MEĐUŽUPANIJSKA NL

Remi Vinodola i Jadrana, Grobničan stigao lidera

Subota, 26. ožujka 2016. 15:25 Napisao/la  SC

Rezultati 20. kola: Naprijed - Lokomotiva 1:1,  Grobničan - Otočac 2:1, Vinodol - Jadran 1:1

Međužupanijska liga NS Rijeka - 20. kolo

VINODOL - JADRAN 1:1

Igralište Bahalin. Gledatelja 200

Sudac: Gabrijel Flegar (Rijeka)

Strijelci: 0:1 Kepčija (9), 1:1 Tomić (44)

Žuti kartoni: Tomić (Vinodol), Banić, Tomić, Kepčija, Sumić (Jadran)

VINODOL: Torbarina, Smolčić, Lenac, Košuljandić, Uremović, Filipović, Šmit, Tomić, Buljat (71 Radetić), Perušić (87 Pušić), Mataija

JADRAN: Bugarin, Banić (63 Lisec), Sulejmani (68 Tikas), Pelizzar, Šuman (46 Sumić), Tomić, Kepčija, Ereiz, Šendula, Đurić, Dujanić

Zaslužena podjela bodova u derbiju na Bahalinu. Prvo poluvrijeme vrlo dobro, bez velikih prilika, ali jakog ritma i s puno trke i dva gola.

Gosti su rano došli do pogotka. Kepčija koristi nepažnju domaće obrane i lagano prebacuje istrčalog domaćeg vratara Torbarinu - 0:1.

Ipak domaći ne posustaju. Drže jaki ritam, stvaraju pritisak, ali ne i prilike pred golom Bugarina.

Ipak u posljednjim minutama prvog dijela domaći izvode slobodan udarac sa lijeve strane, umjesto ubačaja u sam peterac, Perušić se odlučuje za povratnu loptu prema treneru, kapetanu i ponajboljem igraču domaće momčadi Tomiću, koji para mrežu gostiju iz Poreča - 1:1.

U nastavku susreta potpuna suprotnost. Puno prekida, prekršaja, komentiranja sudačkih odluka, ali jako malo igre. Za izdvojiti je udarac glavom gostujućeg Tomića, Gorana, koji odlazi malo pored gola, te prilika Šmita čija lopta također odlazi van okvira gostujućeg gola.

Treba istaknuti i da je domaćin igrao bez kartonirane braće Petrinović i Lagumdžije. (T. Lončarić)

NEHAJ - ROVINJ 1:0

Igralište Pod Nehajem. Gledatelja 100

Sudac: Vladimir Merle (Rijeka)

Strijelac: 1:0 I. Vukelić (11)

Žuti kartoni: L. Vukelić (Nehaj), Cvijetć, Ćosić, Pamić (Rovinj)

NEHAJ: Baričević, P. Prpić, Massarini (72 Biondić), L. Vukelić, Bilen, J. Prpić, Pejanović (65 Babić), Lopac, Pečanić (85 Hajdini), I. Vukelić, Peričić

ROVINJ: Peruško, Cvijetić, Sošić, Maružin (58 Ćosić), Špiranac, Belli (70 Matošević), Tanković, Pamić, Marinović, Funčić, Hasanbegović (79 Budicin)

Uskoci su odigrali ponovno jednu dobru utakmicu u potpunosti u skladu sa svojim imenom. Odlučno, borbeno i srčano u svakom duelu.

Lopta se je u mreži gostiju našla nakon drugog domaćeg kornera. Ivan Vukelić je u 11. minuti nadskočio gostujućeg vratara i sa 3-4 metara udaljenosti zakucao loptu u mrežu - 1:0.

Nehaj je imao kontrolu sredine terena, a onda je  Jurica Prpić u 18. minuti izveo slobodan udarac, a lopta je prešla sve igrače u kaznenom prostoru u udarila u prečku, na iznenađenje vratara Peruška.

U razdoblju od 30-35 minute gosti su imali pet slobodnih udaraca sa izglednih prilika, ne pretjerano daleko od kaznenog prostora, ali je u tri navrata reakcija vratara Baričevića bila besprijekorna.

U 39. minuti Špiranac trči sam prema domaćem golu, ali je Baričević brži i spretniji, te izbacuje loptu u korner. Najveća prilika utakmice, ujedno sigurno i najbolja prilika ove godine ispod Nehaj kule ukazala se je gostima u posljednjem napadu.

Filip Marinović primio je loptu sam na 4-5 metara ispred Baričevića koju je snažnim volej udarcem uputio u mrežu. Reakcija sjajnog domaćeg vratara bila je refleksna i vrijenda tri boda. Igrač Rovinja po izlasku u drugom poluvremenu na teren još je bio pod dojmom svoje prilike, kakva se u nogometu zaista rijetko ukaže.

