međutim, Damir Kazalac u 85. minuti prima dugu loptu na 25 metara, dolazi do vrha šesnaesterca, a onda plasiranim udarcem povisuje na 2:1. Konačnih 3:1 postavio je Loren Maružin nakon solo prodora.

RUDAR - BUJE 3:0

Gradski stadion. Gledatelja 100

Sudac: Kristijan Radovan (Rovinjsko Selo)

Strijelci: 1:0 Stepčić (6) 2:0 Pjevović (43-ag) 3:0 Matulja (58)

Žuti karton: Mehić (Rudar)

RUDAR: Vozuila, Bucul, Jajčević, Mehić, Čudić (78 Maksenčuk), Ljubešić (87 Batelić), Licul, Škopac, Stepčić, Matulja (71 Alić), Lazarić

BUJE: Melon, Bešić, Fabijančić, Jugovac, Uzelac, Pjevović, Čavarović, Bojić, Uran, Bašić, Risonjić

Nakon vratolomija koje su u Rudaru izvodili ovaj tjedan, napokon je i pobjeda stigla u Labin. Ipak, treba reći kako rezultat malčice vara, jer je najbolji igrač utakmice bio domaći vratar.

Rudar je poveo veoma rano. Antonio Stepčić je uputio udarac sa ruba šesnaesterca, a gostujući vratar nespretno reagirao i lopta je završila u mreži. Sedam minuta kasnije Stepčić gađa gredu nakon neopreznosti Uzelca.

Nakon toga slijedi dominacija gostiju koji triput prijete iz šesnaesterca, ali Sanjin Vozila brani udarce Bojića, Bešića i Fabijančića. U 42. minuti Matulja prolazi po desnoj strani, a njegov ubačaj Leo Pjevović, slučajno šalje u svoju mrežu za 2:0.

U drugom dijelu gledatelji su vidjeli i treći pogodak, a postigao ga je Sanjin Matulja na asistenciju Škopca, ponovno uz malu pomoć danas neraspoloženog Melona. Do kraja utakmice vrijedi zabilježiti fantastični slobodni udarac Bojića u 87. minuti i još bolju obranu Sanjina Vozile.