MEĐUŽUPANIJSKA NL

Grobničan potopio Rudar, pobjeda Lokomotive

Subota, 09. travnja 2016. 16:24 Napisao/la  SC

Rezultatri 22. kola: Grobničan - Rudar 5:1, Halubjan - Lošinj 1:1, Naprijed - Otočac 3:1

Međužupanijska liga NS Rijeka - 22.kolo

GROBNIČAN - RUDAR 5:1

Igralište Mavrinci. Gledatelja: 150

Sudac. Davor Bogičević (Rijeka)

Strijelci: 1:0 Pilčić (7), 1:1 Juričić (41-11m), 2:1 Miculinić (44-11m), 3:1 Pilčić (55), 4:1 Pilčić (84) 5:1 Golić (88)

Žuti kartoni: Sobotinčić, Miculinić, Miškulin, Vukelić (Grobničan)

GROBNIČAN: Herman, Jovanović, Golić, Vukelić, Miculinić, Pilčić, Conjar, Miškulin (85 Fućak), Juničić (74 Brdar), Sobotinčić, Linić (82 Cvjetković)

RUDAR: Radočaj, Božičević, Načinović, Škopac, Čudić (60 Alić), Juričić, Stepčić, Licul, Ivanović (85 Miletić), Maksenčuk, Mehić

Grobničan je uvjerljivo svladao labinskog Rudara uz hat-trick Dražena Pilčića. Najbolji topnik domaćeg sastava svojim je trisom omogućio novu pobjedu ekipi Dušana Gruevskog koja se nastavlja boriti s porečkim Jadranom za sami vrh ljestvice.

- Pohvala za današnji nastup ide svima, od Pilčića preko juniora koji su na pravi način popunili nedostatke u našem sastavu. Bili smo dosta oslabljeni, bez pomoći šestorice igrača zbog bolesti i lakših ozlijeda. Oduševio me Rudar, došao se s nama nadigravati. Bili smo dobri, nadam se da ćemo se kompletirati do ogleda protiv Jadrana u Poreču, rekao je Dušan Gruevski.

Jadran je ostao na vrhu nakon pobjede protiv Orijenta, ali se iz grobničkih redova time ne opterećuju.

- Razmišljamo samo o svakoj sljedećoj utakmici, bez gledanja ispred ili iza nas u poretku. Doći će vrijeme kada će se bodovi zbrajati, zasad nam je najvažnije biti u kontinuitetu rezultata, dodaje trener Grobničana.

HALUBJAN - LOŠINJ 1:1

Igralište Brnasi. Gledatelja:

Sudac: Zoran Vasiljević (Fažana)

Strijelci: 1:0 Štimac (3), 1:1 Udović (74)

Žuti kartoni: Šanjug (Halubjan)

HALUBJAN: Bedenik (74 Geler), Galir, Šipura, Gatara (71 Stojković), Pinjuh, Samardžija, Štimac, Brnčić, Vukelić, Šanjug (50 Štanfel), Bilobrk

LOŠINJ: Busanić, Kauzlarić, Valenčić, Jergović, Marić, Frolja (70 Faflja), Mrvac, Jerneić, Babić, Stanić (46 Gršković), Udović (82 Viskić)

Na Viškovu nije bilo pobjednika. Otočani odnose bod, a Halubjan ne uspjeva pobjeći s dna ljestvice. Iako je imao prilika za postizanje pobjedonosnog pogotka, lopta se ipak nije našla po drugi puta u mreži Lošinja.

- Ne mogu biti zadovoljan, kao što ni nisam svaki puta kada kod kuće ne uzmemo tri boda. Utakmica je bila vrlo izjednačena, ali i dobra, moglo se mnogo lijepoga vidjeti. Propustili smo dvije prigode u završnici utakmice u kojoj smo mogli doći do bodova. Osjetili su se izostanci Miletića, Kinkele, Kovčalije i Miočića, a još se u tijeku utakmice ozljedio Šanjug pa smo bili bez pomoći velikog broja igrača. Sami smo krivi za te propuste s kraja utakmice, morat ćemo se pomiriti s činjenicom da smo uzeli samo bod, rekao je nakon utakmice trener nogometaša Halubjana Nenad Sušanj.