U nastavku su gosti zatvarali sve prilaze svojim vratima, a mladi sastav Rovinja, koji je u Senju imao čak 11 igrača zaštićenog godišta, nije imao snage za preokret.

Krajem utakmice, u 80. minuti Vedran Pećanić, koji je zbog kazne pauzirao čak tri utakmice mogao je donijeti uvećanje vodstva, ali je njegov vrlo dobar udarac, u gornji desni kut, Peruško obranio. (Stjepan Lončarić)

NAPRIJED - LOKOMOTIVA 1:1

Igalište na Lonji. Gledatelja 150

Sudac: Slaven Skender (Rijeka)

Strijelci: 0:1 Bonicioli (15), 1:1 Šolaja (51-ag)

Žuti kartoni: Jasprica, Lončar, Čop, Rukavina (Naprijed), Smolić-Ročak, Bonicioli, Fumić, Alinčić, Čubelić (Lokomotiva)

Crveni kartoni: Kružić (90, prekršaj nad igračem u izglednoj poziciji), D. Smolčić (45, udaranje protivnika)

NAPRIJED: Ciani, Lončar, Iskra, Kružić, Matešković (85 Blašković), Rukavina (86 Dorčić), Merle (46 Lukačić), Jasprica, Tomić, Čop, E. Petrović

LOKOMOTIVA: D. Smolčić, Gundić, Leskur, Smolić-Ročak, Fumić, Šolaja, Šestan, M. Smolčić (80 Popović), Bonicioli (63 Čubelić), Pašuld, Dragović (45 Pernat)

Po oblačnom vremenu na Hreljinu Naprijed i Lokomotiva podijelili su bodove. Najugodnije iznenađenje dosadašnjeg djela prvenstva zasigurno je Lokomotiva, koja je na Lonji odigrala dobru utakmicu i na koncu odnjela bod s teškog gostovanja.

Jednima i drugima nedostajalo je nekoliko standardnih prvotimaca, a posebno se to odnosilo na momčad Lokomotive kojoj nije bilo Brkljače, bolesnog Lackovića, a pod suspenzijom zbog kartona bili su vratar Stipanov, Bašić i Nemec. S druge strane domaćini su bili oslabljeni za već duže vrijeme odsutnog Radmanovića i Škulića.

Stotinjak gledatelja nije moglo biti zadovoljno s utakmicom u prvom poluvrijemenu. Nešto aktivniji bili su nogometaši Lokomotive, koji su uglavnom prijetili iz kontre i polukontre. Svoju bolju igru oplemenili su u 15. minuti, kada je loptu u šesnaestercu sjajno je primio Bonicioli i matirao nemoćnog vratara Cianija - 0:1.

Sedam minuta kasnije ponovno prijeti Lokomotiva nakon greške domaće obrane. Kružić je pokušao izbiti loptu, a lopta pogađa Dragovića i gura ga u čistu mat poziciju. Ipak, Dragović je uputio vrlo slab udarac koji je mirno dočekao vratar domaćih Ciani.

Nogometaši Naprijeda odigrali su vrlo loše prvo poluvrijeme, gotovo da im ništa nije polazilo za nogom, a jedinu pravu šansu darovala im je gostujuća obrana u 30. minuti.

Nakon jednog ubacivanja u šesnaesterac gostiju, lopta se od domaće obrane odbija u vratnicu te na kraju dolazi do usamljenog Petrovića, koji na sreću gostiju puca ravno u Smolčića.

Presudni trenutak utakmice bila je glupost vratara Lokomotive Smolčića u sučevoj nadokadi prvog poluvrijemena.

Sudac Skedner dvojbenu situaciju nije procijenio kaznenim udarcem za domaću ekipu, izritiran tom odlukom Lončar je vrlo grubo startao na stopera gostiju Šolaju.

Pravdu je u tom trenutku poželio djeliti vratar gostiju Smolčić koji odguruje Lončara, a epilog svega bio je žuti karton za Lončara i crveni karton za Smolčića.

Trener gostiju Ivić žrtvovao je napadača Dragovića kojega je zamjenio mladi vratar Pernat.

U nastavak su Hreljani ušli znatno rastrčaniji u želji da preokrenu rezultat, ali iako brojčano inferiornija, Lokomotiva se dobro branila.

Posebno je razigran u nastavku bio Željko Tomić, a to mu se isplatilo u 51. minuti.

Tomić je sjajno probio lijevu stranu gostiju, ubacio u peterac gostiju gdje nespretno reagira Šolaja i šalje loptu u vlastitu mrežu - 1:1.

Domaći su do kraja pokušali još u 60. minuti, kada Lončar slabo tuče glavom nakon ubacivanja Tomića te deset minuta kasnije kada iz slične situacije nije dobro reagirao Petrović.

