MEĐUŽUPANIJSKA NL

Lošinju bodovi s Hreljina, Orijentova pobjeda

Utorak, 15. rujna 2015. 17:30 Napisao/la  SC

Rezultati 4. kola: Orijent 1919 - Otočac 2:1, Naprijed - Lošinj 0:1, Halubjan - Jadran 1:2, Vinodol - Rudar 2:0

Međužupanijska liga NS Rijeka - 4. kolo

ORIJENT 1919 - OTOČAC 2:1

Igralište na Krimeji. Gledatelja 200

Sudac: Marko Linić (Rijeka)

Strijelci: 1:0 Mikulić (16), 1:1 Tomac (28), 2:1 Sertić (51)

Žuti kartoni: Babić, Sertić (Orijent), Banić, Kostelac (Otočac)

ORIJENT 1919: Mustapić, Paravić, Radoslović (61 Gašpert), Andrić, Gundić, Tursunović (46 Barišić), Benić, Babić, Mikulić, Grbac, Sertić (67 Basara)

OTOČAC: Božičević, F. Kostelac, Anić, Banić, Rudelić, Tomac, Krznarić, A. Kostelac (46 Čurčić), Burić, Marincel (61 Lulić), Sladović (75 Bunjevčević)

Nogometaši Orijenta ostvarili su protiv Otočca prvu pobjedu ove sezone. U utakmici dosta visokog inteziteta igralo se čvrsto i odlučno, uzbuđenja su izostala, ali nije bilo dosadno.

Do prve pobjede Orijent je došao pogocima Mikulića i Sertića, discipliniranom i odgovornom igrom u granicama mogućnosti momčadi u formiranju. Početni pritisak Orijenta uvjetovao je prvu promjenu na semaforu.

U 16. minuti Radoslović je pobjegao lijevom stranom, ubacio na drugu vratnicu, gdje je Sertić bio za malo prekratak, ali Mikulić nije - 1:0

Nakon primljenog pogotka gosti su uspostavili ravnotežu i relativno brzo izjednačili. U 28. minuti Tomac je primio loptu na lijevoj strani, lakoćom pretrčao Andrića, izašao sam pred Mustapića i snažnim udarcem zatresao mrežu - 1:1.

Do odmora se igrao nogomet u kojemu se prilike više mogu dogoditi spletom naklonjenih okolnosti nego promišljenim namjerama. To znači da vratari više nisu imali posla.

U drugom dijelu utakmica Orijent je izgledao vrlo autoritativno u fazi obrane, pa vratar Mustapić ni jednom nije morao ozbiljno intervenirati ni u razdobljima nešto poduzetnije igre Otočca, koja se pretežito svodila na individualne pokušaje brzonogog Tomca.

Pobjeda Orijenta nije ozbiljno došla u pitanje od 51. minute, kada je iskusni Sertić efektnim škaricama pogodio mrežu iza Božičevića - 2:1. (I. V.)

NAPRIJED - LOŠINJ 0:1

Igralište Lonja. Gledatelja 100

Sudac: Goran Krneta (Umag)

Strijelac: 0:1 Brdar (34)

Žuti kartoni: Iskra, Kružić, Pravdica (Naprijed), Radman, Brdar (Lošinj)

NAPRIJED: Ciani, Iskra, Ende, Matešković, Kružić, Merle (46 Dorčić), Jasprica, Čop, A. Petrović, E. Petrović (46 Škulić), Pravdica (87 Juraga)

LOŠINJ: Radman, Malinić, Valenčić, Inić, Viskić, Mrvac, Brdar, Babić (46 Kauzlarić), Mance (76 Udović), Francetić (62 Gršković), Cianci

Nogometaši Lošinja misle ozbiljno! Momčad Elvisa Brajkovića odnijela je bodove s Hreljina i ostvarila treću pobjedu, za sada je samo zastala na Mavrincima gdje je odigrala neodlučeno.

Pogodak odluke dogodio se u 34. minuti, kada je Brdar zatresao mrežu domaćina odmjerenim udarcem iz prekida po kojemu je lopta preletjela "živi zid" i završila let u mreži - 0:1.

Lošinj je bio bolji u prvom dijelu, kada je stvorio nekoliko obećavajućih situacija.

U drugom dijelu gosti su fizički pali, Naprijed je dominirao, ali ne toliko da gostujuća obrana na čelu s iskusnim Radmanom ne bi znala sačuvati pobjedu.