NAPRIJED - OTOČAC 3:1

Igralište Lonja. Gledatelja: 100

Sudac: Maksimilijano Radetić (Rovinj)

Strijelci: 1:0 Lončar (4), 2:0 Dorčić (27), 3:0 Tomić (29), 3:1 Vukić (75)

Žuti kartoni: Čop (Naprijed), Burić (Otočac)

NAPRIJED: Šimić, Kružić, Juraga, Savić, Čop, Lončar (63 Lukačić), Dorčić, Jasprica, E. Petrović (72 A. Petrović), Tomić, Iskra (83 Blašković)

OTOČAC: Božičević, Benčić, Banić, Rudelić, Tomac (83 Marincel), Čurčić (66 Golić), Vukić, Krznarić, Plecić (71 Ostović), Burić, Bunjevčević

Nogometaši hreljinskog Naprijeda uvjerljivo su nadigrali Otočac.

- Odigrali smo solidno, posebno prvo poluvrijeme. Ključno je bilo što smo rano zabili prvi gol te smo prisilili goste da se otvore i preuzmu više rizika što je ostavilo prostora u obrani. Ubrzo smo dali i drugi i treći gol. Drugi dio smo odigrali lošije, očito smo bili zadovoljni rezultatom što nam je opomena jer utakmica se igra 90 minuta. Otočac je bio čvrst i organiziran, ali smo ranim pogotkom sve njihove planove u startu onemogućili, rekao je trener Naprijeda Marin Mikac.

Trener Otočca Tomislav Lopac čestitao je domaćima na zasluženoj pobjedi.

- Naprijed je zasluženo pobijedio. Brzo su nas otvorili i poveli 3:0. Imali smo dvije prilike kod 1:0 koje nismo realizirali, a zatim su oni zabili još dva gola. Na otvaranju drugog dijela promašili smo zicer. Kasnije je to počelo jenjavati. Mi se moramo okrenuti domaćim utakmicama. Pet , šest klubova borit će se za ostanak, rekao je Lopac.

NEHAJ - MLADOST 3:0

Igralište Pod Nehajem. Gledatelja: 100.

Sudac. Tomislav Frlan (Podhum)

Strijelci: 1:0 Vukelić (9), 2:0 Pećanić (68), 3:0 Pećanić (69)

Žuti kartoni: Vukelić, Lopac (Nehaj), Racan (Mladost)

NEHAJ: Baričević, Babić (70 Žunić), Massarini (46 Hajdini), L. Vukelić, Špalj, J. Prpić (63 Žarković), Pejanović, Lopac, Pečanić, I. Vukelić, P. Prpić

MLADOST: Lazarević, Markić, Stojčević, Bobić, Vijatović, Vujičić, Ilić, Tretinjak, Bagarić, Racan, Bradarić

Gosti su u Senj doputovali sa samo jednim pričuvnim igračem i sa devet igrača zaštićenog godišta. Iskusni domaćin krenuo je odlučno od prve minute, pa je ponajbolji domaći igrač Ivan Vukelić u ranoj fazi utakmice zatresao mrežu.

Pejanović je ubacio loptu pred protivnički gol, a nesigurnu reakciju gostujućeg vratara odlično je iskoristio Ivan Vukelić za 1:0.
U 16. minuti Petar Prpić nakon prodora ubacuje loptu pred gol, a strijelac prvog pogotka zamalo puca pokraj gola. Dvije minute kasnije nova lijepa akcija Nehaja. Ivan Vukelić puca sa dvadesetak metara, ali golman Mladosti je na mjestu.

Vedran Pećanić u istoj minuti pogađa dva puta za nove golove uskoka. Najprije se najbolje snašao u gužvi primivši loptu od Lopca i neumoljivo realizirao za 2:0.
Gosti kreću sa centra i gube loptu. Spretni i brzi Pećanić juri loptom po lijevoj strani više od 40 metara i sjajnim udarcem postavlja konačni rezultat – 3:0.          (S. Lončarić)

CRIKVENICA - LOKOMOTIVA 2:3

Gradski stadion. Gledatelja: 100

Sudac: Branko Vučinić (Rijeka)

Strijelci: 1:0 Vukelić (44), 2:0 Mazzarolli (51), 2:1 Fumić (57), 2:2 Dragović (61), 2:3 Nemetz (90)

Žuti kartoni: Mazzarolli (Crikvenica), Leskur, Čubelić, Smolčić, Gundić, Popović (Lokomotiva)

Crveni kartoni: Smojver (Crikvenica) 94 - gađanje suparničkog igrača loptom, Gundić (Lokomotiva) 94 - udaranje protivničkog igrača