Debelo u sudačkoj nadoknadi isključen je i stoper domaćih Kružić, koji je kao posljedni čovijek obrane zaustavio Popovića.

Lokomotiva je više nego zasluženo došla do boda uzevši u obzir brojčanu nadmoć koju su domaći imali gotovo cijelo drugo poluvrijeme. (Sanjin Lončarić)

GROBNIČAN - OTOČAC 2:1

Igralište Mavrinci. Gledatelja 200

Sudac: Petar Pejkunović (Potpićan)

Strijelci: 1:0 Jukić (7-11m), 1:1 Ostović (45), 2:1 Pilčić (70)

Žuti kartoni: Kurilić, Ćufta, Babić (Grobničan), Rudelić, Bunjevčević, Vukić, M. Smolčić (Otočac)

GROBNIČAN: Herman, Jukić, Golić, Miculinić, Poropat, Pilčić, Miškulin, Juničić (57 Ćufta), Kurilić, Sobotinčić (46 Babić), Linić (17 Conjar)

OTOČAC: Božičević, Banić, Rudelić, Tomac (68 Marincel), Vukić (75 M. Smolčić), Krznarić, Kostelac (80 J. Smolčić), Burić, Bunjevčević, Plecić, Ostović

Nogometaši Grobničana nastavili su pozitivan niz pobjedom (2:1) protiv Otočca. Pobjeda rezultatski ne izgleda uvjerljivo:

- Znali smo da će biti tvrdo, da će se oni čvrsto postaviti. Moram reći da smo prije penala imali dvije, tri šanse, ali su i gosti imali jednu šansu. Umjesto da privedemo prvi dio mirno kraju, primili smo pogak u 45. minuti nakon slobodnog udarca, kada je naš vratar kratko odbio loptu, a Ostović zabio. U drugom dijelu smo počeli nervozno, Otočac je stvorio prvu šansu. Nakon toga sve je bilo na našoj strani! Njihov je vratar nekoliko puta sjajno obranio, promašili smo nekoliko zicera, dobro je da smo na kraju zabili i taj drugi pogodak. Iz akcije po desnoj strani uslijedio je krasan ubačaj, Pilčić je uletio i pogodio. U drugom smo dijelu u potpunosti nadigrali goste, koji su  mi se sviđali u prvih sat vremena. Čestitke mojim igračima, ovakve su utakmice teške, jer su bodovi unaprijed bili upisani, kaže trener Dušan Gruevski.

Linić nije dugo igrao, Čavala nije bilo u sastavu:

- Linić je izašao, jer je osjetio bol u listu, nismo željeli forsirati, ovo mu je peta utakmica. Čaval je također lakše oslijeđen, pa nije ni igrao. Moramo biti oprezni s njima, pazimo da ne pretjeramo, govori Gruevski.

Grobničan je stigao na tri boda od Jadrana:

- Ne gledamo previše prema Jadranu, razmišljamo iz utakmice u utakmice. Svakoga protivnka respektiramo i tako gledamo prema naprijed, zaključuje Gruevski.

- Nismo se previše nadali na Grobniku, ali je utakmica bila takva da smo mogli nešto i uzeti. Oni su superiorniji za nas, ali se utakmica nije odvijala na najbolji način za njih. Rano su poveli, što ih je možda malo uljuljalo. Zabili smo pogodak u pravom trenutku i na otvaranju drugoga dijela nismo realizirali dvije izgledne prilike. Da jesmo, pitanje je kako bi utakmica završila. Iako smo igrali bez tri, četiri standardna igrača, pred kraj utakmice morali su ući mladi igrači, koji nisu igrali na ovakvoj razini. Utakmica je cijelo vrijeme bila neizvjesna, iako su oni nakon drugoga pogotka imali dvije velike šanse, naš je golman dvaput odlično reagirao. Na kraju je moglo završiti i gore za nas, ali su ključne bile dvije prilike koje nismo iskoristili na početku drugoga dijela. Mislim da nam malo treba ove sezone, gubimo stalno s golom razlike, bili smo blizu uspjeha u većini utakmica, a u Bujama smo izgubili u upitnim okolnostima, ali neću sada o tome. Samo ću reći da nije moguće da na jesen osvojiš 5 bodova, a na proljeće 25 bodova s istom ekipom. Previše sam u nogometu da bih mogao povjerovati u tu priču, kaže trener Otočca Tomislav Lopac.