HALUBJAN - JADRAN 1:2

Igralište Brnasi. Gledatelja 100

Sudac: Tomislav Frlan (Podhum)

Strijelci: 1:0 Štimac (13), 1:1 Dujanić (28), 1:2 Kepčija (84)

Žuti kartoni: Štanfel (Halubjan), Ilić, Sumić (Jadran)

HALUBJAN: Geler, Brnčić, Kovčalija, Miletić, Samardžija, Kinkela, Štimac, Gatara (86 Majetić), Josipović, Šanjug (56 Radan), Štanfel (71 Mrvčić)

JADRAN: Petrušić, Belušić (54 Banić), Pelizzar, Ilić, Tomić, Kepčija, Ereiz, Šendula (60 Šoškić), Sumić, Dujanić, Videkić (71 Tikas)

Nogometaši Jadrana opravdali su očekivanja pobjedom na Viškovu, četvrtom uzastopnom. Međutim, prema odnosu snaga na terenu moglo je završiti povoljnije za domaćine, koji imaju razloga zažliti za bodom.

Halubjan je bolje otvorio utakmicu i brzo poveo pogotkom Štimca u 13. minuti. Iskusni Dujanić poravnao je rezultat u 28. minuti, pa je utakmica opet postala uravnotežena.

Momčad Jadrana pokazala je autoritet lidera prvenstva, ali je do pobjede došla u samoj završnici iz prekida, kada je Kepčija u 84. minuti odlučujući pogodak postigao efektno iz slobodnog udarca.

VINODOL - RUDAR: 2:0

Igralište Bahalin. Gledatelja 200

Sudac: Sandro Veggian (Rovinj)

Strijelci: 1:0 Petrinović (25), 2:0 Brusić (85)

Žuti kartoni: Salvatore, Tomić (Vinodol), Hoxha, Stepčić (Rudar)

VINODOL: Torbarina, Radetić, Lenac, Brusić, A. Petrinović, Filipović (88 Tonković), Salvatore (46 Perušić), Mataija (80 Šmit), Tomić, Rubčić, D. Petrinović

RUDAR: Vozila, Jajčević, Mehić, Cuculić (60 Maksenčuk), Ljubešić (66 Batelić), Licul, Hoxha, Škopac, Stepčić, Alić, Lazarić (82 Peršić)

Standardno borbeni i agresivni domaćin uzeo je vrijedna tri boda protiv vrlo indisponiranih gostiju iz Labina. Nakon nepunih pola sata igre domaćin stiže do vodstva. Tomić fenomenalno gura loptu u prostor Petrinović Toniju koji pogađa za 1:0.

Do kraja prvog dijela nije bilo većih uzbuđenja. U nastavku prvu priliku ima gostujući sastav. Ljubešić šalje loptu prema Aliću, prije njega stiže domaći vratar Torbarina, koji s(p)retno presijeca gostujući napad.

Pred sam kraj susreta domaći nogometaši potvrđuju pobjedu preko Brusića. Rubčić koristi skraćeni korner da u kaznenom prostoru pronađe glavu najvišeg igrača na terenu Brusića (S. L.)

NEHAJ - LOKOMOTIVA 1:1

Igralište Pod Nehajem. Gledatelja 80

Sudac: Vladimir Merle (Rijeka)

Strijelci: 1:0 Vukelić (47), 1:1 Kuši (52)

Žuti kartoni: Hajdini, Peričić, Tomljanović (Nehaj), Nemetz (56)

NEHAJ: Baričević, Babić (32 Perčić), Massarini, Vrban, Tomljanović, J. Prpić (88 Žunić), P. Prpić, Lopac, Biondić (46 Tomljanović), Hajdini, Vukelić

LOKOMOTIVA: Stipanov, Alinčić (67 Pašuld), Leskur, Nemetz, Šolaja, Šestan (46 Brkljača), Bonicioli, Smolić-Ročak, Kuši, Smolčić, Sablić (46 Popović)

Kraj ljeta vrijeme je rasprodaja, pa tako i bodova pod Nehaj kulom. Trener Bašić, Fumić, Rogo i 4-5 simpatizera kluba radosno su napustili Senj. U podjeli bodovi i za svoj šesti bod uložili su mnogo htjenja. Pri tome su ostali i neporažen u dosadašnjem tijeku prvenstva.