CRIKVENICA: Srok, Mazzarolli, Vukelić, Buršić (82 Fazlji), Lekaj (62 Xheladini), Imamović, Imamagić, Kuna, Butorac, Krajina (46 Mijolović), Smojver

LOKOMOTIVA: Stipanov, Gundić, Leskur, Smolić-Ročak, Nemetz, Šestan, Čubelić (71 Alinčić), Bonicioli (58 Popović), Smolčić, Dragović (80 Lacković), Fumić

Iako gosti u Crikvenici nisu bili u mogućnosti da istrče sa najboljim sastavom, to se u igri momčadi trenera Tea Ivića i nije pretjerano primjećivalo. Ozlijeđeni Pašuld, te kartonirani Brkljača i Kuši itekako su važne karike u momčadi Lokomotive. Gosti su na ovu utakmicu u Crikvenicu doputovali sa 11 osvojenih proljetnih bodova, u odnosu na asketski skromne Kirce, koji na svojem računu imaju tek jedan  bod i iz kola u kolo klize slobodnim padom prema dnu ljestvice.

Krenulo je živahno obostrano, bez udaraca u okvir gola. Prvi ozbiljniji prodor Imamovića po desnoj strani završava pokraj gola. Ubrzo zatim i Buršić puca snažno, ali pokraj gola. Lokomotiva prijeti preko Čubelića, ali je Srok na mjestu, pa još jednom samo dvije minute kasnije, ali je Srok siguran.
Buršić je rastrčan i najopasniji domaći napadač, ali bez završnice. Ipak prije odlaska na odmor nakon drugog kornera Crikvenice, Vukelić glavom pogađa mrežu nemoćnog Stipanova 1:0.

U nastavku Čubelić snažno puca, ali Srok u lijepoj paradi brani dobar udarac sa 20 metara. Crikvenica ima inicijativu, pa i domaći obrambeni igrači participiraju u napadu. U jednom takvom prodoru Mazzarolli se riješio nekoliko prepreka, pa se odlučuje vrlo uspješno i na završnu egzekuciju sa 18 metara. Lopta pogađa desnu vratnicu i odbija se u mrežu - 2:0.

A onda jedna slaba procjena nesigurnog Vučinića donosi veliku nervozu na terenu, koja ostaje prisutna ne terenu do kraja utakmice. Prodor Dragovića zaustavljen je prekršajem u 16 metara, koji izvodi Fumić. Jedanaesterac brani Srok i odbija loptu, ponovno do Fumića koji pogađa mrežu za 2:1.

Lokomotiva igra vrlo jednostavno i brzo prelazi na polovicu Crikvenice. Nakon samo četiri minute gosti dolaze do izjednačenja. Visoki, ali vrlo spretni Dragović dobiva duel sa svojim čuvarom u obrani, a onda sa dvadesetak metara uspijeva prebaciti istrčalog Sroka, kojemu je jedino preostalo da pokuša istrčavanjem spasiti svoja vrata – 2:2.

Već idući napad Lokomotiva može i povesti. Brzi napad lokosa po lijevoj strani, slijedi ubačaj pred domaća vrata, a Dragović propušta priliku da sa 3-4 metra ubaci loptu u mrežu kraj desne vratnice domaćeg gola.

Nervoza je sve veća i u trenucima kada je bilo izgledno da utakmica kreće prema podjeli bodova, gosti dolaze do vrijedna tri boda. Na ubačenu loptu najbolje je reagirao Nemetz i glavom ubacio loptu u mrežu sa 7-8 metara za 2:3. Nakon obilate sudačke nadoknade na terenu se našlo i nezvanih aktera, pa će utakmica ostati ubilježena po zasluženoj pobjedi Lokomotive, novom gubitku bodova Crikvenice i neslavnom završetku utakmice koji je potpuno nepotrebno obilježilo i vrlo loše suđenje Vučinića.

Poslije završetka utakmice dogodile su se nemile scene,  Đani Smojver  (Crikvenica) i Patrik Gundić (Lokomotiva) dobili su crvene kartone. Prvi zbog gađanja suparničkog igrača loptom, drugi zbog udaranja protivničkog igrača.

