MEĐUŽUPANIJSKA NL

Jadran i Grobničan podijelili bodove u derbiju

Subota, 16. travnja 2016. 16:20 Napisao/la  SC

Rezultati 23. kola: Jadran - Grobničan 1:1, Vinodol - Orijent 1919 1:2, Buje - Halubjan 0:1

Međužupanijska liga NS Rijeka - 23. kolo

JADRAN - GROBNIČAN 1:1

Igralište Veli Jože. Gledatelja: 150

Sudac: Bojan Sobol (Hreljin)

Strijelci: 1:0 Kepčija (3-11m), 1:1 Pilčić (62)

Žuti kartoni: Sumić, Pelizzar, Dujanić (Jadran), Linić, Pilčić, Čaval, Vukelić (Grobničan)

JADRAN: Bugarin, Banić, Ilić, Pelizzar (46 Đurić, 69 Šendula), Tomić, Kepčija, Ereiz (60 Tikas), Sumić, Šoškić, Videkić, Dujanić

GROBNIČAN: Herman, Jovanović, Čaval (86 Juničić), Jukić, Vukelić, Miculinić, Pilčić, Conjar (90 Brdar), Kurilić, Sobotinčić, Linić (69 Ćufta)

Dvije vodeće momčadi lige u derbiju su podijelile bodove. Prema riječima trenera Grobničana Dušana Gruevskog Grobničan je u prvom dijelu bio bliže pobjedi, no drugo je poluvrijeme bilo izjednačeno.

- Nekako smo bili bliže pobjedi od domaćina, posebno u prvom dijelu. Rano smo primili pogodak i to nas je presjeklo, te nam je trebalo deset minuta da se vratimo u utakmicu. Iznenadio me loš teren koji je djelomično kriv za vodeći pogodak Jadrana, naša lopta je prošla kroz noge, klizeći start i kazneni udarac. Nakon što smo se pribrali bili smo opasniji do kraja poluvremena. Imali smo dvije prilike Čavala i Pilčića te jednu prečku. Drugi dio oni su otvorili žustrije, ali mi smo brzo smirili igru. Bilo je izjednačeno, mi smo imali dvije prilike, oni jednu krasnu pred kraj utakmice. Remi je možda realan, ja sam zadovoljan bodom, ali bili smo bliže pobjedi barem u prvom dijelu, ocijenio je Gruevski.

Utakmica je započela jedanaestercem za domaće koji je sigurno realizirao njihov najbolji strijelac, Marko Kepčija za 1:0.

Uslijedila je dominacija Grobničana koji je mogao poravnati do predaha, ali je Čaval bio neprecizan u ključnom trenutku.

U nastavku se nastavila "viktorija" na gol Jadrana, a egal je donio gostujući najbolji strijelac Dražen Pilčić u 62. minuti.

Grobničan je do kraja susreta imao gredu i još jednu prigodu preko Pilčića, dok je za domaće Šoškić u smiraju susreta promašio "zicer".

VINODOL - ORIJENT 1919 1:2

Igralište Bahalin. Gledatelja: 200

Sudac: Zoran Janković (Rijeka)

Strijelci: 0:1 Petrović (9), 1:1 Radetić (19-11m), 1:2 Prtenjača (77)

Žuti kartoni: Buljat (Vinodol), Omerović, Kovačić (Orijent 1919)

VINODOL: Godinić, Smolčić, Lenac, Uremović, A. Petrinović, Filipović (86 Kostić), Šmit, Radetić, Pavelić (76 Lagumdžija), T. Petrinović, Buljat

ORIJENT 1919: Šestan, Radoslović (82 Andrić), Conte, Omerović, Barišić, Jurčić, Mikulić, Kovačić, Klenovšek (46 Prtenjača), M. Petrović, A. Petrović (63 Sertić)

Dobro popunjene tribine sa vjernom mješovitom RF skupinom (sa navijačima crvenih bile su i tri djevojke), idealni vremenski uvjeti, korektan travnjak. I igra za sladokusce..

Vinodol je istrčao sa kompletnim sastavom od igrača poniklih na Bahalinu (mjesto Torbarine među vratnicama zauzeo je mladi Godinić), a zbog kartona nedostajali su Mataija, igrač- trener Tomić.. Sasvim sigurno slučaj nezabilježen u natjecanju MŽL NS Rijeka..Gosti sa vrlo respektabilnom klupom, koja je u nastavku utakmice donijela rezultatsku prevagu.

U nastavku su ušli Sertić, Prtenjača, Andrić, a Vinodol više nije mogao pratiti ritam momčadi Ede Flege.