HALUBJAN - CRIKVENICA 1:0

Igralište Brnasi. Gledatelja 80

Sudac: Zvonko Radić (Kastav)

Strijelac: 1:0 Šanjug (61)

Žuti kartoni: Štanfel (Haubjan), Gašparović, Firkelj (Crikvenica)

HALUBJAN: Bedenik, Galir (73 Samardžija), Šipura, Miletić, Pinjuh, Kinkela, Štimac (90 Radan), Kovčalija, Vukelić (58 Štanfel), Šanjug, Bilobrk

CRIKVENICA: Srok, Mazzarolli, Krajina, Vukelić, Gašparović, Vrbos (82 K. Fazlji), Raičković, Lekaj (73 Xheladini), Imamović, Kuna, Butorac

Halubjan je uspio pobijediti Crikvenicu 1:0 i tako ostao na pet bodova prednosti ispred posljednjoplasiranih Buja, dok se Crikvenica porazom približila opasnoj zoni.

- Uspjeli smo pobijediti za nas jako važnu utakmicu. Odigrali smo jednu tešku, psihički rastrganu utakmicu, jer je ulog za nas bio izuzetno visok. Ali pobjeda je potpuno zaslužena i trebalo je biti i uvjerljivije da nismo promašili kazneni udarac. Buje su pobjedile, Grobničan je teškom mukom stigao do pobjede na Mavrincima protiv Otočca, to je samo dokaz da u ovoj ligi svatko svakoga može pobijediti. Sve će i dalje ovisiti o raspoloženju i voljnom momentu igrača, a mi se nadamo krenuti prema sredini tablice, kaže trener Halubjana Nenad Sušanj.

- Nakon dugo vremena odigrali smo dobru utakmicu i zaslužili smo puno više od ovoga. Smatram da je bilo nekih sumnjivih odluka na našu štetu od čega bih posebno istaknuo dva nedosuđena kaznena udarca za nas, rekao je trener Crikvenice Josip Vukelić.

FUNTANA - LOŠINJ 0:0

Igralište Funtane. Gledatelja 50

Sudac: Danijel Trbulin (Kastav)

Žuti kartoni: Ljubas, Jugovac (Funtana), Frflja, Viskić, Mrvac, Gršković (Lošinj)

FUNTANA: Lisjak, Radenović, Buršić, Pinčan, Gjurchinoski, Matika, Kazalac (55 Sardelin), Vuković, Legović (55 Jugovac), Ljubas, Fedotov

LOŠINJ: Busanić, Kauzlarić, Valenčić, Jergović, Viskić, Stanić (70 Gršković), Faflja (57 Mrvac), Marić, Frolja (89 Magazin), Mrvac, Babić

Premalo, gotovo ništa, pokazali su nogometaši Funtane i Lošinja u međusobnom susretu.

Svakome odlazi po bod, a dojam je da ni njega nisu zaslužili.

Jedini koji se u 90 minuta istaknuo je mladi Funtanjan Luka Sardelin, koji je ulaskom podignuo ritam kod domaćih, ali nije imao raspoložene suigrače.

BUJE - RUDAR 2:1

Gradski stadion. Gledatelja 100

Sudac: Danijel Klarić (Ratulje)

Strijelci: 1:0 Čović (15), 1:1 Juričić (52), 2:1 Matulja (63)

Žuti kartoni: Premužić, Čović, Peculić, Horvat (Buje), Bilić (Rudar)

BUJE: Košćuk, Uran (59 Pavlović), Horvat, Fabijančić, Peculić, Krizmanić, Čović, Premužić, Bojić, Bašić, Franković (75 Uzelac)

RUDAR: Radočaj, Bilić, Načinović, Škopac, Čudić, Macan, Stepčić (70 Maksenčuk), Mehić, Juričić, Licul, Ivanović (82 Matulja)

Buje su nanijele Rudaru prvi proljetni poraz te tako uhvatile priključak stigavši samo dva boda iza Otočca.

Rano je poveo domaćin. Igrala se 13. minuta kada Horvat izvodi slobodni udarac s desne strane, obrana Rudara reagira katastrofalno, a sve to koristi Elvis Čović, koji glavom pogađa za 1:0.

Desetak minuta kasnije Mehić prolazi po lijevoj strani i centrira za Čudića, koji s desetak metara šutira pored lijeve vratnice domaćeg vratara.

U 30. minuti Bojić spušta glavom za Premužića koji ulazi u gostujući šesnaesterac pa puca, ali Radočaj odlično brani.

Rudar je poravnao u 52. minuti kada domaći vratar odbija udarac Čudića s desetak metara, ali točno u pravac dotrčalom kapetanu gostiju Igoru Juričiću koji pogađa za 1:1.

Deset minuta kasnije ponovno osmijeh na Viškovićevom licu.

Massimo Krizmanić opalio je s tridesetak metara, lopta pogađa nekog od "kovara", vara Radočaja i ulazi u mrežu za 2:1.

U 65. minuti Juričić jedan svoj solo prodor okončava sjajnim udarcem u rašlje, Koščuk još boljom obranom spašava svoj gol.

Posljednju prigodu na utakmici imaju domaći, pokušao je škaricama Bojić u 85., ali Radočaj je na mjestu.