Sa druge strane, Uskoci su drugom podjelom stigli tek do drugog boda. U prvoj od dvije utakmice sa Lokomotivama (idući tjedan Nehaj igra kup sa zagrebačkom Lokomotivom) Nehaj i Hajdini su propustili veliku priliku za pobjedom. Hitni domaći napadač u 75. minuti prima poklon loptu od inače vrlo sigurne gostujuće zadnje linije i juri sam, neometan prema golu. Gledaoci se dižu sa svojih stolica, ali... Hajdini je odlučio zaobići nemoćnog Stipanova, ali pola koraka više bilo je dovoljno da vratar gostiju uleti u noge i spasi svoj gol od sigurnog pogotka.

Prvo poluvrijeme igralo se je između dva kaznena prostora, gdje su Leskur, Nemetz, Šolaja uz korektnu ispomoć Alinčića zaustavili sve domaće napade. Uskoci bez Pećanića ipak nemaju potrebnu agresiju. Mnogo se je trudio Ivan Vukelić, najbolji domaći igrač, ali i on nije mogao sve.

Prvi puta je zaprijetio u 7. minuti, ali je Stipanov udarac obranio. U 28. još i ljepši potez Vukelića. Loptu ubačenu sa strane primio je na prsa, i iz okreta ugrozio Stipanova sa 10-11 metara, ali je gostujući vratar izašao i iz te složene situacije kao pobjednik.

Protivnici su bili vrlo korektni, tako da se je zviždaljka iskusnog Merlea u prvih 45 minuta oglasili samo 5 (!) puta, uz odličan osjećaj za prednost. Drugo poluvrijeme bilo je žešće, počeli su stizati i žuti kartoni, sa konačnih 19 prekršaja - ukupno.

Terenska inicijativa Nehaja izražavala se je samo kroz udarce iz kuta, koji je u prvom dijelu Nehaj imao čak sedam. U posljednjoj minuti prvog dijela Bonicioli puca na domaća vrata, ali za malo pokraj lijeve vratnice Baričevićevog gola.

Nastavak je u prvom napadu donio vodstvo domaćinu. Novi, osmi korner izveo je Jurica Prpić, a Vukelić je visokim skokom postigao vodeći pogodak - 1:0.

Vrlo brzo, samo 6-7 minuta kasnije, Kuši puca snažno sa ruba kaznenog prostora, pri tome i precizno u sami donji desni kut nemoćnog Baričevića - 1:1. Kuši ima još jednu priliku u 65. minuti, koju je propustio. Vjerovatno i zbog akumuliranog umora, jer se je u prvom dijelu utakmice uz Stipanova, ponajbolji gostujući igrač nalazio na svim dijelovima terena.

Nakon opisane šanse Hajdinija, posljednju priliku utakmice imao je ponovno Nehaj. Na 22 metra udaljenosti dosuđen je slobodni udarac, a sa gola je došao Baričević da ga izvede. Lopta je dobro upućena, snažna, ali za nijansicu preko gola. (Stjepan Lončarić)

FUNTANA - CRIKVENICA 0:0

Igralište Funtane. Gledatelja 100

Sudac: Mateo Čalić (Marčana)

Žuti kartoni: Popović, Ljubas, Fedotov, B. Gjurchinoski (Funtana), Srok, Mazzarolli, Vukelić, Zubčić (Crikvenica)

FUNTANA: Lisjak, Radenović, Buršić, Pinčan, Matika, Vuković, Popović, Ljubas, Fedotov (28 B. Gjurchinoski), Lajtman, A. Gjurchinoski

CRIKVENICA: Srok, Mazzarolli, Firkelj, Vukelić, Talić, Butorac, Kuna, Lekaj (76 Vrbos), Njegovan, Imamović, Zubčić

U nervoznoj utakmici bodove su podijelili Funtana i Crikvenica. Da stvar po gledatelje bude gora, mreže su ostale mirovati do kraja.

Domaći su bili bolja momčad cijelim tijekom susreta. Prigode su se redale, triput "zicere" nije realizirao Bojan Gjurchinoski, dvaput njegov brat Atanas, a Ljubas, Matika i Lajtman tresli su vratnice.

Veoma raspoložen bio je gostujući vratar Sandro Srok.

BUJE - MLADOST 0:2