Prva ozbiljnija domaća prilika uslijedila je nakon akcije Buljat – Filipović, ali je udarac prošao pokraj gola. Pet minuta kasnije Orijent je prošao kroz sredinu domaće obrane, a neigranje Tomića itekako je bilo evidentno.

Brzi Antonio Petrović projurio je kroz sredinu domaće obrane, a nakon što je izbio na čistinu uspio je sa 14-15 metara poslati loptu kraj istrčalog Godinića.

Nakon novih pet minuta, a Vinodol je preko aktivnog Šmita imao šansu sa 7-8 metara, ali je Šestan sjajno obranio. Vinodol dolazi do izjednačenja iz kaznenog udarca. Nakon slobodnog udarca domaćih lopta je pogodila igrača Orijenta u živom zidu u ruku.

Radetić je bio siguran izvođač za 1:1.

Prije odlaska na odmor sa dvije smjele obrane istaknuo se debitant na domaćem golu, vratar Godinić. Posljednja akcija Vinodola usijedila je nakon duplog pasa Buljata i Šmita, ali domaći napadač nije bio najspretniji.

U nastavku tempo počinje popuštati, a Flego ubacuje osvježenja u igru odlični igrači sa klupe, koji čine veliku prevagu. Akcije su se slijevale prema domaćem golu i bilo je samo pitanje vremena kada će gosti povesti.

Presudio je maestralni potez Domagoja Prtenjače, koji je povukao loptu sa lijeve strane, krenuo prema sredini kaznenog prostora, te se odlučio na udarac.

Precizna lopta uletjela je u gol Vinodola, a za posebno efektni dojam dodirnula je i vratnicu, od koje se odbila u mrežu - 1:2.

Razumljiva radost navijača kluba sa Krimeje, koji su aklamcijom tražili – ponovi, ponovi !! (S. Lončarić)

BUJE - HALUBJAN 0:1

Gradski stadion. Gledatelja: 100

Sudac: Igor Rajko (Poreč)

Strijelci: 0:1 Brnčić (87)

Žuti kartoni: Risonjić (Buje), Bilobrk, Geler (Halubjan)

BUJE: Košćuk, Uran (71 Čavarović), Horvat, Jugovac, Uzelac, Peculić, Pavlović, Čović, Bašić (90 Jusić), Premužić, Franković (46 Risonjić)

HALUBJAN: Geler, Galir, Šipura, Gatara, Pinjuh, Kinkela, Štimac, Kovčalija, Vukelić (73 Radan), Bilobrk, Brnčić (90 Stojković)

Nogometaši Halubjana zaustavili su pozitivan niz Buja.

U prvom poluvriemenu su gosti prijetili udarcima iz daljine preko Kovčalije, te iz blizine preko Vukelića, ali je Koščuk bio siguran. Premužić je u 33. minuti pucao uz desnu vratnicu Gelerovog gola sa desetak metara ali Geler odlično brani nogom.

Najizgledniju šansu je propustio Uran koji je izašao sam ispred Gelera, ali njegov pokušaj loba završava iznad grede. U drugom poluvremenu Štimac puca sa pet metara iz stopostotne prilike, ali ravno u Koščuka.

Zatim prijete domaćini preko Čavarovića, ali njegov udarac glavom sa pet metara završava pored lijeve Gelerove vratnice. U 87. minuti Radan odlično pronalazi Brnčića koji iz blizine pogađa za pobjednički gol gostiju.

MLADOST - NAPRIJED 1:2

Igralište Oliva. Gledatelja: 60

Sudac: Tomislav Frlan (Podhum)

Strijelci: 0:1 Iskra (9), 0:2 Lončar (53), 1:2 Halilović (60)

Žuti kartoni: Bagarić (Mladost), Iskra (Naprijed),

MLADOST: Cindrić, Stojčević, Bobić, Vijatović (58 Bagarić), Vujičić, Halilović, Ilić (58 Nišević), Racan, Valčić (46 Kostešić), Đerđaj, Livović

NAPRIJED: Ciani, Merle, Juraga, Kružić, Rukavina, Lončar (68 Pravdica), E. Petrović, Jasprica, A. Petrović, Tomić, Iskra (90 Blašković)

Uspješni su bili nogometaši Naprijeda na gostovanju kod Mladosti u Fažani.

Mrežu domaćih "načeo"  je Iskra preciznim udarcem već u 9. minuti, a u 53. je Lončar izbjegao pratnji domaće obrane i poentirao za 0:2.

Halilović je smanjio pola sata prije kraja, ali nisu uspjeli "probiti" Fažanci gostujući blok do kraja susreta.