Nakon njihova obračuna tri gledatelja ušla su u teren i prigovarala sucu, a zatim je opet počelo međusobno naguravanja većeg broja igrača obiju momčadi. (S. Lončarić)

BUJE - VINODOL 3:2

Gradski stadion. Gledatelja: 50

Sudac: Zvonko Radić (Kastav)

Strijelci: 1:0 Franković (13), 1:1 Uremović (35), 1:2 Tomić (65-11m), 2:2 Čović (81-11m), 3:2 Uzelac (88)

Žuti kartoni: Jugovac (Buje), Tomić, Perušić, Lenac (Vinodol)

Crveni karton: Mataija (Vinodol) - 81 - drugi žuti karton

BUJE: Košćuk, Uran, Jugovac (66 Čavarović), Fabijančić, Uzelac, Peculić, Pavlović, Čović, Bojić (53 Risonjić), Premužić, Franković

VINODOL: Torbarina, Mataija, Lenac, Uremović, Košuljandić, Filipović, Šmit (46 Pavelić), Tomić, Radetić, Perušić (69 Buljat), Petrinović (90 Smolčić)

Nogometaši Vinodola poraženi su 3:2 u gostima kod Buja. Domaća je momčad povela, no Vinodol je stigao i preokrenuo rezultat. No, Viškovićeva momčad nanovo je pokazala karakter i u posljednjim trenucima osigurala pobjedu.

Domaćin je poveo već u 13. minuti. Uzelac je pucao iskosa s lijeve strane gostujućeg šesnaesterca, Torbarina brani uz pomoć vratnice, ali se lopta odbija do Maria Frankovića koji dovodi Buje u vodstvo.

No, ono je trajalo samo do 31. minuti kada trener-igrač gostiju Marijan Tomić sjajnom loptom pronalazi Radetića koji glavom poravnava. Sedam minuta kasnije Tomić prijeti iz „slobodnjaka“, ali Koščuk sjajno brani.

Bojićev slobodni udarac s 30 metara je u 40. minuti u korner skrenuo Torbarina. Gosti do vodstva stižu u 65. minuti kada Marijan Tomić smireno realizira opravdano dosuđeni jedanaesterac. Četiri minute kasnije Peculićev centaršut završava na glavi Čovića koji postiže pogodak koji je poništen zbog navodnog prekršaja na vrataru gostiju.

Počeli su sve jače „stiskati“ Buježi nakon toga. Premužić je u 76. minuti u slalomu prošao dvojicu, ali njegov udarac Torbarina izvrsno brani. Sedam minuta kasnije poravnanje. Premužić je ukrao loptu gostujućem igraču koji ga ruši i dobiva crveni karton, jedanaesterac puca Čović u lijevu stranu Torbarininog gola koji „pogađa“ stranu, ali je kratak jer udarac Čovića ide tik uz vratnicu za 2:2.

I kada su svi pomislili da će bodom svi otići kući nezadovoljni, u 89. minuti kapetan domaćin Aleksandar Uzelac udarcem iz „prekida“ gotovo na polovici pogađa rašlje iznenađenog Torbarine za konačnih 3:2.

FUNTANA - ROVINJ 1:1

Igralište Funtane. Gledatelja: 50

Sudac: Goran Krneta (Umag)

Strijelci: 1:0 Matika (45), 1:1 Perković (74-11m)

Žuti kartoni: Kazalac, Radenović, Jugovac, Legović (Funtana), Budicin, Cvijetić, Marić, Tanushi, Hasanbegović (Rovinj)

FUNTANA: Lisjak, Radenović, Buršić, Pinčan, Gjurchinoski, Matika, Vuković (74 Lajtman), Legović, Ljubas, Kazalac (82 Smoljan), Jugovac

ROVINJ: Peruško, Stojanov (62 Tansuhi), Cvijetić, Budicin, Maružin, Perković, Tanković, Marinović (78 Marić), Matošević (88 Lovrić), Funčić, Hasanbegović

Funtana je povela u 45. minuti slabog prvog dijela kada je Edi Ljubas centrirao iz kornera na drugu vratnicu gdje je loptu glavom u gol poslao Mauro Matika za 1:0.

U nastavku je Funtana bila bolja momčad, imala izrazite prigode preko Ljubasa i Gjurchinoskog, ali je prvi bio neprecizan, a drugom je udarac obranio Peruško.

Izjednačili su Rovinježi u 74. minuti iz opravdano dosuđenog jedanaesterca, a domaći su do pobjede mogli u posljednjoj minuti kada na Radenovićev centaršut udarac Smoljana glavom brani Peruško pa je ostalo 1:1.