OTOČAC - FUNTANA 2:0

Gradsko igralište. Gledatelja: 200

Sudac: Zvonko Radić (Kastav)

Strijelac: 1:0 Tomac (6), 2:0 Tomac (75)

Žuti kartoni: Golić, Sladović (Otočac), Jugova (Funtana)

OTOČAC: Božičević, Rudelić, Benčić, Banić, Tomac, Čurčić (88 MArincel), Vukić (24 Golić), Krznarić, Plecić, Ostović, Bunjevčević (46 Sladović)

FUNTANA: Lisjak, Buršić, Pinčan, Gjurchinoski, Vuković, Popović, Sardelin, Legović, Kazalac, Fedotov, Jugovac

Nogometaši Otočca osvojili su tri važna boda na domaćem travnjaku u dvoboju sa Funtanom.

- Zaslužena pobjeda. Pribojavali smo se Funtane, jer su vrlo dobra momčad sa iskusnim igračima koji su bolji po imenima, no to nisu danas pokazali. Otvorili smo sa dvije, tri prilike, uspjeli zabiti gol, a zatim nam se Vukić ozlijedio te na poluvremenu još jedan igrač. Već smo i utakmicu počeli bez trojice. U drugom poluvremenu smo se branili. Znali smo što želimo i tako smo se postavili. Iz jedne kontre Tomac je zabio drugi gol. Utakmica nije bila lijepa za oko, ali tri boda su nam bila važna, rekao je trener Otočca Tomislav Lopac.

ROVINJ - CRIKVENICA 0:1

Igralište Valbruna. Gledatelja: 100

Sudac: Slaven Skender (Rijeka)

Strijelci: 0:1 Kuna (60-11m)

Žuti kartoni: Sošić (Rovinj), Buršić (Crikvenica)

Crveni karton: Budicin (Rovinj) 56 - drugi žuti karton

ROVINJ: Peruško, Stojanov (62 Pamić), Ćosić (46 Sošić), Cvijetić, Budicin, Maružin, Perković, Špiranac, Tanković, Matošević (46 Belli), Funčić

CRIKVENICA: Srok, Vrbos, Mazzarolli, Xheladini, Gašparović, Imamović, Kuna, Butorac, Vukelić, Lekaj (90 Mijolović), Buršić (78 Imamagić)

Nogometaši Crikvenice pobijedili su u gostima Rovinj. Momčad je očito doživjela pozitivan šok nakon odlaska trenera Vukelića. Crikveničane je vodio predsjednik Marko Prpić.

- Igrali smo dobro, puno bolje od Rovinja. Stvorili smo pet, šest izglednih prilika. Suđenje je bilo dobro. Startao sam s pobjedom na klupi Crikvenice nadam se da ćemo nastaviti pozitivan niz. Malo je naporno, ali izdržat ćemo, rekao je Prpić.

RUDAR - NEHAJ 1:0

Sudac: Maksimiliano Radetić (Rovinj)

Strijelci: 1:0 Macan (79 - 11m)

Žuti kartoni: Licul, Vozila, Bilić (Rudar), Špalj, Pejanović, Vrban (Nehaj)

Crveni karton: Prpić (Nehaj) 77 - namjerno sprečavanje pogotka rukom

RUDAR: Vozila, Škopac, Macan (90 Alićajić), Juričić, Stepčić, Načinović, Licul, Ivanović (90 Lazarić), Maksenčuk, Mehić, Alić (46 Jajčević)

NEHAJ: Baričević, Babić, Žunić (75 Peričić), Bilen, Špalj (69 Vrban), Žarković, Pejanović, P. Prpić, Pečanić, Hajdini, Vukelić

Nogometaši Rudara minimalnom su pobjedom slavili u dvoboju sa senjskim Nehajem. U 7. minuti Špalj igra rukom, a sudac Radetić pokazuje na "bijelu točku". Inače sigurni izvodač najstrožih kazni, Igor Juričić, pogađa vratnicu.

U 43. je istu stvar pogodio Pečanić na drugoj strani, ali udarcem sa 13 metara.

"Kovari" odličnu prigodu imaju u 55. minuti, ali centaršut Macana u peterac Juričić šalje glavom pored gola.

U istoj minuti, iz kontre, mogli su domaći biti kažnjeni, ali je Vukelić, nakon što je stigao ispred Vozile, prebacio cijeli gol. Trenutak odluke dogodio se u 79. minuti.

Juričićev udarac glavom odlazi u gol, a Petar Prpić "blokira" udarac rukom pa Radetić drugi put danas dodijeljuje jedanaesterac Rudaru.

Lopti je pristupio Ivan Macan i osigurao Labinjanima pobjedu.